Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

smieci wysypiskoNie udało się Głuchołaskiemu GKTBS wygra przetargu na odbiór śmieci z naszej gminy. Ofertę gminnej spółki  o ponad milion złotych przebiła dotychczas wywożąca śmieci firma EKOM. Tak więc, przez najbliższy rok, do lipca 2022 śmieci nadal będą odbierane przez śmieciarki tejże firmy.  - To będzie czas na lepsze przygotowanie  się do przetargu za rok. - komentuje przegraną Prezes GKTBS, Andrzej Gębala. - Przez ten czas nabierzemy doświadczenia w tej formie działalności by móc konkurować z firmą z Nysy. Nasze wyższe koszty wynikają z potrzeby zakupu sprzętu i innych stałych kosztów świadczenia usług w tej branży. 

Prezes dziękuję wszystkim chętnym, którzy złożyli oferty pracy w firmie w związku ze startem do przetargu. - Mieliśmy, poza jednym stanowiskiem kierowniczym, mnóstwo chętnych do pracy przy wywózce odpadów. Jutro będę osobiście dzwonił do każdego, kto złożył u nas CV z podziękowaniem za zainteresowanie oraz propozycją, by za rok znów złożyć papiery do pracy. 

screenshot 20210427 161834Gwoli przypomnienia - nowa umowa o wywóz odpadów będzie oznaczała także zmiany dla mieszkańców. Zamiast 2 frakcji (odpadów suchych i zmieszanych, będzie podział na 5 kategorii.). Ale czy ktokolwiek w gminie przygotował się do takiej zmiany? Jakoś nie widać tego, by duży zarządca nieruchomości budował większe boksy na pojemniki, czy też ogłaszał zmiany w tej materii. Chyba wszyscy wychodzą z założenia, że jakoś to będzie - czyli tradycyjnie, po Polsku. 

Jeżeli macie przykłady tego, że coś się zmienia w związku z tym że już za 2 miesiące będziemy sortować odpady na większą liczbę frakcji - piszcie. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

sumar
+11

sumar

Cytuję 123@@@:
Zaiste naiwność rynkowo-ekonomiczna Prezesa GKTBS
krótkie uzasadnienie:
- EKOM działa na rynku, ma sprzęt, swoich klientów itd.
- z tego co wiem Prezes GKTBS Głuchołazy na rynek zamierzał dopiero wejść dokonując kompletacji sprzętu i załogi. W ten sposób to można złożyć ofertę, ale wygrać przetarg?
Naiwny czy nieudolny?

ECOM już tego nie odda bo dla nich to jest za dobry interes żeby przegrać następny przetarg a GTBS nie jest wogole przygotowany na tego typu uslugi, jak miał to Komunalnik to miał to trzymać na stałe
Ja
+9

Ja

Nie mam nic do segregowania smieci ale dlaczego sa podnoszone ceny jak robimy za nich wieksza robote. Jak chca nam podnoscic ceny to niech sobie sami to robia!!! 5 smietnikow 5 posegregowanych odpadow! Mamy najwieksze ceny w europie za energie, smieci itd. bo sami sobie pozwalamy na te zmiany. Dalej NIEWOLNICY !!!
Olek
+1

Olek

Beznadziejna jest ta firma. Kolor pojemnika nie ma znaczenia tylko jakaś naklejka. Na żółtym pojemniku napis zmieszane, na niebieskim suche. Idąc późnym wieczorem nic nie widać. A teraz ma byc ich 5!
123@@@
+17

123@@@

Zaiste naiwność rynkowo-ekonomiczna Prezesa GKTBS
krótkie uzasadnienie:
- EKOM działa na rynku, ma sprzęt, swoich klientów itd.
- z tego co wiem Prezes GKTBS Głuchołazy na rynek zamierzał dopiero wejść dokonując kompletacji sprzętu i załogi. W ten sposób to można złożyć ofertę, ale wygrać przetarg?
Naiwny czy nieudolny?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: