Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

parking copyO tym, jak dużo brakuje gminie w zakresie stanu lokalnych dróg można przekonać się niemal codziennie. Raczej nie ma co liczyć na szybką poprawę tego stanu. Budżet gminy napięty, kasa pusta, zresztą nasza gmina nie jest odosobniona w tym zakresie i sporo samorządów cierpi na deficyt budżetowy, który wywołał rząd zrzucając coraz więcej wydatków właśnie na samorządy. To widać. Od 2-3 lat liczba inwestycji remontowych w drogi spadła do 1, 2 rocznie. Jedna ulica czy droga remontowana na rok - a takich, które o to wołają kilkadziesiąt więcej. Jak jednak pogodzić brak kasy z licznymi żądaniami mieszkańców o zrobienie tego, czy tamtego?  Cierpią gminne inwestycje. Najbardziej w oczy "kłują" jednak drogi, które raczej przypominają te, jakie były w dawno minionych latach i dziś często widzimy takie w komediach Barei czy innych filmach słusznie minionego okresu. 

O jedną z takich dróg upominają się mieszkańcy Nowego Świętowa. Otrzymaliśmy od nich  list wraz ze zdjęciami. 

Może jednak włodarze pochylą się nad wołaniami mieszkańców?

 

Witam Redakcję. Pozwoliłam sobie do Państwa napisać i być może zainteresować Państwa sprawą pewnej gminnej drogi, której remontu nie możemy się doczekać od blisko 20lat....Owa droga położona w Nowym Świętowie została zniszczona przez spółkę gminną podczas inwestycji wodno-kanalizacyjnej bodajże w 2001 roku . Kolokwialnie mówiąc, rozkopana i zasypana,  a mieliśmy naprawdę ładną drogę.... asfaltową.

 1

 

 

Mamy XXI wiek....Jedyne co gmina przez lata zrobiła to przywiozła tłucznia a właściwie kamorów co by wieśniaki sobie dziury zasypali....W sprawie naszej drogi wielokrotnie monitował na posiedzeniach Rady Miejskiej Pan Szymon Biliński,niestety bez skutku....My, mieszkańcy również byliśmy u Pana Burmistrza nie jeden raz, za każdym razem zbywani obietnicą remontu.

 

 Dla porównania droga powiatowa wygląda tak:

 2

 

Co prawda świeżo po remoncie ale wygląda na to,że jednak można. 

3

 

Nie wiem czy temat Państwa zainteresuje ale my mieszkańcy tej ulicy mamy dość obietnic bez pokrycia i chcemy odrobinę normalności... Z pozdrowieniami.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

alecyrk
+1

alecyrk

Rzeczywiście coś w naszej gminie się zacięło .Najbardziej widać to po naszych Burmistrzach. Od dłuższego czasu pracują naprzemiennie , jeden pracuje tydzień,drugi na urlopie i za tydzień zmiana.
Drodzy forumowicze może Wy wiecie więcej" w temacie dzielenie urlopów". Może są tak prepracowani , a może w ramach oszczędności budżetowych wprowadzili te innowacyjne rozwiązania?
Maria1
+2

Maria1

Oczywiście, że od kat rządzą Ci sami u" u góry i Ci sami na dole", więc Ci co głosowali na tych samych .......widocznie im to odpowiadało i odpowiada, a , że była ich większość to mniejszość musi się z tym pogodzić.
Psy szczekają a karawana idzie..........niestety, takie mamy polskie społeczeństwo.
Darmozjadom dawać a ludziom pracującym "wyrywać " ile się da i ile wytrzymają.
Jeszcze bardziej przykre , że w takich czasach ludzie potracili pracę a pomysły o podwyżkach rządzących były zastraszające dla społeczeństwa.
Boli i to bardzo boli.
Adam
+7

Adam

Od dwóch lat rządzi nadal ta sama ekipa z burmistrzem na czele, proszę podać chociaż pięć osiągnięć jakie w tym czasie zrobili i przedstawić jakie obietnice wyborcze zostały zrealizowane
Adam
+12

Adam

Gmina jest zadłużona bo od wielu lat rządzą nią jedni i ci sami nieudacznicy którzy całe życie są politykami i umieją tylko wydawać nie swoje pieniądze, jak któryś został przedsiębiorcą to większość pieniędzy zarabia na kontraktach z gminą, czyli kumpel kumplowi daje zarobić. A ludzie idą w ciemno i dalej głosują na tych samych bo "jak już tyle lat się nakradli to niech zostaną bo więcej już nie będą". Nie wiedzą jak zarobić pieniądze dla gminy i jak je wydawać więc drogi jeszcze długo będą takie a nie inne...
Observer

Observer

Po co zabierać głos w dyskusji jeżeli nie ma się pojęcia o twardych danych co do obowiązków jakimi "obdarzył" (nie)rząd samorządy. po 2015 roku. Nie twierdzę, że gmina jest dobrze zarządzana bo było by to nie prawdą. Lecz to co powinno być domeną rządu i jemu podległych struktur ( chociażby województw) zrzuca się na na barki samorządów, bez 100% zwrotów finansowych, Obniżenie PIT o jeden procent nie uszczupliło budżetu Państwa tylko samorządów. Dlatego też nie obniżono VAT bo wpływa bezpośrednio do kasy Państwa. PIS po kolei eliminuje niepokorne im instytucje , a takimi się jawią samorządy ( i to w prawie całym kraju ). Sami nieudacznicy z (nie)rządu PISu wybielają się przed opinią społeczną skierowując oskarżenia na samorządy. Ale czy to samorządy wprowadziły podwyżkę opłat za śmieci bez ustaw uchwalonych w Sejmie? Czy wyższe opłaty za energię elektryczną samorządy wprowadziły sobie same? Czy nadmierne koszty zmian w systemie edukacyjnym ( domena Państwa ) zostały zrefundowane gminom? Co z "janosikowym" płaconym na wschodnią część kraju? PIS i tak ładuje tam miliardy za wierność swojemu ciemnemu elektoratowi. I tak można pytać bez końca.
Mam nadzieję, że w nowej perspektywie dotacji unijnych granty będą przyznawane bezpośrednio gminom co pozwoli chociaż trochę zasilić ich kasy.
Larek
+14

Larek

Skoro kasa gminna jest pusta, to poco nam tylu pracowników w administracji gminnej? Po za tym, jak nie ma czym zarządzać, to nasza władza ma wczasy, tylko spotkania z darmową wyżerką, żyć nie umierać. Wg. GUS w latach 1970-1980 było w Polsce ok. 35 mln. obywateli,
teraz jest nas ok. 38 mln. Ale w latach 1970-1980 można przyjąć, że tyle było, co jeśli chodzi o teraźniejsze lata nie koniecznie, ponieważ dane są na podstawie zameldowań, co nie koniecznie ma się to do osób faktycznie mieszkających ( wg GUS ponad 2,5 mln. za granicą) Do sedna sprawy. Ilu w tamtym okresie było urzędników, którzy np. w rachunkowości liczyli na tzw. kręciołkach ( dla młodych proponuję sprawdzić w googlach co to znaczy), Pisma pisało się na maszynach do pisania przez przebitki ( dla młodych proponuję sprawdzić w googlach co to znaczy), pisało się tzw. matryce, które służyły do powielania na tzw. powielaczach ( dla młodych proponuję sprawdzić w googlach co to znaczy). Teraz jest nas chyba rzeczywiście dużo mniej, praca jest na komputerach, wiele spraw można załatwić online, a wydaje mi się, że pomimo tego ilość pracowników administracji jest dużo większa niż w tamtych czasach. Jest ich tak dużo, że potrzeba otwierać filie urzędów w innych budynkach. Moje proste, może głupie pytanie, dlaczego z naszych pieniędzy utrzymywane są takie rzesze nie potrzebnych ludzi.
Pastuch
+7

Pastuch

Pastucha co ty bierzesz? Jakie konkretnie wydatki?Gmina nie buduje bo nie ma za co nie przez to, że rząd zrzucił na nich wydatki tylko przez to, że jest źle zarządzana i zadłużoną do maksimum.

Pastucha bierz po pół bo cały ci szkodzi

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: