Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

toal copyStawiać toaletę publiczną czy nie, obsługową czy bezobsługową. Problem ten omawiali radni podczas komisji budżetu, zastanawiając się nad przyszłorocznymi wydatkami.Adam Łabaza wskazywał, że na brak toalety skarżą się osoby starsze, uwagę zwracali m.in. radni z Rady Seniora. Mija już kilka lat i nadal nie ma publicznej toalety w centrum miasta. 

Roman Sambor , wiceburmistrz Głuchołaz wskazywał, że w czasie otwarcia z toalety można skorzystać w urzędzie. - Rozmawiałem także z mieszkańcami z centrum miasta - opowiadał. - Nikt nie chce mieć toalety w swoim sąsiedztwie. Trzeba zastanowić się czy jest sens wydawać tyle pieniędzy. Z bezobsługowej niewiele osób będzie korzystało, turyści raczej nie korzystają. W Nysie na 40 tysięcy mieszkańców są trzy toalety czy u nas jest potrzeba kolejnej? To pytanie które warto sobie zadać.

 Komisja wnioskuje aby zrobić toaletę na ul.magistrackiejUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Buk
+3

Buk

Cytuję rozsądekrealizm:
powiedzmy sobie szczerze...chcemy być miastem żyjącym między innymi z turystów, a nawet o tak prostą i oczywistą rzecz - jak TOALETY PUBLICZNE - ważną dla turystyki przyjaznej dla odwiedzających nasze miasto nie potrafimy się zjednoczyć i wspólnymi siłami załatwić...mówiąc bardzo delikatnie - WSTYD!!! W miastach turystycznych i uzdrowiskowych toalety publiczne są czymś oczywistym i normalnym, i nie tylko w nich, bo w wielu innych miastach także, a u nas nawet z toaletą publiczną mamy problem...to naprawdę WSTYD, że całe głuchołaskie społeczeństwo musi się angażować w podjęcie decyzji, czy ma być w naszym mieście toaleta publiczna, czy nie ma być, jakby to miało dotyczyć co najmniej budowy powiatowego wysypiska śmieci w naszym mieście...naprawdę, tego typu oczywiste sprawy jak toalety publiczne powinny być już dawno rozwiązane, bez żadnych wielkich kampanii i powinny być odpowiednio rozlokowane w naszym mieście. Tak przy okazji, to po to wybieramy radnych gminnych, żeby naprawdę nie zajmować się co dwa dni dosłownie pierdołami, z których próbuje się zrobić inwestycje gminy na miarę Trzeciego Tysiąclecia :o Może jak już stanie ta toaleta publiczna to zorganizujemy referendum z pytaniem: " Czy w głuchołaskiej toalecie publicznej powinien być papier toaletowy? " :D - no naprawdę niech się radni wezmą w końcu do roboty, bo kolejny sezon turystyczny przed nami i znowu będziemy natrafiać na ludzkie odchody przy szlakach turystycznych lub czuć smród z zasikanych murków przy chodnikach, nie mówiąc już o widoku w miejscach publicznych jak zdesperowany turysta próbuje załatwić swoje potrzeby w najbliższych krzakach. :-* :D

Czytaj że zrozumieniem. Radni chcą toalety. Wątpliwości ma v-ce burmistrz Roman Sambor. Takiego mamy tu fachowca od rządzenia.
jesio

jesio

Taką kluczową sprawę dla miasta powinno się rozstrzygać wg.obietnic znanego prezesa na wiecach poparcia.Nasza władza liczy na spontaniczne poparcie.pozdro.jesio :P
Tadek
+7

Tadek

Większej bzdury nie słyszałem. Toalety bezobsługowe są już w tak wielu miastach w Polsce, ze to standard, z którego wiele osób korzysta nawet turyści z zagranicy oraz niepełnosprawni.. Dodatkowo mogą ładnie wyglądać tak jak ta na zdjęciu. Oby była zapisana w budżecie na przyszły rok i wreszcie powstała, bo ta dyskusja to po prostu wstyd i paranoja.
rozsądekrealizm
+7

rozsądekrealizm

powiedzmy sobie szczerze...chcemy być miastem żyjącym między innymi z turystów, a nawet o tak prostą i oczywistą rzecz - jak TOALETY PUBLICZNE - ważną dla turystyki przyjaznej dla odwiedzających nasze miasto nie potrafimy się zjednoczyć i wspólnymi siłami załatwić...mówiąc bardzo delikatnie - WSTYD!!! W miastach turystycznych i uzdrowiskowych toalety publiczne są czymś oczywistym i normalnym, i nie tylko w nich, bo w wielu innych miastach także, a u nas nawet z toaletą publiczną mamy problem...to naprawdę WSTYD, że całe głuchołaskie społeczeństwo musi się angażować w podjęcie decyzji, czy ma być w naszym mieście toaleta publiczna, czy nie ma być, jakby to miało dotyczyć co najmniej budowy powiatowego wysypiska śmieci w naszym mieście...naprawdę, tego typu oczywiste sprawy jak toalety publiczne powinny być już dawno rozwiązane, bez żadnych wielkich kampanii i powinny być odpowiednio rozlokowane w naszym mieście. Tak przy okazji, to po to wybieramy radnych gminnych, żeby naprawdę nie zajmować się co dwa dni dosłownie pierdołami, z których próbuje się zrobić inwestycje gminy na miarę Trzeciego Tysiąclecia :o Może jak już stanie ta toaleta publiczna to zorganizujemy referendum z pytaniem: " Czy w głuchołaskiej toalecie publicznej powinien być papier toaletowy? " :D - no naprawdę niech się radni wezmą w końcu do roboty, bo kolejny sezon turystyczny przed nami i znowu będziemy natrafiać na ludzkie odchody przy szlakach turystycznych lub czuć smród z zasikanych murków przy chodnikach, nie mówiąc już o widoku w miejscach publicznych jak zdesperowany turysta próbuje załatwić swoje potrzeby w najbliższych krzakach. :-* :D
lisu
+3

lisu

nie rozumiem niektorych komentarzy :po co ta toaleta w centrum :idac do miasta zalatw iac sie w domu :toaleta bedzie dla zuli :a jak mi sie zechce sr...........c w centrum to co mam za..........ac do domy w zdroju :k........wa przeciez to europa :lepiej rebnoc w toaleci niz w zaulkach :
jon3
+7

jon3

Ubikacja bezobsługowa to nie jest zwykły toi toi. Jest to nowoczesny obiekt, samoczyszczący się po każdorazowym użytkowaniu , może być przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich lub wyposażony w pomieszczenie do tzw. przewijania niemowląt. To nie tylko osoby starsze ale również osoby związane z obsługą ruchu turystycznego wskazują na potrzebę wybudowania ogólnodostępnej toalety publicznej. Twierdzenie , że już w mieście mamy ogólnodostępne toalety nie rozwiązuje problemu dostępu, w centrum miasta a zwłaszcza w dni wolne od pracy oraz po godz. 15.00. Taka toaleta jest czynna przez 24 godz.. na dobę, weźmy przykład od tych miast gdzie już zainstalowano takie obiekty.
jużniemłody
+9

jużniemłody

Cytuję Marian:
Moze jestem jeszcze zbyt mlody zeby zrozumiec po co ludziom w tak malym miescie toaleta publiczna, do domu blisko, spraw nie zalatwia sie "na miescie" godzinami, wiec czy tak ciezko zalatwic sie przed wyjsciem?

Faktycznie jesteś za młody aby z rozumieć jak to jest w podeszłym wieku gdy już traci się kontrolę nad swoimi narządamii potrzeba przychodzi niespodzieanie a utrzymanie jest praktycznie możliwe przez minutę, jak byłem młody to mogłem chodzić i trzymać pół dnia a teraz jak mnie złapie to muszę mieć toaletę w zasięgu wzroku...
Majka
-4

Majka

A może prościej będzie podjąć uchwałę o zakazie sr.....nia i sik...nia w mieście., zwłaszcza dotyczyć by to miało tych szczątkowych ilości turystów ( którzy jeszcze do nas przyjeżdżają, choć prawdę mówiąc dziwię się po co skoro prawie wszystkie atrakcje turystyczne polikwidowane ) A i kosztów nie będzie , no i rada i władze miasta miałyby problem z głowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: