Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

kapieliskoNa ostatniej sesji RM uchwalono program wsparcia dla gminnych firm. Tak więc małe i średnie firmy z najbardziej stratnych z powodu wirusa branż (gastronomiczne i hotelarskie) mogą złożyć wniosek o zwolnienie z podatku za miesiące kwiecień, maj i czerwiec.Ta forma pomocy jednak będzie kosztowała. Jak ocenia w rozmowie z nami Burmistrz, Edward Szupryczyński, to może być kwota 250 tysięcy miesięcznie. A to niemały ubytek w budżecie gminy. - Taka kwota może oznaczać, że gmina będzie musiała zrezygnować z mniej potrzebnych wydatków. Cięcia będą dotyczyć przede wszystkim finansowania corocznych imprez na terenie gminy. Trzeba będzie zrezygnować z festiwalu "Kropka" i wielu innych wydarzeń kulturalnych. Ale ważniejsze jest teraz to, by wesprzeć w miarę naszych możliwości przedsiębiorców - komentuje Burmistrz. 

Już teraz wiadome jest, że w tym roku Budżetu Obywatelskiego nie będzie - po pierwsze właśnie z cięć finansowych, a po drugie z ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców i utrudnieniu w głosowaniu. 

Trudno powiedzieć, jak będzie się rysowała przyszłość w kontekście pandemii. Wyliczenia wskazują, że szczyt zakażeń ma mieć miejsce w Polsce około 24 kwietnia. Potem statystyki zaczną się spłaszczać. Ale co będzie latem? Wbrew oczekiwaniom, WHO podaje, że wysokie temperatury nie zniwelują ryzyka zakażenia wirusem. To może oznaczać, że wszelkie masowe wydarzenia i tak, ze względu na ryzyko, zostaną odwołane. 

Wirus może przeszkodzić wszelkim wakacyjnym planom rodzinom, firmom turystycznym, a w gminie wielu ośrodkom turystycznym. Zresztą, nie tylko prywatni właściciele ośrodków wypoczynkowych ucierpią. Również CK czy GOSIR, jako organizator wielu imprez będzie musiał zrezygnować z planów. To także perspektywa zamkniętego Kąpieliska nad Białką - miejsca, w którym w upalne dni spędza czas sporo mieszkańców i przyjezdnych. 

Ciężkie czasy rysują się dla letniego spędzania wolnego czasu. Oby tylko się nie sprawdziły. Lub, przynajmniej, obostrzenia i ryzyko zakażenia pozwoliło choć trochę cieszyć się nadchodzącym sezonem.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Toms
+3

Toms

W normalnie zarządzających firmach to niestety ale pensje na wyższych stanowiskach są obniżane. Ale widać że burmistrz myśli inaczej. Ciekawe z kogo będzie ściągał podatki jak się pozamykają firmy? Burmistrzu zmieniejsz swoją i naczelników pensje!! Wy sobie poradzicie gorzej z przesuebiorcami, ktorzy nie mają dochodu w tym czasie.
Jeśli tak nie zrobicie to badzie pewni, za w ciągu 6 miesięcy to wy nie będziecie mieli na pensje. Chyba że poucinacie wsyrtkie inwestycje. Ale wiedz że jak to zrobicie nie obniżając sobie wynagrodzenia to będziemy pamiętali to podaczas wyborów
Pietrek

Pietrek

A może by tak wykazać się pięknym gestem i obniżyć jak to było planowane o 20 procent apanaże szanownego burmistrza i nie mniej szanownych radnych w takim drobnym geście solidarności że społeczeństwem ...
Leny
+3

Leny

Cytuję pytanie:
Za ubiegły rok nie wpłynęło podobno ok 12 500 000 zł tytułem podatków i najmu mieszkań komunalnych, czy może już wpłynęło ( ok 7 000 000 podatki, ok. 5 000 000 czynsze). Nie wiem jaki jest dochód z organizowanych przez miasto imprez, na ogół podawane są ich koszta - bilansują się czy zyskamy na braku imprez?

Nie ma zysków po za wizerunkowymi. Zysk jest u restauratorów i hotelarzy w trakcie np. Kropki. Fest mi pomóc dla wybranych a gdzie reszta branż. Nie tylko restauracje są zamknięte. Innych nikt nie zwalnia z podatków. Zaraz jeszcze do tej listy dopiszemy punkty handlujące oknami :) bo zapomnieliście
pytanie
+2

pytanie

Za ubiegły rok nie wpłynęło podobno ok 12 500 000 zł tytułem podatków i najmu mieszkań komunalnych, czy może już wpłynęło ( ok 7 000 000 podatki, ok. 5 000 000 czynsze). Nie wiem jaki jest dochód z organizowanych przez miasto imprez, na ogół podawane są ich koszta - bilansują się czy zyskamy na braku imprez?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: