Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

img 20200312 wa0001Tak wyglądają przejścia graniczne z naszymi południowymi sąsiadami. Kontrola sanitarna ma na celu wyselekcjonowanie spośród tych, którzy przekraczają granicę, osoby, które wykazują objawy przeziębienia.  W Czechach też od jurta, od godziny 6 rano zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Oznacza to zakaz wstępu do klubów sportowych, bibliotek i restauracji. Zabrania się także organizowania  wydarzeń z liczbą uczestników powyżej 30 osób. 

Sytuacja w kraju zmienia się jak w kalejdoskopie. Jest już 51 osób z potwierdzonym zakażeniem. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.  Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała specjalny komunikat, w którym zaleca biskupom, aby nie nakazywali wiernym uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej. To logiczne postępowanie po tym, jak w jednej z miejscowości (Czaptury pod Poznaniem) szafarzem komunii świętej był zarażony Koronowirusem. Nie będzie wody święconej w kropielnicach. Prosi się o nie całowanie przedmiotów kultu. Zabezpieczenia obejmą także konfensjonały.

W Głuchołazach trwa oblężenie sklepów. W aptekach półki również zaczynają świecić pustkami. Ciężko dostać leki przeciwgorączkowe, niektóre witaminy. O Cynku nie ma mowy. Allegro i OLX otrzymały zakaz sprzedaży maseczek i płynów dezynfekujących. Oferty z cenami z kosmosu są usuwane z serwisów.

Urząd Miasta i Gminy Głuchołazy od jutra (13.03) będzie zamknięty dla interesantów.  Nie odbędzie się głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego. Od dziś także szkoły, przedszkola są zamknięte. Prowadzone są jedynie działania opiekuńcze dla tych, którzy rzeczywiście nie mogą dziecka zostawić w domu. Pd 16 marca nieczynny będzie żłobek miejski. 

W Polsce sytuacja się pogarsza, ale w Chinach jest coraz mniej zachorowań i coraz więcej ludzi wychodzi ze szpitala po wyleczeniu powikłań COVID-19. 

Miejmy nadzieję, że i u nas rozprzestrzenianie się wirusa uda się zatrzymać. A na to jest jedyny i najlepszy sposób - nie spotykać się, nie gromadzić w instytucjach publicznych, kościołach, spotkaniach, bibliotekach, urzędach. 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: