Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 3 - 6 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

       img 20210522 113445       Ale może od początku 11.10.2020 r. Zmarła Ewelina mama dwójki dzieci Filipa (19 lat) i Iwanki, która wtedy miała zaledwie 3 latka.

     Odeszła spokojnie, we śnie. Dzieci zostały same , w nieogrzewanym mieszkaniu . Filip od początku przejął obowiązki ojca i mamy. W maju 2021 r. Otrzymały z GKTBS-u mieszkanie socjalne do generalnego remontu(straszna ruina!!!) Cieszyliśmy się nawet z tego. W mieszkaniu po poprzedniku zostało wszystko. Trzeba było to opróżnić. Pomogli z tym koledzy Filipa, Oskar, Jonatan, Dominik, Łukasz, Kuba i Marek. Wynieśli wszystko do kontenera , który podstawił Sebastian Czech nie biorąc za to ani grosza. Takich kontenerów było ok.10 

Kolejny etap, to rozbiórka pieca kaflowego i ścianek działowych w tym pomogli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bodzanowa. Pani Asia Barczewska trzymała nad tym piecze. ,,Zaczęły się schody”, lokatorka z mieszkania nad Filipem zalała cały strop. Belki musiały zostać wymienione. Trwało to ponad miesiąc. Pracownicy z GKTBS-u bardzo się starali, aby to przyśpieszyć ale pewnych rzeczy nie dało się przeskoczyć. Pani Marta O i pani Magda W. robiły co mogły, aby w końcu można było ruszyć z remontem.

    Nastał ten dzień w październiku i można było wchodzić z remontem. Do zrobienia było wszystko! Pan Celary zrobił część instalacji wodno-kanalizacyjnych (gratis), firma R.R.Bud Rafał Pyrcz i Rafał Landwójtowicz mieli wykonać pewny etap prac, lecz po poznaniu całej historii dzieci powiedzieli "robimy pod klucz"(za darmo).

 

Byliśmy szczęśliwi że znaleźli się wykonawcy, którzy zechcieli tego się podjąć. To jeszcze nie koniec. Tam nie było ani ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji oraz komina. I tu wchodzi firma Raftom Marta z Tomkiem którzy oferują pomoc. Ruszyło z kopyta. Dokończyli instalację wodno-kanalizacyjną, zrobili ogrzewanie gazowe i postawili nowy komin powietrzno-spalinowy (za darmo). Projekt do tej instalacji zaprojektował ,,Pracownia pod kreską"-Aleksander Kulpa (za darmo). Następnym etapem było wykonanie instalacji elektrycznej, którą podjął się pan Darek Śnieżek "Eldar". Było różnie. Nie myślcie, że  tak pięknie i składnie szło. Były małe sprzeczki, był śmiech, płacz, ale nigdy nie zabrakło nam wiary że wszystko dobrze się skończy. 

Mieszkanie nie posiadało łazienki, więc to było największe wyzwanie...

Ale nie dla Rafałów -z firmy R.R.Bud!!!!

 

W jeden dzień postawili ścianki i już był zarys łazienki. Później poszło z górki. Siedzieli tam od rana do później nocy. Padali na twarz ale jak tylko pomyśleli o dzieciakach, które w tym czasie są w zimnym i zagrzybiałym mieszkaniu, moc w nich wstępowała. Aż w końcu przyszedł czas na urządzanie mieszkania. Piękną nowoczesną kuchnie podarowali Jola i Andrzej Meble ,,Krupscy" z Opola. Wielką, funkcjonalną szafę ufundował Sklep Meblowy ,,Sezam" Państwa Warzechów. Iwanki pokój niestety nikt nie mógł urządzić , bo stery przejęła Pani Marta z Raftomu. Urządziła tak pięknie, że nie chciało sie z niego wychodzić. Wiele ludzi podarowało nam np. kanapy, stół z krzesłami. Moglibyśmy wymieniać wszystkich bez końca. Byliśmy przez ten cały czas otoczeni ludźmi dobrej woli. Całe mieszkanie wyglądało pięknie.

19.11.2021 dzieciaki weszły do nowego pięknego mieszkania. Cóż to była za radość i wzruszenie. Wszyscy mieliśmy łzy w oczach, bo udało się. Tę noc już tam spędzili w ciepłym i przytulnym, a przede wszystkim własnym mieszkaniu. Już nigdzie nie muszą się tułać. 

Kochani! Bez Was wszystkich to by się nie udało. Przez ten cały czas zbiórka pieniędzy na zrzutce trwa. Zebraliśmy tam 20 tyś.

Ogromne dzięki dla wszystkich darczyńców. Nie jesteśmy w stanie Was wszystkich wymienić ale podziękowania płyną do was z serca.

Dziękujemy:

Oli Żurawskiej- za wspaniały projekt mieszkania.

Kindze i Łukaszowi Staszek - za dobrą energię i wsparcie w każdym momencie.

Agnieszce Kryus - która wyszukiwała i prowadziła rozmowy ze sponsorami (bardzo owocne).

Adrianowi Niewiadomskiemu - za to ,że finansował nam różne przedsięwzięcia (trzymał rękę na pulsie).

Agnieszce i Krystianowi "Złota piwnica"- za wsparcie finansowe, pomoc w przewózce różnych materiałów. Byli zawsze chętni do niesienia pomocy.

Ochotniczej Straży Pożarnej z Bodzanowa za to, że pojawili się i w jeden dzień zdemontowali piec kaflowy, a także Przemkowi, Kamilowi, Przemkowi, Arkowi, Markowi, Adrianowi za powynoszenie wszystkiego z mieszkania.

Jest jeszcze jeden piękny gest, który zaparł nam dech w piersiach:  w/w strażacy zrezygnowali z nominacji na najlepszą ochotniczą straż pożarną w pięknym wpisie na fb oświadczyli, że rezygnują, a pieniążki które miały iść na sms-y poprosili aby wpłacać na "zrzutkę" - dla Iwanki i Filipa.

Pani Asi Barczewskiej - dobra duszyczka, która zorganizowała nam strażaków do pomocy.

Michał Śnieżek - za wspaniałą akcję. W jednym dniu zorganizował wraz ze swoimi przyjaciółmi zbiórkę pieniędzy na zakup paneli w całym mieszkaniu.

"Antaya kebab haus" pizzeria - fantastyczny człowiek, zaproponował, że 30% utargu z jednego dnia, przekaże dzieciom. Akcja przybrała nieoczekiwany obrót! O godz. 13.00 na realizację czekało 180 dań! Do wieczora było co robić. Wspaniali mieszkańcy Głuchołaz i okolic zareagowali na tę akcję w taki sposób, że nawet sam właściciel kebaba był w szoku.

Panu Janowi Fuglowi za wielką pomoc w załatwieniu spraw, związanych z przyłączeniem gazu i zamontowaniem licznika.

"Schattdecor" a szczególnie Pani Ilonie Błaszko, Panu Łukaszowi Majcherowi i wszystkim pracownikom, którzy w tak pozytywny sposób zareagowali na całą tą sytuację. Pracownicy zrobili między sobą zbiórkę pieniędzy za które zakupiliśmy potrzebne do mieszkania rzeczy. Są to ludzie o ogromnych sercach. W dalszym ciągu możemy na nich liczyć.

Pani Ewa Grywacz za to, że wspomogła nas przy zakupie różnych rzeczy w ich markecie "Brico Marche".

Pani Ilonie Mazur i Andrzejowi Turskiemu- spółdzielnia rolniczo produkcyjna w Bodzanowie, za to, że zakupili dzieciakom nowy telewizor.

Pani Amelii Kumczyk - za to, że pomimo swoich poważnych problemów zdrowotnych, organizuje piękną pomoc w formie ubrań, zabawek, środków czystości dla Filipa i Iwanki. Wysyła paczkę za paczką.

Pani Jadzi Studziennej - za to, że reagowała na każdy sygnał z naszej strony, jeśli była taka potrzeba a potrzeb było mnóstwo.

Nie chcemy nikogo pominąć, nie chcemy żeby ktoś się poczuł niedoceniony i zlekceważony.

Jest jeszcze Magdalena, Mariusz, Edyta Piwacz ,Pani Marlena z Prudnika, Pani Justyna. Są osoby anonimowe, które pomimo ogromnego wsparcia finansowego nie chciały podać swoich nazwisk. Ogromne pokłony dla nich.

Bardzo dziękujemy dzieciom i wychowawcom, ze szkoły podstawowej w Starym Lesie, pozazdrościć takich dzieci, cały czas były i są zaangażowane w pomoc. Można jeszcze wymieniać cały dzień, ale i tak wszystkich nie sposób wymienić. Mamy nadzieję, że nikt się nie obrazi, jeśli kogoś nazwisko nie znajdzie sie na tej liście . Pamiętamy o wszystkich i wszystkim dziękujemy. Uwierzcie, że warto było to wszystko robić. Uśmiech i szczęście na twarzach tych dzieciaków jest bezcenny.

Razem z nimi na nowym mieszkaniu zamieszkała ich kochana mama. Jej zdjęcie wisi w centralnym miejscu mieszkania, a oni czują się bezpieczni. To wszystko dzięki wam. Dziękujemy.

Krótki film na który warto poświęcić chwile: 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

stophejt2021
+3

stophejt2021

i to jest świetna wiadomość!! fajnie ,że ktoś z tzw. ''ludności cywilnej'' dostosował potrzebującym lokum. super. pomaganie jest super. sam czasem komuś pomogę i czuje wtedy niesamowitą satysfakcję. a jeszcze mocniej to czuje gdy nikomu się tym nie chwalę. niech was to moi kochani nie zniechęca. nie każdego stać na ludzkie odruchy!! jesteście MEGA!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: