Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

12029632 893584497357937 2824133226041683061 oCzytelnicy portalu, którzy widzieli to zdjęcie na naszym fanpage są zbulwersowani. "Gdzie był konserwator zabytków".Chodzi o budynek przy ulicy Wrocławskiej. A jaka jest Wasza opinia. Czy zdobienia powinny zostać? Czy jednak wspólnota może decydować jak ma wyglądać jej elewacja?

  fot: Jacek Goj

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Marta

Marta

Cytuję adaś:
moim zdaniem to właściciel powinien decydować jak ma wyglądać jego budynek . Konserwator jak będzie za to płacił to będzie mógł decydować jak ma wyglądać a w takiej sytuacji to powinni mieć gówno do powiedzenia. Ile budynków się rozpada Głuchołazach bo konserwator nie pozwala tego czy owego zmienić lepiej postawić nowy w takim samym stylu niż kombinować że starą ruiną . Moja własność moja decyzja jak ma wyglądać

no i nie kazdego stac na te odnowienia takie firmy pewnie ządaja krocia za takie odnowienia a i tak zaraz bedzie sie sypac tak jak na rynku tyle razy odnawiane a strach chodzic przy murach dobrze ze ludzie cos robia integruja sie jakos to miasto poprawia wyglad powoli ale jednak a po co komu duperele co sie sypia
Prawicowy Łoś
+2

Prawicowy Łoś

To tylko Kamienica na skraju miasta :D A co powiedzieć o budynku na Rynku róg przy wejściu na ulicę Kościuszki po prawej stronie (sklep obuwniczy + piekarnia) to dopiero jest paranoja wstawili wielkie witryny w miejsce mniejszych okien zmieniając całkowicie wygląd budynku o problemach z pękającymi ścianami lokatorów mieszkających w tym budynku nie wspomnę.
Potęga smaku
+1

Potęga smaku

"Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie
Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać
kształt architektury..."

"Potęga smaku" Zbigniew Herbert
mkni

mkni

Ciekawe, jak wygląda wnętrze tej odnowionej kamienicy. Zapewne wymieniono również zbutwiałe, wytarte schody na pasujące do elewacji, czyli szkło i chrom, korytarze wykafelkowane czy położono panele?
Te wielkie odnowy, to na ogół jak porządek..patrz z zewnątrz, nie otwieraj żadnych drzwi, bo ci się na łeb śmieci posypią.
Wspólnoty powinny rozpoczynać remonty wewnątrz budynku: instalacje elektryczne,wodne....sanitariaty, korytarze, dachy, zagospodarowane podwórko, ale zwycięża nie funkcjonalność, tylko dobre wrażenie, albo lepsze.
adaś
+5

adaś

moim zdaniem to właściciel powinien decydować jak ma wyglądać jego budynek . Konserwator jak będzie za to płacił to będzie mógł decydować jak ma wyglądać a w takiej sytuacji to powinni mieć gówno do powiedzenia. Ile budynków się rozpada Głuchołazach bo konserwator nie pozwala tego czy owego zmienić lepiej postawić nowy w takim samym stylu niż kombinować że starą ruiną . Moja własność moja decyzja jak ma wyglądać
wrocławska 2
+22

wrocławska 2

Wrocławska 2 nie jest w rejestrze gminnym zabytków, więc mogą robić co chcą. A gdzie są radni miasta Głuchołazy? Czy radni nie wiedzą jakie są zabytki w Głuchołazach? W planie zagospodarowania przestrzennego nie ujęli ich? Komu w Głuchołazach zależy na zabytkach? Czy jest ktoś w Głuchołazach kto piętnuje wandalizm na terenach zabytkowych i nie tylko zabytkowych?
Hotel Leśny wystawiony na sprzedaż, dlaczego? Polecam redaktorom glucholazyonline zajęcie się tym tematem. Czekam na odpowiedź co dalej z hotelem leśnym, odtrąbiono sukces zakupu terenów parkowych bez hotelu leśnego, co dalej z górnym stawkiem? Panowie Radni macie jakieś koncepcje czy tylko bierzecie kasę za posiedzenia bez efektów?
zastanowienie
+5

zastanowienie

najpierw nie pyta się społeczeństwa jaka jest opinia, bo nie od opinii nieznającego się społeczeństwa zależą takie remonty, tylko idzie się do osób, które znają przepisy prawne w tej kwestii i przedstawia się wypowiedzi najpierw ekspertów oraz powiatowego i ewentualnie wojewódzkiego konserwatora zabytków, a jak coś jest podejrzane, to zgłasza się to do prokuratury...jeśli wszystko odbyło się zgodnie z prawem, to nie bijmy piany dla bicia piany, a jak ktoś przekroczył swe uprawnienia to niech zajmą się tym odpowiednie służby...czy to tak trudno zrozumieć? także pozdrawiam wszystkich i czekam raczej na rzetelne informacje w sprawie tej kamienicy a nie na tanią sensację nic nie wnoszącą prócz skłócania społeczeństwa, choć faktem jest, że biorąc pod uwagę tylko samą estetykę to ani kolor ani wykonanie nie jest zwalające z nóg w sensie pozytywnym. :o :lol:
Secesja
+18

Secesja

Dodam jeszcze kompletny bałagan w podziałach pól okien - okólne mówiąc budynek zeszpecony.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: