Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

 msw 1Do szpitala MSWiA w Glucholazach  przewiezionych zostanie 27 pacjentów prywatnego DPS w Jakubowicach. Decyzją Wojewody Opolskiego rozlokowano ich właśnie w Glucholazach. Te kolumny karetek na sygnale, które przejechały przez miasto to właśnie ci pacjenci. W jednej kartce mieści się jeden pacjent, stąd ta kolumna będzie jeździć do późnej nocy. O godzinie 23.30 miał miejsce ostatni przejazd kolumny w pełnym składzie 5 pojazdów. 

W DPS Jakubowice  było ognisko wirusa. Przewiezieni pacjenci są zdrowi oraz byli przebadani na obecność wirusa - w ośrodku byli odizolowani od tych chorych. Do Głuchołaz przewieziono tych, którzy, według testów, nie są nosicielami wirusa. Z powodu braku personelu w ośrodku, decyzją Wojewody przetransportowano ich do Głuchołaz. Że względów formalnych, mimo przejścia 14-stodniowej kwarantanny i negatywnych wyników testów, traktuje się ich jednak jako potencjalnie zakażonych. 

 

Wcześniej 18 chorych (pozostali pensjonariusze i pracownicy ośrodka) z objawami zakażenia zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.  Ośrodek szukał pracowników do opieki nad podopiecznymi w miejsce tych, którzy obecnie przybywają na oddziale zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak chętnych do pracy nie znaleziono. Stąd decyzja o zawieszeniu działalności i potrzeba znalezienia nowego lokum dla pensjonariuszy. Tymczasowym, do momentu znalezienia stałego, dla seniorów będzie szpital MSWiA.

 

(Wideo: Pan Daniel)Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

antypis
+6

antypis

Jeśli oglądaliście dzisiaj w TVN program Uwaga to teraz wiecie dlaczego kierownictwo szpitala MSW milczy w sprawie pacjentów i koronowirusa Osobiście życzę wszystkim pracownikom zdrowia i sprzętu do zabezpieczenia
Jan 1

Jan 1

No tak: grypa już się kończy w Polsce, a z nią i "koronawirus". Zaraz zacznie brakować chorych...
od jutra jeszcze obowiązkowo maseczki na twarz (dobrze, że nie garnek na łeb) i będziemy czekać, aż Pani z telewizji powie, że można już bez.
Wcześniej niejaki Pan Szumowski (ten od zdrowia z chorobowo podkrążonymi oczami w TV) stanowczo twierdził, że maski mają sens tylko dla chorych i tylko jako znak: "uwaga jestem chory"
Obecnie maska jako zapobieganie "zarazie"
Teraz taka zmiana?
....no trzeba jakoś próbować wyjść drogi Rządzie z jakąś twarzą z tej paranoi, prawda?
Zakaz wstępu do lasu, uprawiania sportu w odosobnieniu?
Błazenada.
A no i jeszcze jedno: może ktoś podpowie?
- jak można dokonać zakupu z najbardziej "zainfekowanego" miejsca na świecie przedmioty, które mają chronić przed pandemią? To oczywiste, że takie miejsca obchodzi się szerokim łukiem.
A tu co?
No k..... cyrk!
ktos
+8

ktos

Jak nie umrzesz na cov-19 (Chińska zaraza) to na grypę jak nie na grypę to na raka jak nie na raka to na jakieś dziadostwo którego się nawdychasz przez ten smog!!! Covid przeminie TY i TY też przeminiesz trzymacie się wszyscy kurczowo życia a tylko pieniądze i dobra doczesne mają dla was znaczenie. Władza każe wam zostać w domach a sama wyłazi! Zasiali wam panikę i dali władze lokalnym szeryfom i ganiają was za byle co a wy wszyscy głowy opuszczone i dajecie się gnębić. Władza wychodzi z założenia że dobry kryzys nie może się zmarnować więc będą nas trzymać za mordę jak długo się da!
Ostatni sezon grypowy tylko w PL 2.5 miliona chorych,
Na HIV na świecie od stycznia tego roku zmarło 250 tys ludzi,
Gruźlica 650 tys śmiertelnych przypadków tylko w UE

Oficjalne dane wystarczy tylko poszperac trochę. Każdy kraj UE ma obowiązek zgłaszać ilość śmiertelnych przypadków do UE jako kraj członkowski. Oczywiście inne choroby jak rak itd też zabijają. Nie Cov-19 na pozabija tylko następstwa ! Utrata pracy kredyty których nie da się spłacic będzie fala samobójstw, depresjii itd.

Jak długo będą nas straszyć?

Każdy rząd ma tyle władzy ile da naród!

" To wszystko przeminie"
histologia
+9

histologia

Cytuję Boris Johnson:
Panie Burmistrzu Glucholaz bardzo bym prosił o nie oklamywanie społeczeństwa w dniu 11 04.2020r.przejezdzalo kilka karetek na sygnalach przez Glucholazy do szpitala MSW i A zostało przywiezione 30 osób z covit-19 I nikt nie przywozi zdrowych osub na sygnałach!

To nie jest wina burmistrza. Zastanówcie się czyja to "wina" że przez przypadek wyrósł nam pod nosem szpital zakaźny. Jaka musi być sytuacja, skoro szpital zastępczy nagle staje się szpitalem zakaźnym.
Nikt nie wierzy w oficjalne komunikaty, które niestety muszą być powielane przez media
ZłyAnonim
-2

ZłyAnonim

Trzeba pomagać?!?! Jakim kosztem to szpital specjalizujący się w leczeniu cieżkich gadziejstw układu oddechowego!!! Ciekawe gdyby w tym szpitalu znajdowała się wam bliska osoba!!?? Czy ktoś by napisał fajnie pomagać!!!??? Wyraźnie piszą, osoby są fizycznie zdrowe ale potencjalnie traktuje się je jako zarażone...? Dlaczego? Inaczej do szpitala by się nie dostali? Dajcie spokój naprawde DPS zawiesza działalbość i mają wywalone na te osoby? Zero odpowiedzialności bo nikt chętny do pracy się nie znalazł? Dzieci nie chodzą do szkoły ani do przedszkola więc może warto wziąść pod uwagę taką placówkę i nie stwarzać ,,potencjalnego,, zagrożenia dla osób w pierwszym szeregu grupy ryzyka???
Boris Johnson
-2

Boris Johnson

Panie Burmistrzu Glucholaz bardzo bym prosił o nie oklamywanie społeczeństwa w dniu 11 04.2020r.przejezdzalo kilka karetek na sygnalach przez Glucholazy do szpitala MSW i A zostało przywiezione 30 osób z covit-19 I nikt nie przywozi zdrowych osub na sygnałach!
realista
+8

realista

Rozumiem jak jedzie kolumna orszaku weselnego to używają sygnałów,ale co ma oznaczać powracająca kolumna karetek która używa te sygnały,postrach dla mieszkańców Głuchołaz ? Mamy już dość negatywnych wypowiedzi medialnych różnych profesorów znawców ekonomi,psychologów oraz nieomylnych polityków jak mamy postępować i zachować się w czasie pandemi .Niech się wypowiedzą czy Koronawirus osobiscie dotyczy ich finansowo .Słuchajmy mądrych wypowiedzi lekarzy nie lekarzy polityków ,ekonomistów którzy pracują w sektorze prywatnym i są w sercu naszej gospodarki.Nie ustawami i głupimi zarządzeniami uzdrowimy nasze społeczeństwo i państwo.
bukłak
+10

bukłak

Nie mam nic przeciwko temu, trzeba pomagać, zastanawiam się nad tym czy w razie potrzeby udostępniliby miejsca w szpilalu rządowy dla zwyklych śmiertelnikow?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: