Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%
parking copyRadni Głuchołaz przegłosowali nowe zasady strefy płatnego parkowania. Zmiany poprzedziła długa dyskusja.
Zdzisław Baran -  Zostawić strefę A tak jak było, a zrezygnować ze strefy B. - Dlatego nie mogę poprzeć tej uchwały – skomentował. - Jeśli okazałoby się, że za mało jest wpływu, wówczas podnieślibyśmy opłaty i abonamentu w strefie A.

Roman Sambor wyjaśniał, że symulacja przychodów ze strefy jest na razie trudna do wyliczenia. Jedni mają abonament jeszcze miesiąc inni prawie rok. Nie wiemy ile osób zrezygnuje z abonamentu.Mariusz Migała zaznaczył, że mamy umowę podpisaną z firmą na dzierżawę parkomatów, będziemy musieli płacić kary, jeśli odstąpimy od umowy. Przy likwidacji strefy B, strefa A jest nieopłacalna. Będziemy musieli zwrócić pieniądze za abonamenty, mieszkańcom, którzy ją wykupili. Do likwidacji strefy możemy wrócić wówczas kiedy skończy się nam umowa dzierżawy parkomatów. Roman Sambor dodał, że zmniejszyła się liczba miejsc parkingowych w związku z malowaniem pasów, mało tego, mamy 3,7 abonamentu na strefę A, bo rada przez lata rozszerzała liczbę osób uprawnionych. Bolesław Stychno: - My chcemy działać w imieniu mieszkańców, którzy nas wybrali, dlatego chcemy im stworzyć miejsca za darmo w obecnej strefie B. My proponujemy w zamian podnieść opłatę w strefie A.

Jacek Wanicki: - Zaznaczam, że rozporządzenie o strefie płatnego parkowania mówi, ze można je organizować tylko w miejscach gdzie jest deficyt miejsc parkingowych, a na Moniuszki i przy hali nie ma deficytu.

Mariusz Migała: - Trzeba mieć też świadomość likwidacji jednego etatu.

Roman Sambor: - Koszty stałe nam pozostaną, trzeba obsadzić pracowników na cały tydzień. Od ostatnich zmian sytuacja jest taka, że 90 procent miejsc jest zajętych przez abonamenty.

Zdzisław Baran: - Nie czarujmy się po co są strefy , my też w powiecie zarabiamy na tym. Ja jestem przekonany, że nie stracimy na tym. Jedyna rada to wygonić abonamentowych z Rynku.

Adam Łabaza: - Trzeba się zastanowić czy np. krwiodawcom nie dać abonamentów ale w strefie B. Jeśli podniesiemy opłaty w strefie A to osoba która przyjedzie ze wsi do apteki , do lekarza, na parę minut to będzie musiała ponosić duże koszty.

Jacek Wanicki: - Nie wiemy kiedy będzie efekt tych zmian dzisiaj wprowadzonych, bo ludzie kupią sobie abonamenty na rok i będzie to odwlekane. Przygotuje projekt likwidacji strefy płatnego parkowania.

Andrzej Tokarz: - Proponuje dyskutować temat jak zakończy się nam umowa w przyszłym roku. Największa zmiana jest w abonamentach. I zobaczymy jak to się zmieni.

Ireneusz Sułek: - Jesteśmy w lesie z tym rozwiązaniem, żadne z nich nie jest idealne. Proponuje przesunąć temat.

Pomysł zwiększenia stawek przez radnego Zdzisława Barana w głosowaniu zaakceptował tylko on sam. Potem radni głosowali projekt burmistrza. Za głosowało 11 radnych, przeciw było 9, jedna się wstrzymała, czyli zadziałała koalicja.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

troll
+9

troll

"Zdzisław Baran: - Nie czarujmy się po co są strefy , my też w powiecie zarabiamy na tym. Ja jestem przekonany, że nie stracimy na tym. Jedyna rada to wygonić abonamentowych z Rynku."
A może by tak pana Barana pogonić z rady ???
Kocham takich nadętych bufonów, mających o sobie wysokie mniemanie, którzy cały życie pałętali się po budżetówce, skacząc ze stołka na stołek, nigdy nie parając się uczciwą, ciężką pracą.
A wszystko to za nasze, podatników pieniądze.
Widzz popr
-7

Widzz popr

Cytuję troll:
Ktoś się zorientował z tego tekstu jakie zmiany wprowadziła rada ? Może ja jestem głupi a może jednak idiotą tekściarz, który to napisał ?


Jeśli idiotą jest teksciarz to ty jesteś nim podwójnie bo czytasz teksty idioty.
Widzz
-6

Widzz

Cytuję troll:
Ktoś się zorientował z tego tekstu jakie zmiany wprowadziła rada ? Może ja jestem głupi a może jednak idiotą tekściarz, który to napisał ?

Jeśli idiotą jest teksciarz to ty jesteś nim podwójnie bo czas teksty idioty.
n
+8

n

ale matoly zakaac procownikom urzedu parkowana na rynku moga parkowac kolo hali zreszta straz iejska tez jak sie przejda pare krokow to kilogramy zgubia bo coraz sa okraglejsi ,parkingowych gonic od strefy do strefy bo tylko laza i nic nie robia
ment

ment

[quote name="monika"]To nie była wina zamknięcia Rynku, tylko nic nie zrobienia sensownego w zamian...mi to się wpis "siarrraaa" podoba, bo nie mówi tylko o tym by głupio zamknąć, ale by kompleksowo ten rejon miasta rozwinąć i tak zorganizować przestrzeń publiczną na Rynku, by chciało się na nim naprawdę przebywać, a nie tylko z siatkami pełnymi zakupów latać i wdychać spaliny kołujących samochodów, uważając by jakiś pseudo Kubica mnie nie rozjechał. Byłam i we Wrocławiu i Krakowie, i innych dużych jak i małych miastach, w których ruch na Rynku jest zamknięty i naprawdę są, i ludzie, i jest gdzie usiąść, i coś zjeść, wypić itd., nie martwiąc się, że biegające dzieci zaraz pod samochód wpaść mogą lub, że mnie zaraz z jakiejś bocznej uliczki coś wjeżdżając rozjedzie. No ale już się przyzwyczaiłam do malkontentów na Opolszczyźnie usprawiedliwiających brak wizji oraz dobrej pomysłowości, tekstami typu, że się nie da, że zaraz wszystkie sklepy padną(jakby aktualnie nie padały!), itd., a tam jakoś nie padły, wręcz przeciwnie pojawiły się lokale z prawdziwego zdarzenia gastronomiczne, w których miło posiedzieć itd. No ale w sumie, po co inwestować w miejsca wypoczynkowe dla mieszkańców, skoro się nasze województwo w ogromnym tempie wyludnia i za niedługo u nas na Rynku będzie tylko gwizdał wiatr i dzikie zwierzęta będą biegać jak w Czarnobylu. ;-)

W Nysie, Prudniku, rynki otwarte, w Opolu zaparkujesz tuż przy rynku. W Białej obwodnica, chociaż rynek otwarty. To jest dobry pomysł " zróbmy rynek atrakcyjny, niech tam będą kaskady i wodospady, cyrk magików i zero urzędników, kafejka obok baru, ogródek piwny przy huśtawkach i miejsce na puszczanie latawca. Na rogu niech grają muzycy, tylko na tacę niech nie zbierają, wesoło, radośnie i zgodnie głuchołazianie rynek obelgą, bo nigdzie takiego raju nie będzie. Te 200 tys na to wystarczą. Wystarczy tylko uchwała rady, parę podpisów i rzecz gotowa. Ważne tylko, żeby w uchwale zastrzeżono, że już jest pięknie ludzie mają za co i bawią się wspaniale".
Póki co , prawa rynku mówią: żeby ktoś wjechał na rynek musi mieć powód- wstąpić do knajpki w której atmosfera mu odpowiada, wejść do atrakcyjnego sklepu i przy okazji wypić kawę ,czy co tam.. Dlaczego na Karolince w Opolu powstał kompleks żywieniowy, (McDonalds, KFC, MacMac i inn. ) oblegany przez konsumentów? Teraz podjeżdżają tam też ci, którzy chcą tylko coś zjeść, bo jest wybór, a przy okazji zajrzą do jakiegoś molocha.
Można jednak spróbować ustawą zarządzić, co ludzi bawi i co jest im potrzebne, opłacalne, na co ich stać.
Czy w ogóle chodzi o miasto, czy o to, żeby się przedrzeźniać kto zrobi co gorzej, a kto potrafi lepiej, teoretycznie.
monika
+12

monika

To nie była wina zamknięcia Rynku, tylko nic nie zrobienia sensownego w zamian...mi to się wpis "siarrraaa" podoba, bo nie mówi tylko o tym by głupio zamknąć, ale by kompleksowo ten rejon miasta rozwinąć i tak zorganizować przestrzeń publiczną na Rynku, by chciało się na nim naprawdę przebywać, a nie tylko z siatkami pełnymi zakupów latać i wdychać spaliny kołujących samochodów, uważając by jakiś pseudo Kubica mnie nie rozjechał. Byłam i we Wrocławiu i Krakowie, i innych dużych jak i małych miastach, w których ruch na Rynku jest zamknięty i naprawdę są, i ludzie, i jest gdzie usiąść, i coś zjeść, wypić itd., nie martwiąc się, że biegające dzieci zaraz pod samochód wpaść mogą lub, że mnie zaraz z jakiejś bocznej uliczki coś wjeżdżając rozjedzie. No ale już się przyzwyczaiłam do malkontentów na Opolszczyźnie usprawiedliwiających brak wizji oraz dobrej pomysłowości, tekstami typu, że się nie da, że zaraz wszystkie sklepy padną(jakby aktualnie nie padały!), itd., a tam jakoś nie padły, wręcz przeciwnie pojawiły się lokale z prawdziwego zdarzenia gastronomiczne, w których miło posiedzieć itd. No ale w sumie, po co inwestować w miejsca wypoczynkowe dla mieszkańców, skoro się nasze województwo w ogromnym tempie wyludnia i za niedługo u nas na Rynku będzie tylko gwizdał wiatr i dzikie zwierzęta będą biegać jak w Czarnobylu. ;-)

Cytuję ment:

Rynek już był zamknięty dla ruchu i skutki jego rozkwitu dzięki temu są odczuwalne do dzisiaj. Na Rynku już straszyło, nikomu nie chciało się nosić tobołów z zakupami do samochodów zaparkowanych poza Rynkiem, upadła nawet gastronomia. Zamknięcie ruchu w Rynku, to taki sam rozwojowy pomysł, jak budowanie obwodnic wokół małych miejscowości.
ment
-9

ment

Cytuję siarrraaa:
Każde szanujące się miasto ma zakaz poruszania się autami na rynkach od około godziny 9 - 5 rano, a od godziny 5 - 9 rano do sklepów mają czas dostawcy z dostarczeniem towarów do sklepów. Dzięki temu Rynek staje się naprawdę miejscem bezpiecznego wypoczynku dla całych rodzin, turystów itd. Wtedy również zmienia się cały charakter Rynku i można na nim porobić sensowniejsze miejsca na ławki, zieleń, fontanny, restauracje, miejsce na rozkładaną scenę koncertową itd. No ale trzeba mieć naprawdę wizję oraz nie bać się prawdziwych decyzji zmieniających w sposób nowoczesny daną przestrzeń publiczną, ale i z szacunkiem do tradycji danego miejsca, które w perspektywie lat mogą zacząć przynosić naprawdę ogromne zyski i polepszają jakość tego typu miejsc dla spacerowiczów itd. Wówczas parkingi robi się wzdłuż tak zwanych ulic dojazdowych oraz między kamienicami oczywiście odpowiednio organizując i tam kwestie chodników i skwerów zieleni, a przy miejscach użyteczności publicznej typu hala sportowa, centrum kultury, kościoły, basen, targowisko miejskie itp. powinny być darmowe parkingi, a pozostałe wzdłuż ulic dojazdowych do centrum, powinny być za odpowiednią odpłatnością. Powinno się też zwrócić uwagę na bezsensowną szerokość chodników w niektórych miejscach jak chociażby na ulicy Kościuszki, gdzie można było zrobić w niektórych miejscach węższe chodniki, bo aż takie gęste tłumy pieszych tam nie chodzą, a zaoszczędzone miejsce można było przeznaczyć na kolejne miejsca parkingowe, a tego typu miejsc, gdzie chodniki są bezsensownie szeroko zrobione jest więcej w mieście i ani tej przestrzeni chodnikowej nie są w stanie zająć piesi, ani nie ma na niej skwerów zieleni, ani nie mogą parkować na niej auta, tylko za to psy i koty mają lepsze pole do zrzutu swoich odchodów, a piesi mają jeszcze większy slalom gigant...co tu dużo pisać i mówić, po aktualnych radnych niezależnie od opcji politycznej nie ma co się sensownych decyzji i wizji spodziewać, bo nawet nie trzeba mózgiem ruszać, żeby coś wymyślić, czasem wystarczy pojechać do innego miasta i zobaczyć jak od lat ma zagospodarowany sensownie Rynek i okolice, a w naszym województwie tylko kity mieszkańcom wciskają i każą sobie klaskać za tą farsę, którą w wielu miejscach robią, bo minęło już 25 lat od upadku PRLu i przytłaczająca większość miast i miasteczek świetnie zdążyła zagospodarować swoje centrum, a w Głuchołazach i w Nysie ciągle wersja jak z dawnej epoki choć z kamieniami ułożonymi kilka lat temu...hahaha...co tu dużo mówić, po prostu wwwssstttyyyddd dla władz województwa opolskiego, dla konserwatora zabytków, dla powiatu i dla gminy oraz dla radnych i to z każdej opcji politycznej!!!!!!!!!

Rynek już był zamknięty dla ruchu i skutki jego rozkwitu dzięki temu są odczuwalne do dzisiaj. Na Rynku już straszyło, nikomu nie chciało się nosić tobołów z zakupami do samochodów zaparkowanych poza Rynkiem, upadła nawet gastronomia. Zamknięcie ruchu w Rynku, to taki sam rozwojowy pomysł, jak budowanie obwodnic wokół małych miejscowości.
ryneczek
+13

ryneczek

szkoda, że masz rację, no ale może kiedyś do takiego poziomu dojdziemy w naszym mieście, a nie do ustawiania węża z pistoletem do podlewania trawników, by ludziom w okresie letnich upałów na Rynku w wątpliwy i komiczny sposób schłodzić klimat :D

Cytuję siarrraaa:
Każde szanujące się miasto ma zakaz poruszania się autami na rynkach od około godziny 9 - 5 rano, a od godziny 5 - 9 rano do sklepów mają czas dostawcy z dostarczeniem towarów do sklepów. Dzięki temu Rynek staje się naprawdę miejscem bezpiecznego wypoczynku dla całych rodzin, turystów itd. Wtedy również zmienia się cały charakter Rynku i można na nim porobić sensowniejsze miejsca na ławki, zieleń, fontanny, restauracje, miejsce na rozkładaną scenę koncertową itd. No ale trzeba mieć naprawdę wizję oraz nie bać się prawdziwych decyzji zmieniających w sposób nowoczesny daną przestrzeń publiczną, ale i z szacunkiem do tradycji danego miejsca, które w perspektywie lat mogą zacząć przynosić naprawdę ogromne zyski i polepszają jakość tego typu miejsc dla spacerowiczów itd. Wówczas parkingi robi się wzdłuż tak zwanych ulic dojazdowych oraz między kamienicami oczywiście odpowiednio organizując i tam kwestie chodników i skwerów zieleni, a przy miejscach użyteczności publicznej typu hala sportowa, centrum kultury, kościoły, basen, targowisko miejskie itp. powinny być darmowe parkingi, a pozostałe wzdłuż ulic dojazdowych do centrum, powinny być za odpowiednią odpłatnością. Powinno się też zwrócić uwagę na bezsensowną szerokość chodników w niektórych miejscach jak chociażby na ulicy Kościuszki, gdzie można było zrobić w niektórych miejscach węższe chodniki, bo aż takie gęste tłumy pieszych tam nie chodzą, a zaoszczędzone miejsce można było przeznaczyć na kolejne miejsca parkingowe, a tego typu miejsc, gdzie chodniki są bezsensownie szeroko zrobione jest więcej w mieście i ani tej przestrzeni chodnikowej nie są w stanie zająć piesi, ani nie ma na niej skwerów zieleni, ani nie mogą parkować na niej auta, tylko za to psy i koty mają lepsze pole do zrzutu swoich odchodów, a piesi mają jeszcze większy slalom gigant...co tu dużo pisać i mówić, po aktualnych radnych niezależnie od opcji politycznej nie ma co się sensownych decyzji i wizji spodziewać, bo nawet nie trzeba mózgiem ruszać, żeby coś wymyślić, czasem wystarczy pojechać do innego miasta i zobaczyć jak od lat ma zagospodarowany sensownie Rynek i okolice, a w naszym województwie tylko kity mieszkańcom wciskają i każą sobie klaskać za tą farsę, którą w wielu miejscach robią, bo minęło już 25 lat od upadku PRLu i przytłaczająca większość miast i miasteczek świetnie zdążyła zagospodarować swoje centrum, a w Głuchołazach i w Nysie ciągle wersja jak z dawnej epoki choć z kamieniami ułożonymi kilka lat temu...hahaha...co tu dużo mówić, po prostu wwwssstttyyyddd dla władz województwa opolskiego, dla konserwatora zabytków, dla powiatu i dla gminy oraz dla radnych i to z każdej opcji politycznej!!!!!!!!!
siarrraaa
+13

siarrraaa

Każde szanujące się miasto ma zakaz poruszania się autami na rynkach od około godziny 9 - 5 rano, a od godziny 5 - 9 rano do sklepów mają czas dostawcy z dostarczeniem towarów do sklepów. Dzięki temu Rynek staje się naprawdę miejscem bezpiecznego wypoczynku dla całych rodzin, turystów itd. Wtedy również zmienia się cały charakter Rynku i można na nim porobić sensowniejsze miejsca na ławki, zieleń, fontanny, restauracje, miejsce na rozkładaną scenę koncertową itd. No ale trzeba mieć naprawdę wizję oraz nie bać się prawdziwych decyzji zmieniających w sposób nowoczesny daną przestrzeń publiczną, ale i z szacunkiem do tradycji danego miejsca, które w perspektywie lat mogą zacząć przynosić naprawdę ogromne zyski i polepszają jakość tego typu miejsc dla spacerowiczów itd. Wówczas parkingi robi się wzdłuż tak zwanych ulic dojazdowych oraz między kamienicami oczywiście odpowiednio organizując i tam kwestie chodników i skwerów zieleni, a przy miejscach użyteczności publicznej typu hala sportowa, centrum kultury, kościoły, basen, targowisko miejskie itp. powinny być darmowe parkingi, a pozostałe wzdłuż ulic dojazdowych do centrum, powinny być za odpowiednią odpłatnością. Powinno się też zwrócić uwagę na bezsensowną szerokość chodników w niektórych miejscach jak chociażby na ulicy Kościuszki, gdzie można było zrobić w niektórych miejscach węższe chodniki, bo aż takie gęste tłumy pieszych tam nie chodzą, a zaoszczędzone miejsce można było przeznaczyć na kolejne miejsca parkingowe, a tego typu miejsc, gdzie chodniki są bezsensownie szeroko zrobione jest więcej w mieście i ani tej przestrzeni chodnikowej nie są w stanie zająć piesi, ani nie ma na niej skwerów zieleni, ani nie mogą parkować na niej auta, tylko za to psy i koty mają lepsze pole do zrzutu swoich odchodów, a piesi mają jeszcze większy slalom gigant...co tu dużo pisać i mówić, po aktualnych radnych niezależnie od opcji politycznej nie ma co się sensownych decyzji i wizji spodziewać, bo nawet nie trzeba mózgiem ruszać, żeby coś wymyślić, czasem wystarczy pojechać do innego miasta i zobaczyć jak od lat ma zagospodarowany sensownie Rynek i okolice, a w naszym województwie tylko kity mieszkańcom wciskają i każą sobie klaskać za tą farsę, którą w wielu miejscach robią, bo minęło już 25 lat od upadku PRLu i przytłaczająca większość miast i miasteczek świetnie zdążyła zagospodarować swoje centrum, a w Głuchołazach i w Nysie ciągle wersja jak z dawnej epoki choć z kamieniami ułożonymi kilka lat temu...hahaha...co tu dużo mówić, po prostu wwwssstttyyyddd dla władz województwa opolskiego, dla konserwatora zabytków, dla powiatu i dla gminy oraz dla radnych i to z każdej opcji politycznej!!!!!!!!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: