Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

122767004 3915681695126437 2959771449978399538 oNa fali protestu, jaki od kilku dni przetacza się przez kraj, podobny odbędzie się także w Głuchołazach. Przypomnijmy: chodzi o uznanie, że aborcja eugeniczna (czyli ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu) nie jest dozwolona w naszym kraju.  Likwidacja zapisu dopuszczającego bezpieczne dla kobiety (metodą farmakologiczną - wywołanie porodu) usunięcie płodu, który ze względu na poważne zaburzenia genetyczne umiera już podczas rozwoju i staje się m.in. przyczyną zakażenia i śmierci matki lub zaraz po porodzie umiera wywołała gwałtowne protesty w całym kraju. Tysiące ludzi wyległo na ulicę, mimo zakazu gromadzenia się.  

 

Podobne protesty odbyły się w Nysie, Prudniku w ciągu tego weekendu. W środę, w dniu, który kobiety w kraju wyznaczyły na protest w postaci nie przyjścia do pracy, podobny odbędzie się w Głuchołazach. O godzinie 17-stej w skwerze przy Liceum Ogólnokształcącym protest ma się zawiązać. Co dalej - nie wiemy. Nie znamy kierunku "spaceru", jak i czasu trwania. Jak wszystkie protesty w kraju, jest spontaniczny, wynikający ze złości na władze jak i kościół, który jest i był orędownikiem zakazu aborcji. 

Foto w nagłówku: Tygodnik Prudnicki/Teraz Prudnik

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Tomasz Szamot
+7

Tomasz Szamot

"Likwidacja zapisu dopuszczającego bezpieczne dla kobiety (metodą farmakologiczną - wywołanie porodu) usunięcie płodu, który ze względu na poważne zaburzenia genetyczne umiera już podczas rozwoju i staje się m.in. przyczyną zakażenia i śmierci matki lub zaraz po porodzie"
Co to za bzdury są w powyższym artykule? Tzw,. wyrok TK mówi o czymś zupełnie innym. I protesty są organizowane z całkiem innego powodu.
I tak to u nas jest. Jestem przeciw, ale nie wiem dokładnie, przeciw czemu jestem. Jestem za, bo teściowa jest przeciw.
kamilfun
+5

kamilfun

oto wypowiedź naszego posła:
- Pan prezes Kaczyński wezwał do obrony kościołów, co jest niestety dzisiaj potrzebny. Są w nieuprawniony sposób atakowane. Mówimy o orzeczeniu TK opartym na prawie świeckim - mówił z kolei na antenie TV24 poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. - Podzielam pogląd, że policja powinna intensywniej reagować na takie akty, ale zawiązują się oddolne inicjatywy wiernych. Policja nie zawsze może zaatakować, tzn. bronić - dodał Bortniczuk.

Nasz piękny żałuje, że policja nie zawsze może zaatakować, ale mamy jeszcze narodowców.
Jako naród zasłużyliśmy sobie na to co mamy - takich dokonujemy wyborów lub wybory olewamy.
k
+12

k

Przepis mówi, że aborcji można dokonać gdy:
"badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże
prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo
nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu"
Reszta opisu zabiegu to twórczość reporterska mająca mało wspólnego z opisem.
Przepis mówiący o zagrożeniu życia kobiety , nie był rozpatrywany przez Trybunał Konstytucyjny. Brzmi on, że aborcji można dokonać gdy:
"ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej".
Szkoda, że manipulujecie przekazem, ale cóz, skoro to prywatny portal:)))
Jan III  Sobieski
+6

Jan III Sobieski

trzeba organizować #StrażNarodowa dla obrony kościołów w Głuchołazach... barbarzyńcy nadchodzą
Tomasz Szamot

Tomasz Szamot

"w Konstytucji z 1997r. że Państwo Polskie zapewnia KAŻDEMU prawo do życia od momentu poczęcia" ???
W tej Konstytucji nie ma takiego zapisu. Typowa retoryka . Skoczę do gardła każdemu kto się ze mn ą nie zgadza na temat, o którym nic nie wiem.
Gostek
+2

Gostek

Cytuję rzeczywistość:
Cytuję Joker:
Czemu o aborcji decydują ludzie którzy nie mają pojecią o wychowywaniu chorego dziecka ludzie którzy nie maja dzieci bo wolą koty jak nasz Jarek naczelnik no i kościół który w tej sprawie powinien się zamknąć bo to nie ich dziedzina

W odpowiedzi:
Inaczej mówiąc kiedy w Trybunale Konstytucyjnym zasiadali sędziowie z nominacji Prezydenta Bronisława K. i Platformy Obywatelskiej wtedy były to "autorytety z niebudzącymi wątpliwościami osiągnięciami, potwierdzonymi wysokim naukowym statusem i życiowym doświadczeniem" , którzy jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zapewne nie potrafili przez wiele lat dostrzec oczywistej oczywistości zapisanej w Konstytucji z 1997r. że Państwo Polskie zapewnia KAŻDEMU prawo do życia od momentu poczęcia, a kiedy obecni sędziowie TK stwierdzili tę oczywistą oczywistość lewicowo-liberalni dziennikarze podważają ich kompetencje i nazywają "odkryciem towarzyskim", kwestionując jednocześnie ich prawniczą karierę, wiedzę i kompetencje.
Joker, rozumiesz?

Mówisz o tym czymś, czym kieruje p. magister?
miłóśnik kościołsa
+5

miłóśnik kościołsa

To jest problem dla biedaków W jeseniku taki zabieg kosztuje 13000 kc w szpitalu
anonimus

anonimus

Cytuję Tomasz Szamot:
Cytuję anonimus:
Kościół to Wy zostawcie w tej sprawie w spokoju... za czym Wy w końcu protestujecie? To nie kościół podnosil ręce w TK do głosowania tylko TK. Kościół wam tu nie zawinił także zostawcie go.

Wyrok TK to realizacja umowy dojnej zmiany z kościołem.


A masz dowody na to? Czy tylko jak każdy będziesz krzyczał bez poparcia "tosz to wiadome że rączka rączke tam myje"... nie masz dowodów to sie nie wypowiadaj na ten temat. Kościół nic w tym nie zawinił także wara!
Tomasz Szamot
-3

Tomasz Szamot

Cytuję anonimus:
Kościół to Wy zostawcie w tej sprawie w spokoju... za czym Wy w końcu protestujecie? To nie kościół podnosil ręce w TK do głosowania tylko TK. Kościół wam tu nie zawinił także zostawcie go.

Wyrok TK to realizacja umowy dojnej zmiany z kościołem.
Jordan
-1

Jordan

Cytuję anonimus:
Kościół to Wy zostawcie w tej sprawie w spokoju... za czym Wy w końcu protestujecie? To nie kościół podnosil ręce w TK do głosowania tylko TK. Kościół wam tu nie zawinił także zostawcie go.

TK nie ma z tym nic wspólnego. TK orzeka o zgodności uchwalanego prawa z ustawą zasadniczą czyli z konstytucją.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: