Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

parking copyWchodzi w życie uchwały rady miejskiej odnośnie nowych opłat i zasad w strefie. Najważniejsze zmiany dotyczą stawek, zapłacimy więcej, a także ograniczeń dla posiadaczy abonamentów. Teraz będą mogli parkować tylko na wyznaczonych ulicach i w strefie "B". Nowe zasady wchodzą w życie, ale ci którzy już mają abonamenty będą mogli z nich korzystać aż skończy się termin ich ważności.   1) 0,80 zł za parkowanie do pół godziny parkowania,

2) 1,50 zł za pierwszą godzinę parkowania,

3) 1,80 zł za drugą godzinę parkowania,

4) 2,15 zł za trzecią godzinę parkowania,

5) 1,50 zł za każdą następną godzinę parkowania.

 

„§ 4. Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania mogą być uiszczane w formie następujących opłat zryczałtowanych – abonamentowych:

1) abonamenty ogólnie dostępne upoważniające do parkowania w całej strefie płatnego parkowania pojazdu o numerze rejestracyjnym określonych w karcie abonamentowej:

a) 35,00 zł na okres dwóch tygodni,

b) 60,00 zł na okres jednego miesiąca,

c) 160,00 zł na okres trzech miesięcy,

d) 300,00 zł na okres pół roku,

e) 550,00 zł na okres jednego roku.

 

2) abonamenty ogólnie dostępne upoważniające do parkowania w strefie B pojazdu o numerze rejestracyjnym określonych w karcie abonamentowej:

a) 10,00 zł na okres dwóch tygodni,

b) 20,00 zł na okres jednego miesiąca,

c) 50,00 zł na okres trzech miesięcy,

d) 90,00 zł na okres pół roku,

e) 160,00 zł na okres jednego roku.

 

3) abonamenty ogólnie dostępne na okaziciela – bez oznaczenia numeru rejestracyjnego pojazdu, upoważniające do parkowania w całej strefie płatnego parkowania:

a) 80,00 zł na okres jednego miesiąca,

b) 400,00 zł za pół roku,

c) 750,00 zł za rok.

 

4) abonamenty specjalne „A” za opłatą w wysokości 10 zł za okres jednego roku upoważniające do parkowania pojazdu o numerze rejestracyjnym określonym w karcie abonamentowej w strefie B oraz części strefy A określonej w Załączniku nr 1 do niniejszej uchwały przysługujące na jeden pojazd dla osób zamieszkałych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w lokalach usytuowanych przy ulicach i placach określonych w § 1 pkt 1) niniejszej uchwały oraz dla osób zamieszkałych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w nieruchomościach bezpośrednio sąsiadujących z parkingami określonymi w § 1 pkt 1) ppkt o) i p) niniejszej uchwały, tj. ulicy Skłodowskiej o nr 3, 5 i 5A oraz ulicy Sikorskiego o nr 3, 4 i 5.

5) abonamenty specjalne „A+” za opłatą w wysokości 10 zł za okres jednego roku dla `osób oraz  podmiotów posiadających abonament specjalny „A” , o którym mowa w pkt. 4 , na drugi i kolejny pojazd o numerze rejestracyjnym określonym w karcie abonamentowej , uprawniający do parkowania na całym obszarze strefy B płatnego parkowania

6) abonamenty specjalne „A++” za opłatą w wysokości 10 zł za okres jednego roku dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach, z którymi OPS zawarł umowy o używanie do celów służbowych samochodów osobowych nie będących własnością pracodawcy, wykonujących obowiązki służbowe w Strefie Płatnego Parkowania, uprawniające do parkowania pojazdu o numerze rejestracyjnym określonym w karcie abonamentowej w całej strefie płatnego parkowania

7) abonamenty specjalne „B” za opłatą w wysokości 60,00 zł za okres pół roku za parkowanie w obszarze strefy B płatnego parkowania dla parkujących, których miejsce pracy znajduje się w przy ulicach i placach określonych w § 1 pkt 1) i 2) niniejszej uchwały”. (czyli ulice znajdujące się w strefie płatnego parkowania - dop. red.)

 

ulice

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Ajax
+1

Ajax

Taki oto przykład:
Abonament specjalny „A” w cenie 10zł/rok przysługuje dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w lokalach usytuowanych przy ulicach i placach określonych w § 1 pkt 1) niniejszej uchwały (strefa A dla określonej lokalizacji).
Ale dla której lokalizacji, jeśli podmiot posiada kilka lokali w strefie ,,A''? Ktoś powie, aby wykupić dla każdej lokalizacji abonament, ale zezwala się na wykupienie wyłącznie jednego abonamentu do danego pojazdu. Zatem jak dostarczać towar do każdego z lokali, korzystając z prawa posiadania abonamentu specjalnego ,,A''?
absurdyżycia
+11

absurdyżycia

stawki stawkami, ale mnie interesuje nie tyle jak one są wysokie, co ciche zalegalizowanie przymusowego chyba złodziejstwa, a mianowicie, jedna ze stawek wynosi 2 złote 15 groszy...i moje pytanie brzmi, jak mam uczciwie zapłacić tą końcówkę, czyli 5 groszy, skoro te automaty są dostosowane do przyjmowania nominału monet od 10 groszy do 5 zł, a monet typu 1,2,5 groszy nie przyjmują...czyżbym musiał zapłacić "niechcący" 2 złote 20 groszy, choć chciałbym 2 złote 15 groszy??? czyżby "cichaczem" wymuszano na mnie stawkę wyższą, bo te automaty nawet reszty nie wydają, czyli chcąc uzyskać opłatę za trzecią godzinę, to muszę zaokrąglić do 2 złotych 20 groszy??? hmm...może by dziennikarze spróbowali wyjaśnić tą nierzeczywistą do zrealizowania w parkomatach stawkę 2 złote 15 groszy, bo to interesujące jak można ustanowić w przepisach coś, co nie można w rzeczywistości zrealizować??? to może wprowadźmy też opłaty za przejazdy drogami gminnymi płatne przy bramkach(typu autostradowych), których u nas nie ma, albo na cmentarzu niech wprowadza również cennik za kremację zwłok w krematorium, którego u nas nie ma...itd.,itp. hahaha :P :o :-* :D :lol:

Od redakcji Sprawdzimy
struś
+3

struś

te stawki są z kosmosu ,w naszym mieście wojewódzkim Opolu za godzinę płacę 1 złoty ,nasi włodarze to złodzieje.
Observer
+4

Observer

Cytuję jerzy k:
Cytuję Observer:
Tak sobie obserwuję poczynania poczynania tych co rządzą i tych którzy są rządzeni. Zastanawiam się co musi się wydarzyć by ci drudzy w końcu zauważyli, że prawo stanowione na poziomie kraju, województw i gmin jest przeciwko im samym. Gdziekolwiek nie spojrzeć widać tylko same nakazy i zakazy i obowiązki. Często i gęsto kuriozalne jak ten zabraniający palenia papierosów we własnym samochodzie. Nasi reprezentanci we władzach uważają, że są ponad poziomem społeczeństwa i w oderwaniu od rzeczywistości tworzą prawo przeciw ludziom. Czy ktokolwiek sobie przypomina ustawę w której mówi się, że obywatel ma takie a takie prawo? Ja bynajmniej od czasu uchwalenia niejednoznacznej Konstytucji RP takiego aktu prawnego sobie nie przypominam. Są tylko nakazy i kary za niestosowanie się do bzdurnego prawa stanowionego przeciw obywatelom. Tak jest w przypadku opłat za parkowanie. Radni którzy rządzą z woli wyborców uchwalają opłaty parkingowe ( i to nie tylko w Głuchołazach ) wiedząc, że pieniądze na utrzymanie tych miejsc parkingowych ( i dróg ) mają z opłaty drogowej zawartej w cenie paliwa, a jednak „ kroją” swoich wyborców ile się da. Najgorsze jest to, że ludzie tak już się przyzwyczaili do okradania, że nie widzą nic w tym dziwnego i złego. Płacimy w w całym kraju nie otrzymując nic w zamian. Słyszymy tylko ile to traci Skarb Państwa na nieuczciwym przestrzeganiu stanowionego prawa, a nikt nie zapyta ile tracą obywatele poprzez nieudolną politykę Polskich rządzących. Ile tracą przez to, że Państwo nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków w stosunku do obywateli. Ile osób traci życie poprzez przedmiotowe traktowanie nas szarych obywateli.


To człowieku z czego to państwo ma się utrzymać. Może całkowicie zlikwidować podatki opłaty lokalne a bozia nam rzuci coś z góry. Cały świat oparty jest na podatkach i nikt nie narzeka. Tylko Polakom wiecznie dawać i dawać a nic w zamian od siebie.

Dobre pytanie. Oczywiście, że Państwo musi mieć dochody. Realizuje to poprzez nakładanie podatków ( także lokalnych). Sęk w tym, że Państwo jako twór ma służyć obywatelom stanowieniem dobrego i stabilnego prawa i stać na straży jego przestrzegania. Z to funkcjonariusze Państwowi pobierają pieniądze z budżetu. Problem się wyłania gdy ci funkcjonariusze mają nienasycony apetyt na dodatkowe pieniądze od obywateli w zamian nie dając nic. Warto zapytać na co „idą” pieniądze pobierane za miejsca parkingowe i czy jest celowe ich pobieranie. Czy radni ( nie tylko w Głuchołazach ) w zapędzie zapełniania kasy nie występują przeciwko swoim wyborcom. To że ustawodawca daje radnym taką możliwość nie oznacza wcale, że muszą z niej skorzystać. A jeżeli korzystają to co dają mieszkańcom w zamian. Jak miasto wygląda widzi każdy.
Wizerunek świadczy o gospodarzach. Drogi wyglądają jak wyglądają mimo że każdy tankujący paliwo do swojego auta płaci podatek drogowy. A ile z tych pieniędzy idzie na utrzymanie dróg to widać na codzień ? Zapewne gdyby nie UE to pierwsze autostrady mielibyśmy może w 3000 roku. Myślę, że pobierane podatki i tak w większości idą na zmarnowanie poprzez nieracjonalne ich wydatkowanie – i to nie w skali gminy tylko całego kraju. I to nie zależnie czy rządzi Po, Pis, SLD, PSL czy inna partia. Po prostu prawo podatkowe zostało uchwalone w takim kształcie by dać rządzącym możliwości łupienia obywateli ponad miarę w zamian nie dając nic. A co do kwesti dawania Polakom ( którzy w zamian nic ) to mamy możliwość podróżowania po Europie i widzimy co dostajemy od innych Państw w zamian za uczciwe płacenie podatków ( także tych z opłat parkingowych )
jerzy k
-7

jerzy k

Cytuję Observer:
Tak sobie obserwuję poczynania poczynania tych co rządzą i tych którzy są rządzeni. Zastanawiam się co musi się wydarzyć by ci drudzy w końcu zauważyli, że prawo stanowione na poziomie kraju, województw i gmin jest przeciwko im samym. Gdziekolwiek nie spojrzeć widać tylko same nakazy i zakazy i obowiązki. Często i gęsto kuriozalne jak ten zabraniający palenia papierosów we własnym samochodzie. Nasi reprezentanci we władzach uważają, że są ponad poziomem społeczeństwa i w oderwaniu od rzeczywistości tworzą prawo przeciw ludziom. Czy ktokolwiek sobie przypomina ustawę w której mówi się, że obywatel ma takie a takie prawo? Ja bynajmniej od czasu uchwalenia niejednoznacznej Konstytucji RP takiego aktu prawnego sobie nie przypominam. Są tylko nakazy i kary za niestosowanie się do bzdurnego prawa stanowionego przeciw obywatelom. Tak jest w przypadku opłat za parkowanie. Radni którzy rządzą z woli wyborców uchwalają opłaty parkingowe ( i to nie tylko w Głuchołazach ) wiedząc, że pieniądze na utrzymanie tych miejsc parkingowych ( i dróg ) mają z opłaty drogowej zawartej w cenie paliwa, a jednak „ kroją” swoich wyborców ile się da. Najgorsze jest to, że ludzie tak już się przyzwyczaili do okradania, że nie widzą nic w tym dziwnego i złego. Płacimy w w całym kraju nie otrzymując nic w zamian. Słyszymy tylko ile to traci Skarb Państwa na nieuczciwym przestrzeganiu stanowionego prawa, a nikt nie zapyta ile tracą obywatele poprzez nieudolną politykę Polskich rządzących. Ile tracą przez to, że Państwo nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków w stosunku do obywateli. Ile osób traci życie poprzez przedmiotowe traktowanie nas szarych obywateli.


To człowieku z czego to państwo ma się utrzymać. Może całkowicie zlikwidować podatki opłaty lokalne a bozia nam rzuci coś z góry. Cały świat oparty jest na podatkach i nikt nie narzeka. Tylko Polakom wiecznie dawać i dawać a nic w zamian od siebie.
Agnieszka
+8

Agnieszka

Wszystko fajnie tylko skąd na to wszystko wziąć pieniądze???Pensje nie chcą wzrosnąć a wszystko idzie w górę. Pytam Jak żyć nasza władzo???????Jak Żyć????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Observer
+5

Observer

Tak sobie obserwuję poczynania poczynania tych co rządzą i tych którzy są rządzeni. Zastanawiam się co musi się wydarzyć by ci drudzy w końcu zauważyli, że prawo stanowione na poziomie kraju, województw i gmin jest przeciwko im samym. Gdziekolwiek nie spojrzeć widać tylko same nakazy i zakazy i obowiązki. Często i gęsto kuriozalne jak ten zabraniający palenia papierosów we własnym samochodzie. Nasi reprezentanci we władzach uważają, że są ponad poziomem społeczeństwa i w oderwaniu od rzeczywistości tworzą prawo przeciw ludziom. Czy ktokolwiek sobie przypomina ustawę w której mówi się, że obywatel ma takie a takie prawo? Ja bynajmniej od czasu uchwalenia niejednoznacznej Konstytucji RP takiego aktu prawnego sobie nie przypominam. Są tylko nakazy i kary za niestosowanie się do bzdurnego prawa stanowionego przeciw obywatelom. Tak jest w przypadku opłat za parkowanie. Radni którzy rządzą z woli wyborców uchwalają opłaty parkingowe ( i to nie tylko w Głuchołazach ) wiedząc, że pieniądze na utrzymanie tych miejsc parkingowych ( i dróg ) mają z opłaty drogowej zawartej w cenie paliwa, a jednak „ kroją” swoich wyborców ile się da. Najgorsze jest to, że ludzie tak już się przyzwyczaili do okradania, że nie widzą nic w tym dziwnego i złego. Płacimy w w całym kraju nie otrzymując nic w zamian. Słyszymy tylko ile to traci Skarb Państwa na nieuczciwym przestrzeganiu stanowionego prawa, a nikt nie zapyta ile tracą obywatele poprzez nieudolną politykę Polskich rządzących. Ile tracą przez to, że Państwo nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków w stosunku do obywateli. Ile osób traci życie poprzez przedmiotowe traktowanie nas szarych obywateli.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: