Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

img 9108Zamknięci razem z pacjentami. Pracują i żyją na swoich oddziałach. Zamknięci na kwarantannie z związku z wykryciem wirusa u kilku osób muszą na swoich oddziałach mieszkać do czasu otrzymania wyników testów. W ten sposób żyje na trzech oddziałach szpitala przy ulicy Lompy łącznie 18 osób personelu. Rodziny dostarczają posiłki, ubrania.  Mają także zapewnione szpitalne wyżywienie i dostarczane jest im to, co potrzeba. Ale przebywając w zamknięciu trudno jest wytrzymać bez odrobiny urozmaicenia. Zjadłoby się coś innego, niż szpitalne jedzenie. Coś z ulubionej restauracji. Taka odskocznia od wielogodzinnej pracy i jednocześnie życia na swoim oddziale. 

To tylko jedno małe marzenie tychże osób. Resztę ich potrzeb i wsparcie zapewnia rodzina i szpital. 

Od czasu, gdy w czwartek, jako pierwsi poinformowaliśmy o wykryciu wirusa, nie ma kontaktu ze strony szefostwa szpitala. Nie było telefonu z choćby z bieżącą informacją.  A my wiemy niemal wszystko co tam się dzieje. O tym, jak, tak jak w poprzednim przypadku sprzed kilku tygodni, zakazano mówić na zewnątrz o fakcie zakażenia. Bo ucierpi wizerunek szpitala. Nie tędy droga, Panie Dyrektorze. Ukrywanie faktu zakażenia i ryzyka transmisji wirusa może zostać uznane za narażanie życia i zdrowia osób postronnych. W czasie pandemii należałoby oczekiwać transparentności i udzielania informacji a nie udawania, że się nie słyszy dzwoniącego telefonu. 

Nie, nie szczujemy, jak to pisano w komentarzach, na biały personel. Wiemy z rozmów z tymi ludźmi, jak dużo wysiłku,  wyrzeczeń przyniosła praca tymże niedocenionym przez rząd ludziom - lekarzom, pielęgniarkom, salowym i wielu innym pracownikom szpitali. W czwartek, gdy pisaliśmy o wykryciu wirusa nawet nie przyszło nam to na myśl. Poddawaliśmy pod zastanowienie możliwość rozprzestrzenienia się wirusa w małym miasteczku, jakim są Głuchołazy, przez nieświadom nosicielstwa personel szpitala. Nieświadom, ale nie z własnej winy. Bo testom poddano tych ludzi dopiero, gdy zakażenie wirusem wśród personelu ujrzało światło dzienne. Dlaczego pobliski szpital MSWiA, który de facto stał się szpitalem zakaźnym mógł dużo wcześniej zorganizować pracę i zadbać o bezpieczeństwo personelu. Jak to możliwe, że ten szpital w niedalekim jeszcze czasie sprzed kilku tygodni,  jakby przeczuwając, co się stanie, własnymi siłami przygotował procedury medyczne i zabezpieczenia, zadbał o zmiany w swojej infrastrukturze na czas pandemii. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię3

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Salowa
+7

Salowa

Najlepsze jest to, że wszystkie komentarze nieprzychylne portalowi napisali poplecznicy dyrcia Arturka. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni bronią swojej kliki. A reszta pracowników, jeżeli się nie wkupiła do tej kliki lizaczy dupy mają zapier... za miskę ryżu. A jak się nie podoba to może się zwolnić - tak ci powiedzą.
Stek bzdur
+16

Stek bzdur

Zaczynam poważnie wątpić w rzetelność Tego portalu, kto niby prosi o pomoc i jedzenie???
Zarówno Pacjentom jak i Personelowi Szpitala niczego nie brakuje . Stek bzdur wyssanych z palca , no chyba że Szanowny Pan Redaktor wypowiada się w czyimś konkretnym imieniu . Przed napisaniem kolejnego artykułu radzę sprawdzić informację .
Nitka
+6

Nitka

Cytuję Jas fasola:
Zoz glucholazy bardzo dba o personel i pacjentow przebywajacych na kwarantannie ,zabezpiecza im wszystko..i najwazniejsze..nie musi wystawiać stoliczka na zewnatrz szpitala i "błagać"o dary..

O ile wiem nikt nie błagał o dary a już na pewno dla personelu Szpitala. Jeżeli było coś potrzebne to dla podopiecznych DPS, którzy nie mieli nic.
CoviD
+6

CoviD

Cytuję ŁAAAŁ:
nie wnikam te wypociny Autora powyższego tekstu, bo to nie ma sensu...rozumiem, że jest sezon ogórkowy i nie ma o czym pisać oraz nie ma jakich wiadomości przekazywać, skoro częstotliwość NIUUUUSÓÓÓW na tym portalu to jeden, czasem dwa na kilka dni...hahaha...a przecież różne rzeczy się dzieją nawet w takiej gminie...ale najważniejsze jest zawsze dla Autora, by nawet w absurdalnych swoich wypocinach sugerować, że wszelkie nieszczęścia jakie spadają na wierny lud uciemiężony to spadają z winy Rządu Naszej Ojczyzny...hahaha...to już nie jest dziennikarstwo tylko plotkarstwo...hahaha...a tak na marginesie, to z tego co mi wiadomo, to tym szpitalem nie zarządza Rząd Polski i Premier Mateusz Morawiecki, tylko podlega ten szpital pod samorząd jak wiele innych publicznych jednostek terytorialnych i pracę tego szpitala nie organizuje Premier Morawiecki tylko Dyrekcja tegoż szpitala, więc po co znowu robi Autor tegoż powyższego artykułu prywatne wycieczki pod adresem Rządu dając do zrozumienia czytelnikom jak fatalne dziennikarstwo prowadzi...
I tu nie chodzi o to by usprawiedliwiać Rząd lub Opozycję za jakieś ich błędy polityczne jakie robią podejmując takie czy inne decyzje, ale na pewno nie mają wpływu na to, że w Głuchołazach w szpitalu są znowu jakieś osoby zarażone, bo nie są czarnoksiężnikami którzy nakazują temuż zaraźliwemu wirusowi, kogo ma zarażać a kogo nie...a z wypocin Autora powyższego NIUUUSAAA można wywnioskować jakby tu po kryjomu chociażby Premier i Minister Zdrowia przyjechali zarażać ludzi w szpitalu w Głuchołazach...hahaha
CAŁY ŚWIAT MA - DELIKATNIE MÓWIĄC - PRZEJE.ANE Z POWODU TEGO ZARAŹLIWEGO I NIERZADKO ŚMIERTELNEGO WIRUSA, ALE WEDŁUG AUTORA POWYŻSZYCH WYPOCIN TO W GŁUCHOŁAZACH DZIEJE SIĘ NAJWIĘKSZA KATASTROFA I WSZELKIE PLAGI EGIPSKIE BO TO Z WINY RZĄDU POLSKIEGO ZRODZIŁ SIĘ TEN WIRUS I ZAATAKOWAŁ CHINY A POTEM CAŁY ŚWIAT I BIDULNĄ GMINKĘ GŁUCHOŁAZY ZE SPITALEM NA CZELE...
Pisząc krótko to jak widać po Autora artykułach SEZON OGÓRKOWY OTWARTY!!! :D :P :-* :lol:

P.S.
A tak przy okazji to ode mnie OGROMNE PODZIĘKOWANIA PERSONELOWI MEDYCZNEMU W GMINIE GŁUCHOŁAZY NIEZALEŻNIE OD PEŁNIONYCH FUNKCJI, BO PRACA KTÓRĄ WYKONUJĄ - TAKŻE W OKRESIE PANDEMII - JEST OGROMNIE WAŻNA DLA KAŻDEGO Z NAS!!! i nie przejmujcie się, że Autor powyższego artykułu rozpoczął sezon ogórkowy, tylko cieszcie się i radujcie, że jego artykuły uświadamiają nam, jak komicznym wirtuozem dziennikarskim można być, aczkolwiek i Jemu dziękuję, za jego poczucie humoru, które nierzadko objawiam w swoich Artykułach NIUUSSSOOOWYYYCH czego może czasem sam nawet nie wie... :P :-* 8) :lol:


Masz rację! No i do podziękowań też się dołączam!!!
Del piero
+3

Del piero

Mato sz racje gosia ale jak lekarz zje schabowego to niech się zachowuje normarnie a nie że musi odpocząć bo jest po obiedzie
Gosia
+5

Gosia

Cytuję Del piero:
Szkoda pielęgniarak a lekarze niech jędzą grysik a na śniadanie a na obiad zupę grysikową na kolację 2 kromki chleba i drzem

To raczej rząd powinien jeść grysik i zupki mleczne bo to nie lekarze ustalają stawki żywieniowe w szpitalach.
Del piero
+3

Del piero

Szkoda pielęgniarak a lekarze niech jędzą grysik a na śniadanie a na obiad zupę grysikową na kolację 2 kromki chleba i drzem
Kicikici
+2

Kicikici

Cytuję Jas fasola:
Zoz glucholazy bardzo dba o personel i pacjentow przebywajacych na kwarantannie ,zabezpiecza im wszystko..i najwazniejsze..nie musi wystawiać stoliczka na zewnatrz szpitala i "błagać"o dary..

Dlatego powstał ten artykuł! Jak dba to po co proszą o wsparcie???? Śmiech na sali

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: