Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

kolej1Nie będzie, wbrew informacjom, jakie pojawiły się w sieci, większych zmian w kolejowym rozkładzie jazdy Głuchołazy Miasto - Opole/Wrocław. Taką informację otrzymaliśmy dziś po zapytaniu od rzecznik prasowej Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.  W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, która mówiła o likwidacji połączenia kolejowego z Głuchołaz do Wrocławia, a w zamian będzie oferowane połączenie do Kluczborka. Wczoraj wysłaliśmy zapytanie prasowe do Urzędu Marszałkowskiego, który, jako zamawiający i płacący za usługę decyduje o regionalnych połączeniach kolejowych w województwie. 

 

Rzecznik prasowa Gabinetu Marszałka, Violetta Ruszczewska dziś odpowiada na nasze zapytanie:

 

W nowym rozkładzie jazdy pociągów w dalszym ciągu będą kursowały dwie pary pociągów w  weekendy i święta. Jedyną zmianą jest bezpośrednie połączenie z Głuchołaz ze stolicą Opolszczyzny, po zmodernizowanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 linii kolejowej nr 287 Opole - Nysa.

Dostrzegamy wzrost  atrakcyjności Głuchołaz i Gór Opawskich, dlatego też mamy  nadzieję, że bezpośrednie połączenie Opola z Górami Opawskimi wpłynie na wzrost frekwencji w pociągach, a docelowo przyczyni się w kolejnych latach do rozwoju połączeń na tej linii.

Jednocześnie pragnę poinformować, że nie ma mowy o redukcji połączeń Głuchołaz z Wrocławiem. W dalszym ciągu zachowana jest możliwość takiego przejazdu, ale z przesiadką na stacji Nysa (do skomunikowanego pociągu).

Zmiany będą obowiązywały od grudnia tego roku. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

juryś
+4

juryś

To prawda, przychodzą żule z Konradowa, jeden nawet na rowerze co jak wypije to traci rozum i wyklina na cały głos, i żule z Głuchołaz a wśród nich kobieta głuchołaska pijaczka taka ślicznotka że aż strach popatrzeć...
zakap
+6

zakap

Jeszcze tylko niech ktoś się zainteresuje pijakami z dworca i będzie ok, to wstyd żeby menele pili tam całymi dniami na ławce , wystarczy założyć dodatkową kamerkę albo przesunąć tamtą na budynku bo ona wogóle nie spełnia swojego zadania

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: