Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

IMG 5238
Po ostatnich wyborach parlamentarnych, władzę absolutną dla siebie i swoich ludzi zagarnęło Prawo i Sprawiedliwość. Po wyznaczeniu nowych wojewodów przez premier, Beatę Szydło, ci rozpoczynają na swoich urzędach wymiany kadrowe. O tym, co będzie się dziać w opolskim urzędzie wojewódzkim piszą już media.Nowy wojewoda, Adrian Czubak nie ukrywa, że zmiany kadrowe i rozstanie z pracą czeka większość obecnie pracujących dyrektorów i ich zastępców. I to nie tylko dlatego, że władzę ma PIS, ale przez nową ustawę o Służbie Cywilnej, która ma wejść pod obrady jeszcze w tym roku a wiosną zacznie obowiązywać. Informację o nowelizacji podaje "Dziennik Gazeta Prawna", dziś już jednak ta wiadomość jest dementowana przez rząd. Według znowelizowanych zapisów, dyrektorzy nie muszą już legitymować się co najmniej 5-cio letnim doświadczeniem oraz nie należeć do żadnej partii. Na te stanowiska nie będą organizowane konkursy - to szef danej jednostki będzie powoływał dyrektorów i zastępców. A to oznacza, że ci mianowani nie muszą mieć niezbędnej wiedzy, wystarczy, że będą z wiadomej opcji politycznej - takie opinie można już słyszeć na korytarzach urzędów.

Wobec zmian w samej opolskiej PiS i obsadą przez ludzi z tej partii ważnych stanowisk państwowych, do gry o stołki w Opolu wchodzą partie będące w koalicji z PiS, tak jak Polski Razem Jarosława Gowina. Jak informuje wyborcza.pl Opole, na stanowisko wicewojewody startują dwa nazwiska - Krzysztof Drynda oraz Kamil Bortniczuk. Według partyjnych opinii, większe szanse na stanowisko ma jednak ten drugi kandydat. O tym jednak, czy to się potwierdzi, usłyszymy już niebawem. Nowy wojewoda musi najpierw poznać podległy sobie urząd, by potem zasiąść do rozmów partyjnych o obsadzie stanowisk.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Gonz

Gonz

Po co ten artykuł, juz wiadomo ze Bortniczuk nie bedzie wicewojewoda bo doprowadził mieszkańcow gminy do podziału i nienawisci a dodatkowo było ponad 10 kandydatow ktorzy mieli doswiadczenie a nie jak nasz wieczny kandydat bez grosza doświadczenia.
Jarek
-3

Jarek

Czy ten facet nie ma godności ??? po trupach do celu ? co na to jego rodzinna ? czy też jak on nie mają godności ? czy nie widza jak on kłamie, oszukuje ? obywatele skasujcie go już na zawsze , a będzie wreście spokój, współczuje jego żonie.
xyz

xyz

A może trzeba dać szansę Kamilowi? Jednak determinacji mu nie brakuje.Uda mu się to może i my na tym skorzystamy? '
Nie bądźmy tacy zawistni. :-)
FRIEND
+1

FRIEND

No proszę jakie trzesienie zaczyna być u TOWARZYSZY z PO- SLD-PSL - no cóż trzeba was porozliczać za całokształt i zadłuzenie gminy ,zamiatani e pod dywan bo dziecko resortu szefem komisji i dyktatura dalej się ciągnie a jak będzie co bardzo kibicuje KAMILOWI tego stanowiska chciałabym widzieć ich,, bezcenne miny ,, i oczywiści e pomożemy na taczkach powywozić tych KOMUCHÓW .
Prawicowy Łoś
+1

Prawicowy Łoś

Powodzenia Panie Kamilu. :lol:
Niestety przewietrzone mózgi głuchołaskich obywateli PO-wską propagandą sukcesu nie wiedzą co zrobić z taką informacją i piszą bzdury którymi radzę się nie przejmować :lol:
Edziu

Edziu

...no i chciałbym zobaczyć miny niektórych gdyby się Kamilowi udało.Jutro od rana urzędasy do minusowania!
Robin
-5

Robin

I oto widzimy komentarze ludzi z Platformy ... To tak jak pies ogrodnika sam nie zje i nie da nikomu ..czyli pogląd. nie dla wszystkich kto z PISu i jej koalicji i pochodzi z Głuchołaz

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: