Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

pobraneO fakcie kradzieży kościelnej skarbonki wiedzieliśmy tydzień temu po otrzymaniu informacji od czytelnika przez Online kontakt. Nie podjęliśmy tego tematu. Przedwczoraj (4.05) do publicznej wiadomości informację o kradzieży podała Policja. Kryminalni z Głuchołaz zatrzymali dwóch 43-latków. Mężczyźni podejrzani są o kradzież i włamanie do kościelnej skarbony. Straty jakie wyrządzili zostały wycenione na 700 złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty, grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

26 maja, policjanci z głuchołaskiego komisariatu przyjęli zgłoszenie o włamaniu do drewnianej skarbony, skradzionej z kościoła. Jak zawiadomił zgłaszający, kradzież miała nastąpić dzień wcześniej. W dniu zgłoszenia, skradzioną i uszkodzoną skarbonę, znalazł przypadkowy przechodzień. Straty pokrzywdzony wycenił na 700 złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli typowanie osób mogących mieć związek z przestępstwem. Ustalili również, że do kradzieży doszło 24 maja, tuż po niedzielnej sumie, a nie jak wcześniej sądził zgłaszający.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na zatrzymanie dwóch 43-latków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

lomantyk
-3

lomantyk

Cytuję As:
No cóż, należy tylko pogratulować naszej policji za sprawne działanie

a kto jest tym pokrzywdzonym bo tak jest napisane że pokrzywdzony wycenił straty na 700 zł, czyżby jasnowidz, skąd wiedział ile jest w skarbonie?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: