Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

115650277 625700335025356 5221638239801172817 nO tym, jak wiele jest w mieście miejsc, które przypominają starszym dawne czasy władzy komunistycznej pisaliśmy już nie raz. Natomiast to, w jakim stanie i jak dużym problemem dla rodziców i ich pociech są place zabaw było na naszych łamach już wielokrotnie.  Osiedle Tysiąclecia. Tak prezentuje się huśtawka. Taka zwykła huśtawka. Dodajmy, w stanie "agonalnym". Na takiej zabawce niedawno dziewczynka skaleczyła się na tyle dotkliwie, że skończyło się na wizycie w SOR, gdzie założono 10 szwów. 

Czy ktoś dogląda stanu zabawek dzieci w mieście wie niemal każdy, kto ma pociechę. Tylko niektóre z tych placów prezentują w miarę dopuszczalny stan bezpieczeństwa dla korzystających z nich dzieci. 

Aż łezka się w oku kręci - te huśtawki były miejscem spotkań dzisiejszych 40-latków. Dziś służą ich dzieciom. Służą, a raczej stanowią zagrożenie. Jedna fotografia tejże huśtawki żywo przypomina nam zdjęcie z internetu, ze strefy "zero" w Czarnobylu. Stan huśtawki niemal taki, że może służyć za ilustrację do publikacji opisujących poprzedni, zamierzchły już, socjalistyczny ustrój. 

hust1.jpg hust2.jpg<

Foto z Czarnobyla - Youtube.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

miezzkanka

miezzkanka

Proszę podejść na ulicę Spółdzielczą i tam zobaczyć huśtawki - są w takim samym stanie jak na Waszym zdjęciu poza tym brak jakiegokolwiek placu zabaw jedna piaskownica i stół do pingponga, rodzice sami zakupili piaskownicę z własnych środków dla swoich pociech i postawili na trawniku kolejna piaskownica za sklepem spożywczym zarośnięta, żadnych porządnych huśtawek zjeżdżalni- tak jak było 30 lat temu tak stoi zero inwestycji w tym temacie. Na ul. Koszyka czy 1000-lecia są piękne place zawa, tutejsze dzieci niestety są jakieś "inne" dla władź spółdzielni. tym bardziej przykro, bo w jednym z bloków ul Spółdzielczej mieszka Pan K. (osoba pracująca w spółdzielni) ,który ma ten obraz nędzy i rozpaczy za oknem i nie widzi kłopotu. Szkoda.
dzieciak
+4

dzieciak

Przy tych huśtawkach dzieci spędzały swoje dzieciństwo bez telefonów, dopalaczy i wyrosly na ludzi a nie tak jak dzisiejsze dzieci które rosną w stresie i zafajdanym kapitaliźmie...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: