Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

coronawirusCodzienne wiadomości w związku z COVID-19. Niestety, to temat numer jeden wśród mieszkańców. Chcąc czy nie, będziemy codziennie publikować najnowsze informacje. Mamy nadzieję, że trochę pomożemy zrozumieć to, co wokół się dzieje, opanować nerwy i spacyfikować panikę. Zbieramy na bieżąco informacje związane z ograniczeniami z powodu wirusa. Te informacje nie mają na celu wzbudzać niepokoju a raczej poinformować o zmianach i ułatwić życie w nowych warunkach. W telegraficznym skrócie: Zamknięte będzie Starostwo powiatowe w Nysie, Urząd Pracy. 23 marca miały w Głuchołazach odbyć się badania mammograficzne dla pań - te z powodu wirusa odwołano. Zawiesza się od poniedziałku egzaminowanie kierowców we wszystkich na terenie województwa WORD-ach. Sklepy "Fajny" niebawem będą realizować sprzedaż z płatnościami tylko i wyłącznie poprzez karty płatnicze. Nie będzie możliwa płatność gotówką. Swoje podwoje zamyka "Miód Malina" a zamówienia będzie realizować tylko i wyłącznie na wynos lub z dostawą do domu. 

Zmiany w kursowaniu autobusów: Eurobus od jutra (14.03) zawiesza połączenia autobusowe. Ze względu na zasady bezpieczeństwa do odwołania nie będzie połączeń do Wrocławia.

PKS Opole, którego autobusy realizują połączenia miasta wojewódzkiego do Głuchołaz od poniedziałku będą kursować jak w ferie i wakacje. Firma informuje także, że:

 

PKS Głubczyce, które realizuje połączenia Głuchołazy - Prudnik:

PKS Nysa:

Auto-Fan, Bus, Bezpłatna Komunikacja Gminna i Miejska:

- Autobusy są regularnie i możliwie często dezynfekowane. Kierowcy posiadają chusteczki do przecierania uchwytów, klamek. Wnętrza pojazdów są także odkażane przy pomocy parownic.


89826602 2633069086911317 8885670956077416448 n
 Głupi, bezmyślny i wyjątkowo nie na czasie żart zrobił mieszkańcom kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej nieznany sprawca. Informacja, jaka pojawiła się w kamienicy o rzekomej kwarantannie w budynku na pewno nie ujdzie sprawcy płazem. 

 

Powtarzamy informację:

 

Wolne od szkoły nie są czasem zabawy dla dzieci. To jest okres kwarantanny a nie ferii. Dzieci nie powinny w tym okresie przebywać poza domem. Straż Miejska będzie monitorować miejsca, gdzie młodzież się gromadzi - boiska, place zabaw, skwery, itp. 

Apelujemy do młodzieży, rodziców i opiekunów, aby nie wykorzystywać czasu wolnego od szkoły do spotkań i zabawy w miejscach publicznych (place zabaw, parki, boiska, etc.).

Jak informuje Minister Zdrowia Łukasz Szumowski to nie jest czas ferii; to nie jest czas wolny – jest to czas kwarantanny.

Apelujemy, aby poważnie potraktować istniejące ryzyko.

Dlatego też niech nikogo nie zdziwi działanie Straży Miejskiej, która będzie pilnowała, aby dzieci i młodzież w grupach nie przebywała na boiskach, w parkach, czy na placach zabaw.

Chodzi tu o działania prewencyjne, które zostały wprowadzone w całej Polsce.


Apelujemy o spokój. Nakręcanie się, panika niczego nie zmieni. Tylko odpowiedzialne postępowanie, zgodnie z zasadami dbania o środki zaradcze przeciwko szerzeniu się wirusa pomogą zwalczyć jego transmisję na kolejnych ludzi. Niepotrzebne jest, niczym na wojnę, zbędne zaopatrywanie się we wszystko co się da w sklepach. Później te wszystkie produkty wyrzucimy. To także nabijanie kabzy sklepom. Handlowcy zapewniają, że nie zamkną sklepów i te będą zaopatrywane. Wykupywanie produktów jest zbędne. Skończmy z tą paniką! Te tłumy w sklepach to tylko okazja do ewentualnego zakażenia. 

 

Na koniec tradycyjnie coś na uspokojenie i uśmiech. Nieciekawe perspektywy na tan ciężki okres szerzenia się wirusa ma właściciel pewnego sklepu w Głuchołazach. Mamy nadzieję jednak, że jego proroctwo się nie spełni, i całe to szaleństwo nie będzie trwało aż tak długo. Foto nadesłane z naszej aplikacji mobilnej. Macie coś ciekawego dla nas - ślijcie. 

img 20200313 170849

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię1