Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

Dokladny przebieg obwodnicy

Radny Ireneusz Sułek na ostatniej sesji Rady Miasta poinformował o swojej złożonej interpelacji, a która podróżujących przez Nysę może zaciekawić. Jak wiadomo - wokół Nysy ma powstać obwodnica. Dla nas, Głuchołazian interesującym fragmentem miał być łącznik drogowy, który nam pozwalałby na ominięcie Nysy w drodze do Opola czy Wrocławia. Szczegóły można zobaczyć na mapce.plan lacznika
Łącznik miałby być kontynuacją obwodnicy od Niwnicy do Podkamienia. Szerzej o tej sprawie powiedział obecny na sesji Radny powiatowy, Jacek Kanarski:  - Łącznik byłby bardzo korzystny dla Głuchołaz. Ta obwodnica, która teraz jest budowana, nam niewiele daje.  Rozmawiałem wielokrotnie z przewodniczącym sejmiku na ten temat i to było w strategii województwa. W ostatnim roku o tym się mniej mówi. ale dalej lobbuje na temat tej koncepcji.

- To musiałoby by budowane ze środków wojewódzkich a nie Dyrekcji Dróg. Nysa i tak jest szczęśliwa, bo rząd wycofał kilka obwodnic. (...) Ostatnio modernizowano drogę w Wierzbcu.  Województwo  podchodzi do tego w ten sposób, że główną drogą tranzytową międzynarodową jest Prudnik  - Trzebinia i to jest główny tranzyt, czyli droga ważniejsza niż ta przez Głuchołazy. I były liczenia samochodów na drodze w Wierzbcu i na rondzie w Nysie. Jest jeszcze druga koncepcja, dla nas mało korzystna, czyli  dla mieszkańców Głuchołaz. Puszczenie nas, z Głuchołaz na Prudnik i włączenie się do ruchu na obwodnicę Nysy. 

 - Rozumieją Państwo tą alternatywę, która dla nas jest mało korzystna. I przeciwko której się przeciwstawiam jako mieszkaniec Głuchołaz. Ale z punktu widzenia Warszawy to dla niech może być korzystne -  podsumował radny.

Interpelacja radnego

Czy to znaczy, że Głuchołazy i ruch pochodzący z przejść granicznych w naszymi mieście się lekceważy? Bo sądząc ze słów Jacka Kanarskiego - tak. Jeżeli tak będzie - to czy droga krajowa Głuchołazy - Nysa (411) straci na znaczeniu dla GDDKiA? Czy to oznacza mniejsze środki na remonty i bieżącą konserwację - koszenie pobocza i odśnieżanie zimą lub ewentualne naprawy?

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: