Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

IMG 0165
Plotki krążące po mieście, jakoby przy ulicy Powstańców Śląskich, na wysokości os. Tysiąclecia miałby powstać kolejny sklep wielkopowierzchniowy lub osiedle domków jednorodzinnych są wyssane z palca. Wszystko zaczęło się od tego, że zauważono, że teren został wysprzątany.Okazało się że na zlecenie wiceburmistrza, firma Komunalnik robiła wycinkę samosiejek, zresztą jak na wielu nieużytkowanych terenach gminy. Wycięcie samosiejek póki małe oszczędza nam problemu - potem, gdy obwód pnia przekroczy określoną wielkość, będziemy mieli kłopot, bo trzeba będzie mieć zezwolenia. Co do terenu powyżej schroniska młodzieżowego - To teren gminny - mówi R. Sambor, wiceburmistrz - Wycięto samosiejki by nie przekroczyły wymiarów pnia oraz na prośby mieszkańców Konradowa (przy ul. Kaszubskiej), którzy nie czuli się bezpiecznie. Ten teren ma w planach zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie na cele sportowe. W przyszłym roku planujemy konsultacje społeczne nad lokalizacją krytej pływalni a ten teren jest jedną z trzech lokalizacji, na którym kryta pływalnia mogłaby powstać.

Nie było żadnych kontaktów ze strony sklepów wielkopowierzchniowych zainteresowanych tym terenem. Był ktoś, kto chciał tam postawić myjnię bezdotykową. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek

Maniek

Sorki, ale głosowaliśmy już na zagospodarowanie tego terenu na basen. Dlaczego "MIASTO" robi z nas idiotów?
hidden
-2

hidden

Bardzo dobrze, że teren jest zadbany i nie straszy tak, jak długo straszyły chaszcze-śmietnisko obok dworca w Nysie. Lepiej rozważać zagospodarowanie terenu, niż rozpoczynać nietrafione inwestycje. Póki co, jeżeli są pieniądze, należy zatroszczyć się o te polne drogi na złodziejówkach, bo jak dotychczas, musi dorosnąć 3 pokolenie, zanim powstaną drogi na nowych osiedlach. Działkę wydzierżawić póki co rolnikowi.
Bogumił
+4

Bogumił

Mówili o Biedronce później o Kauflandzie teraz ta pływalnia, nie wystarczy w Głuchołazach jeden basen?? to jest poroniony pomysł!! Głuchołazianie nie mają pracy a w planach gminy wydawanie pieniędzy na "rozrywki" z których część mieszkańców nie będzie korzystać. Lepiej już gdyby powstał market... wiadomo że to obcy kapitał, ale daje szanse na pracę. Jeżeli sytuacja nie zmieni się, to za kilka lat faktycznie będzie to miasto emerytów...bo bezrobotnych już jest.
mieszkaniec
+2

mieszkaniec

Czy naszą gminę stać na krytą pływalnie??
Może lepiej pomyśleć nad mało uciążliwym przemysłem?? Ludzie pracy nie mają, wiec raczej na basen będą chodzić bardzo rzadko. Młodzi z tego miasta uciekają za lepszym życiem.
A może GTBS wybuduje w tym miejscu blok z mieszkaniami na wynajem- dużo ludzi nie stać na kupno własnego M
tes
+4

tes

Piękna pusta działka. Gdyby tak 20 lat temu ktoś tam coś wybudował bylibyśmy bogatsi co najmniej o milion złotych z podatku od nieruchomości. Z innych zysków jak np. praca dla ludzi, podatek dochodowy itd. nie wspomnę. To kolejne kila milionów. Zamiast tego my mamy pomysł i płacimy regularnie Komunalnikowi za utrzymanie działki i wycinkę drzew.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: