Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

gopilnainformacja
Do drzwi mieszkańców Nysy zapukali oszuści. Pierwsi przedstawili się jako przedstawiciele firmy telekomunikacyjnej, kolejni za rehabilitantów, pracowników oferujących zniżki na usługi za energię. We wszystkich przypadkach pokrzywdzeni zorientowali się, że mogą to być oszuści…niestety po podpisaniu umów. Pamiętajmy, jeśli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji odwiedzających nas osób, poinformujmy o tym policjantów, dzwoniąc na numer 997 lub 11 - informuje podkom. K. Janas  z KPP NysaPomimo ciągłych apeli policjantów, cały czas zdarzają się sytuację, kiedy osoba pokrzywdzona sama wpuszcza do domu oszustów. Do kilku takich zdarzeń doszło wczoraj na terenie Nysy. W jednym z przypadków do drzwi Nysanki zapukały osoby  podające się za pracowników firmy telekomunikacyjnej. Opowiedzieli o proponowanych zniżkach za usługi telekomunikacyjne. Kobieta podpisała umowę. Po ich wyjściu z mieszkania zorientowała się, że nie wie co tak naprawdę podpisała. W dwóch kolejnych przypadkach również pokrzywdzeni podpisali umowy, których nie czytali i nie wiedzą dokładnie co podpisali. Metoda działania we wszystkich przypadkach była taka sama. Różniły ich jedynie oferowane przez oszustów usługi.

Oszuści wykorzystują ufność, a często też chęć pomocy innym. Pamiętajmy, żeby nie  wpuszczać do domu obcych osób. Gdy ktoś zapuka do naszych drzwi, poprośmy go o dowód tożsamości lub legitymację. Zawsze możemy zadzwonić to instytucji, w której odwiedzające nas osoby rzekomo pracują i sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zapuka do ich drzwi. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Spotykamy się nieraz z członkami rodziny, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Wykorzystujmy okoliczności takie jak obiady świąteczne czy przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji odwiedzających nas osób, poinformujmy o tym policjantów, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: