Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

136 1000- Zadzwonili do ojca i zapytali, czy chce usłyszeć ofertę, jaką dla niego przygotowali. Ojciec odpowiedział : tak - mówi nam czytelniczka. Potem, po kilku dniach około 20-stej przyszedł Pan, który podawał się za kuriera. Odtworzył ojcu nagraną rozmowę telefoniczną, gdzie ten wyraził zgodę na zakup książki telefonicznej  - relacjonuje czytelniczka. Książka była cienka. Miała kosztować 39,90 złotego. Rzekomy kurier poinformował ojca, że wyraził zgodę poprzez telefon i teraz musi ją kupić. Dopiero gdy córka zainteresowała się sprawą, natarczywość dostawcy książki przerodziła się w chęć ucieczki. Córka bowiem oznajmiła mężczyźnie, że zadzwoni na Policję celem sprawdzenia, czy telefoniczne wyrażenie zgody jest równoznaczne z potwierdzeniem chęci zawarcia umowy kupna. Wówczas "kurier" zwyczajnie uciekł.  Wydarzenie miało miejsce kilka dni temu. - relacjonuje nam w rozmowie telefonicznej czytelniczka. 

Uważajcie. Sposoby na znalezienie naiwnego mnożą się. Co chwilę słychać o nowym sposobie wyłudzenia pieniędzy. Opisany wyżej przypadek nie niósł dużych strat finansowych, ale kto wie, co jutro oszuści wymyślą. Chrońcie i przestrzegajcie szczególnie osoby starsze. Seniorzy, nie obeznani z nowymi technologiami łatwo stają się celem złodziei. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

ohio
+6

ohio

Jak mi taki kurier przyjdzie i będzie wmawiał głupoty to najpierw straci wszystkie zęby a potem dostanie takiego kopa, że znajdzie się na ulicy, tak trzeba ich traktować to nauczą się, że nie nachodzi się ludzi...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: