Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

smieci wysypiskoNie udało się Głuchołaskiemu GKTBS wygra przetargu na odbiór śmieci z naszej gminy. Ofertę gminnej spółki  o ponad milion złotych przebiła dotychczas wywożąca śmieci firma EKOM. Tak więc, przez najbliższy rok, do lipca 2022 śmieci nadal będą odbierane przez śmieciarki tejże firmy.  - To będzie czas na lepsze przygotowanie  się do przetargu za rok. - komentuje przegraną Prezes GKTBS, Andrzej Gębala. - Przez ten czas nabierzemy doświadczenia w tej formie działalności by móc konkurować z firmą z Nysy. Nasze wyższe koszty wynikają z potrzeby zakupu sprzętu i innych stałych kosztów świadczenia usług w tej branży. 

Prezes dziękuję wszystkim chętnym, którzy złożyli oferty pracy w firmie w związku ze startem do przetargu. - Mieliśmy, poza jednym stanowiskiem kierowniczym, mnóstwo chętnych do pracy przy wywózce odpadów. Jutro będę osobiście dzwonił do każdego, kto złożył u nas CV z podziękowaniem za zainteresowanie oraz propozycją, by za rok znów złożyć papiery do pracy. 

screenshot 20210427 161834Gwoli przypomnienia - nowa umowa o wywóz odpadów będzie oznaczała także zmiany dla mieszkańców. Zamiast 2 frakcji (odpadów suchych i zmieszanych, będzie podział na 5 kategorii.). Ale czy ktokolwiek w gminie przygotował się do takiej zmiany? Jakoś nie widać tego, by duży zarządca nieruchomości budował większe boksy na pojemniki, czy też ogłaszał zmiany w tej materii. Chyba wszyscy wychodzą z założenia, że jakoś to będzie - czyli tradycyjnie, po Polsku. 

Jeżeli macie przykłady tego, że coś się zmienia w związku z tym że już za 2 miesiące będziemy sortować odpady na większą liczbę frakcji - piszcie. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: