Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

coronawirusMimo wysokich grzywien, mimo powtarzania jak mantrę, by stosować się reguł, nie każdy mieszkaniec miasta lub  ten, który tu wrócił, traktuje zasady bezpieczeństwa poważnie. Coraz więcej mamy informacji o nagminnym łamaniu zasad kwarantanny lub unikania powstawania skupisk ludzkich.  Jeżeli tak dalej będzie, tzn. tempo przyrostu zakażonych będzie rosło wykładniczo to już 29 marca osiągniemy liczbę zarażonych w wysokości 13 tysięcy osób. Ta reguła matematyki jest stosowana w liczeniu możliwości zakażeń - zakłada, że co okres czasu liczba zakażonych podwaja się. W przypadku Polski, sprawdza się, że co 48 godzin. Co najgorsze - ta reguła jak dotąd sprawdziła się w wielu krajach walczących z wirusem. To oczywiście pesymistyczna prognoza. 

Czytelnik zgłosił nam, że młodzi zbierają się przy ul. Norwida (za Biedronką). Na innym osiedlu dostaliśmy zgłoszenie, że do domu, do rodziny wrócił mieszkaniec, który pracuje w Niemczech, a który twierdzi, że jego kwarantanna nie obowiązuje. Oba przypadki zostały zgłoszone służbom. 

Czytelnicy wciąż piszą, że w sklepach można spotkać osoby, którzy po powrocie do kraju, jak gdyby nigdy nic, urządzają sobie rajd po sklepach. W ten sposób zasady walki z rozprzestrzenianiem się wirusa są niweczone. 

W powiecie odnotowano (dane z piątku, 20 marca)

2 osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażeniem wirusem

56 osób objętych kwarantanną

146 osób objęte nadzorem epidemiologicznym

1 osoba zakażona

Mamy też informacje od naszych południowych sąsiadów dotyczące potwierdzonych przypadków zarażonych w miastach Kraju Olomunickiego (stan na dziś, 22 marca):

Litovel 38
Uničov 21
Prostějov 7
Olomouc 4
Šternberk 2
Hranice 1
Zábřeh 1
Šumperk 1
Přerov / Lipník n.B. / Konice / Jeseník 0
Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/olomoucky-kraj-nakazeni-koronavirus-21-03-2020.html

 

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

porównanie
-1

porównanie

Biorąc pod uwagę LICZBY oraz TE SAME źródła informacji. Biorąc pod uwagę strukturę wieku społeczeństw różnych krajów, porównując zachorowalność i ilość zgonów do poprzednich okresów i lat- wszystko w normie.
lewy
+13

lewy

Jak mają za dużo pieniędzy to karać takich dla przykladu ku przestrodze dla innych, po 30 000 kary i nie ma zmiłuj się...
Anonim
-10

Anonim

Zaczyna sie ludzi wracajacych z zagranicy traktowac jak tredowatych . To raczej nie idzie w dobra strone . Wirus jest grozny , ale jak pokazuje sytuacja ludzie sa gorsi. A co do kwarantanny rzeczniczka strazy granicznej wypowiedIala sie na temat osob , ktorych kwarantanna nie obowiazuje .

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: