Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

img 20200918 wa0007Szybkie działanie nyskich i głuchołaskich policjantów doprowadziło do zatrzymania 32-latka. Mężczyzna działając w grupie oszustów jako kurier miał odbierać od seniorów gotówkę. W jego aucie policjanci znaleźli 13 000 złotych, które należały do oszukanego kilka godzin wcześniej mieszkańca Głubczyc. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Śląska był poszukiwany do odbycia blisko 1,5 roku kary za wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i trafił do więzienia.Oszuści stosujący metodę na „wnuczka” uaktywnili się w nyskim powiecie. Tego dnia kilka osób odebrało telefon z fałszywą informacją o spowodowaniu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przez ich najbliższych.Aby osoby te nie zostały aresztowane, natychmiast należało wpłacić kaucję. Na szczęście mieszkańcy zachowali czujność i nie dali się oszukać. Policjanci wiedzieli, że w takich przypadkach liczy się czas. Szybko ustalili pojazd, którym może poruszać się osoba odbierająca pieniądze. O tym zdarzeniu nyski dyżurny poinformował również ościenne jednostki. Takie działanie szybko przyniosło efekt. Fałszywy kurier został zatrzymany w Głuchołazach. Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni mieszkaniec Śląska. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli paczkę, a w niej 13 000 złotych. Jak się później okazało pieniądze należały do oszukanego kilka godzin wcześniej seniora. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 32-latek dodatkowo poszukiwany jest do odbycia kary blisko 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwo. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Teraz musi się liczyć z kolejną karą. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych przestępstw oraz pracują nad zatrzymaniem jego wspólników.

 

 

img-20200918-wa0001img-20200918-wa0002img-20200918-wa0003img-20200918-wa0006img-20200918-wa0007

Foto z 18.09.2020

 

Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dlatego pamiętajmy o swoich dziadkach, rodzicach i samotnych sąsiadach. Rozmawiajmy z nimi, przestrzegajmy i opowiadajmy historie dotyczące różnych metod oszustw, które usłyszeliśmy w mediach. Niech wiedzą, że w każdej chwili mogą otrzymać telefon od oszusta z prośbą o przekazanie pieniędzy. Seniorzy muszą być przygotowani na takie sytuacje i wiedzieć jak reagować.

Kilka wskazówek co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustwa na „wnuczka”:

  • przede wszystkim bądźmy ostrożni - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podzielmy się tą informacją z bliskimi, nie działajmy sami. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów;

  • pamiętaj, aby potwierdzić dane osoby dzwoniącej, najpierw należy rozłączyć połączenie, a dopiero później wybrać numeru bliskiej nam osoby;

  • w sytuacjach budzących wątpliwość i podejrzenie oszustwa, natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji lub zadzwoń pod numer alarmowy 112;

  • nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

DO SPORTI
+1

DO SPORTI

Ja słyszałam o byłej dyrektorce z Bodzanowa i Panu Macjonie, ale podobno to już nie aktualne. W tą szkołę zaangażowani są podobno łucznicy i coś tam kombinuje Pan od hamburgerów w zdroju. To raczej słaba rekomendacja, więc pozostaje Ci Nysa - tam pewnie jest coś z siatkówką.
sporti
+1

sporti

Sorki, że nie na temat, ale czy ktoś się orientuje co z tą szkołą sportową w Głuchołazach i czy można tam trenować siatkówkę dziewczęcą. Kogo pytam to każdy co innego gada, a jak szukam kontaktu do dyrektora, to podobno już trzech było.
poprawny politycznie
+2

poprawny politycznie

Cytuję Observer:
"..... Szybko ustalili pojazd, którym może poruszać się osoba odbierająca pieniądze....." nie było chyba to aż tak trudne, Zapewne typowali samochody które prowadzą kierowcy o ciemnej karnacji skóry ( nie napisze jakiej nacji bo admin i tak wykreśli w myśl poprawności politycznej ). Ta nacja wyspecjalizowana jest w oszustwach i kradzieżach - to wie każdy.

w ostatnim czasie firma Heinz,producent np.sosu cygańskiego ,zmieniła nazwę tego produktu,żeby nie było rasistowsko... a to jedna z niewielu rzeczy,które pozytywnie kojarzą się z ta nacją...
Observer
+2

Observer

"..... Szybko ustalili pojazd, którym może poruszać się osoba odbierająca pieniądze....." nie było chyba to aż tak trudne, Zapewne typowali samochody które prowadzą kierowcy o ciemnej karnacji skóry ( nie napisze jakiej nacji bo admin i tak wykreśli w myśl poprawności politycznej ). Ta nacja wyspecjalizowana jest w oszustwach i kradzieżach - to wie każdy.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: