Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

miejsRadny Jerzy Wojnarowski przekonywał podczas dzisiejszej komisji oświaty, że nie ma wniosku o likwidację straży miejskiej. Przekonuje, że projekt jest inny.Radny nawiązywał w ten sposób do artykułu w GO. Informowaliśmy w nim, że komisja oświaty złożyła wniosek o likwidację straży miejskiej.

- Jaką likwidację? - mówił na komisji. - Proszę cytować dokładnie wniosek. Chodzi o opinię komendanta wojewódzkiego. Przeczytajmy ten wniosek, zacytujmy jego pełne brzmienie.

Przeczytała go szefowa biura rady. - Komisja wnioskuje do komendanta wojewódzkiego i związków zawodowych o opinie w sprawie likwidacji straży miejskiej w Głuchołazach - czytała. - Pan Jacek (Wanicki dop.red.) sam pytał się radcy prawnego jak należy przystąpić do likwidacji, stąd ten projekt - dodała.

Na tej podstawie powstał projekt uchwały na najbliższą sesję. Sprawdziliśmy wspólnie z przewodniczącym rady Stanisławem Szulem jaka jest pełna jego treść. (poniżej foto).

Projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia opinii Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dotyczącej rozwiązania straży miejskiej Głuchołazach

&1

W związku z zamiarem rozwiązania Straży Miejskiej w Głuchołazach występuje się z wnioskiem do Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o wydanie opinii w sprawie rozwiązania straży miejskiej w Głuchołazach.

20151118 14510320151118 145122


W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy:

W związku z zamiarem rozwiązania Straży Miejskiej w Głuchołazach należy zasięgnąć w tej sprawie opinii Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji (...)

Pełna treść obok na zdjęciach.

 

Zbigniew Juziuk: - Nie oszukujmy się, padł wniosek o likwidację. - O taką, jaką chcecie przeprowadzić - dodał Andrzej Gębala. Ten wniosek to jest pierwszy krok do likwidacji. Nie wstyd Wam, żebyście się własnej myśli wstydzili.

Jerzy Wojnarowski odpowiadał:- Ja się z niczego nie wycofuje tylko jeszcze bardziej się utwierdzam. - powiedział. - Pretensje są o to, że nie była zacytowana dokładna treść.

Przemysław Powirski, radca prawny urzędu: - To oczywiste, że uchwała o pozyskaniu opinii komendanta i związków rozpoczyna procedurę, która może zmierzać do likwidacji straży.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: