Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

covidOd dziś w Czechach wszystkie szkoły i uczelnie pracują w trybie zdalnym. Zamknięte bary, kawiarnie. A u nas? Jakby nic się nie działo. Szkoły pracują normalnie - aż dziwne, że jeszcze żadnej nie zamknięto. Co ciekawe - w szkole uczeń nie musi mieć maseczki, ale poza nią, już tak. Bareja lepiej by tego nie wymyślił. W szkole, na ciasnych korytarzach, salach lekcyjnych dzieci nie muszą mieć maseczki, ale gdy z niej wyjdą, już obowiązkowo. Zakażonych lub będących na kwarantannie jest bardzo dużo mieszkańców gminy, w tym lekarzy, urzędników. Wciąż dowiadujemy się o kolejnych osobach, u których stwierdzono wirusa lub zamknięto w kwarantannie.

Wiek nie ma znaczenia - także uwaga dla tych, którym się wydaje, że przejdą bezboleśnie zakażenie. Niedawno w kraju zmarł 20-latek (miał chorobę współistniejącą), oraz zupełnie zdrowy 31-latek, nauczyciel. 

Szpitale już pękają w szwach. Ale to nic - w dniu, w którym władza mówi, że panuje nad sytuacją, przed Nyskim SOR-em umiera pacjent z COVID przywieziony z Prudnika. 

Chrońcie się - świeża, czysta maseczka, regularnie wymieniana, dezynfekcja dłoni musi nam na tą chwilę znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia.nic się nie działo. Uwaga - popularne przyłbice dają naprawdę słabą ochronę. A jeżeli czujecie kłucie w płucach, sporadyczne, miejscowe bóle gardła, to mimo wszystko - nie panikujcie. Dopiero kolejne objawy - gorączka, której nie można "zbić" farmakologią, osłabienie, bóle mięśni i kości, zanik smaku i węchu są sygnałem, że tego wirusa już "posiadamy".

Jeszcze nie doszło do sytuacji, gdy lekarz decyduje, kogo podpiąć do respiratora, a kogo nie. Ale kwestią czasu jest, gdy do takiej sytuacji może dojść. O takim czarnym scenariuszu mówił nam w wywiadzie dyr. Nyskiego Szpitala, Norbert Krajczy w artykule, gdy pandemia i liczba dziennych zakażeń sięgała 200 - 400 osób. Wówczas rząd ogłosił lockdown, dziś, gdy zakażenia sięgają kilku tysięcy, według władzy wszystko jest w porządku. 

Od 9 października codziennie na Opolszczyźnie nie przybywa zakażonych w postaci kilku-kilkunastu zgłoszeń, teraz dziennie pozytywnych testów jest powyżej dwustu. Wczoraj - 241, dziś do tej chwili - 233.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: