Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

IMG 20150928 192354Mieszkaniec Nowego Świętowa nie może doprosić się regularnego wywozu śmieci, dlatego napisał list otwarty do burmistrza i redakcji.    Szanowny P. Burmistrzu!

 W urzędzie miejskim podpisaliśmy deklarację na wywóz nieczystości z budynku mieszkalnego oraz z firmy mieszczącej się w tym samym lokalu w Nowym Świętowie. Za Odpady komunalne które mają być rzekomo segregowane i odbierane w terminie płacimy podatek do Gminy Głuchołazy. Więc Gmina jest zobowiązana do odbioru odpadów komunalnych czy to sama czy też przez firmę która wygrała przetarg ale to już nie moja sprawa tylko Gminy i Burmistrza.

  Firma, która ma odbierać od nas odpady nie przyjeżdża jeżeli my po nich nie zadzwonimy.  Wielokrotnie byliśmy osobiście w Komunalniku jak również rozmawiałem z Prezesem, jak nie mam czasu jechać to dzwonię do Komunalnika lub do Gminy.

I tak w styczniu dzwoniłem po nich 2 razy, luty 2 razy, marzec 1 raz, kwiecień 1 raz, maj i czerwiec bez telefonu, lipiec 1 raz, w sierpniu zaraz po urlopie 1 raz.

 We wrześniu odbiór miał być 3 dzwoniłem do nich 7 września Pan który jest tam kierownikiem osoba młodsza przeprosiła mnie i powiedział , że w ramach rekompensaty jutro śmieciara przyjedzie i zabierze wszystko co mam więc mogę wystawić ponad normę

Dzisiaj jest 28 wrzesień , śmieci miały być odebrane 23 czyli tydzień temu. Odpadami zmieszanymi zapełniłem kontener do tego przeznaczony oraz kontener na popiół.

  P. Burmistrzu! Gdzie mam składać dalsze odpady? Przywieźć pod Urząd Miejski w Głuchołazach z którym mam podpisaną deklarację na odbiór śmieci czy zawieźć na przystanek autobusowy jak to robią inni Polacy. Co robić bo ta nieudolna firma która ma odbierać odpady nic nie robi w tym kierunku . Ponadto jak już przyjadą to zabierają wszystko do jednej śmieciary suche i zmieszane a przecież gmina płaci im za przyjazdy osobno za suche, zmieszanie popiół  - pytanie - dlaczego płacimy za segregację która nie istnieje?

Pozdrawiam
 
Tomasz, mieszkaniec Nowego Świętowa

 


Burmistrz Głuchołaz odpisał:

Sz.P. Bardzo dziękuję za przekazaną informację. Sprawa została przekazana do wydziału celem zajęcia stanowiska. Wydział będzie z Panem w kontakcie. Pozdrawiam, Edward Szupryczyński, Burmistrz Głuchołaz

Jak dodaje nasz czytelnik "Śmieci stoją nadal".

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: