Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%
parking copyRadni Głuchołaz przegłosowali nowe zasady strefy płatnego parkowania. Zmiany poprzedziła długa dyskusja.
Zdzisław Baran -  Zostawić strefę A tak jak było, a zrezygnować ze strefy B. - Dlatego nie mogę poprzeć tej uchwały – skomentował. - Jeśli okazałoby się, że za mało jest wpływu, wówczas podnieślibyśmy opłaty i abonamentu w strefie A.

Roman Sambor wyjaśniał, że symulacja przychodów ze strefy jest na razie trudna do wyliczenia. Jedni mają abonament jeszcze miesiąc inni prawie rok. Nie wiemy ile osób zrezygnuje z abonamentu.Mariusz Migała zaznaczył, że mamy umowę podpisaną z firmą na dzierżawę parkomatów, będziemy musieli płacić kary, jeśli odstąpimy od umowy. Przy likwidacji strefy B, strefa A jest nieopłacalna. Będziemy musieli zwrócić pieniądze za abonamenty, mieszkańcom, którzy ją wykupili. Do likwidacji strefy możemy wrócić wówczas kiedy skończy się nam umowa dzierżawy parkomatów. Roman Sambor dodał, że zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych w związku z malowaniem pasów, mało tego, mamy 3,7 abonamentu na strefę A, bo rada przez lata rozszerzała liczbę osób uprawnionych. Bolesław Stychno: - My chcemy działać w imieniu mieszkańców, którzy nas wybrali, dlatego chcemy im stworzyć miejsca za darmo w obecnej strefie B. My proponujemy w zamian podnieść opłatę w strefie A.

Jacek Wanicki: - Zaznaczam, że rozporządzenie o strefie płatnego parkowania mówi, ze można je organizować tylko w miejscach gdzie jest deficyt miejsc parkingowych, a na Moniuszki i przy hali nie ma deficytu.

Mariusz Migała: - Trzeba mieć też świadomość likwidacji jednego etatu.

Roman Sambor: - Koszty stałe nam pozostaną, trzeba obsadzić pracowników na cały tydzień. Od ostatnich zmian sytuacja jest taka, że 90 procent miejsc jest zajętych przez abonamenty.

Zdzisław Baran: - Nie czarujmy się po co są strefy , my też w powiecie zarabiamy na tym. Ja jestem przekonany, że nie stracimy na tym. Jedyna rada to wygonić abonamentowych z Rynku.

Adam Łabaza: - Trzeba się zastanowić czy np. krwiodawcom nie dać abonamentów ale w strefie B. Jeśli podniesiemy opłaty w strefie A to osoba która przyjedzie ze wsi do apteki , do lekarza, na parę minut to będzie musiała ponosić duże koszty.

Jacek Wanicki: - Nie wiemy kiedy będzie efekt tych zmian dzisiaj wprowadzonych, bo ludzie kupią sobie abonamenty na rok i będzie to odwlekane. Przygotuje projekt likwidacji strefy płatnego parkowania.

Andrzej Tokarz: - Proponuje dyskutować temat jak zakończy się nam umowa w przyszłym roku. Największa zmiana jest w abonamentach. I zobaczymy jak to się zmieni.

Ireneusz Sułek: - Jesteśmy w lesie z tym rozwiązaniem, żadne z nich nie jest idealne. Proponuje przesunąć temat.

Pomysł zwiększenia stawek przez radnego Zdzisława Barana w głosowaniu zaakceptował tylko on sam. Potem radni głosowali projekt burmistrza. Za głosowało 11 radnych, przeciw było 9, jedna się wstrzymała, czyli zadziałała koalicja.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: