Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 20200312 wa0001Tak wyglądają przejścia graniczne z naszymi południowymi sąsiadami. Kontrola sanitarna ma na celu wyselekcjonowanie spośród tych, którzy przekraczają granicę, osoby, które wykazują objawy przeziębienia.  W Czechach też od jurta, od godziny 6 rano zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Oznacza to zakaz wstępu do klubów sportowych, bibliotek i restauracji. Zabrania się także organizowania  wydarzeń z liczbą uczestników powyżej 30 osób. 

Sytuacja w kraju zmienia się jak w kalejdoskopie. Jest już 51 osób z potwierdzonym zakażeniem. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.  Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała specjalny komunikat, w którym zaleca biskupom, aby nie nakazywali wiernym uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej. To logiczne postępowanie po tym, jak w jednej z miejscowości (Czaptury pod Poznaniem) szafarzem komunii świętej był zarażony Koronowirusem. Nie będzie wody święconej w kropielnicach. Prosi się o nie całowanie przedmiotów kultu. Zabezpieczenia obejmą także konfensjonały.

W Głuchołazach trwa oblężenie sklepów. W aptekach półki również zaczynają świecić pustkami. Ciężko dostać leki przeciwgorączkowe, niektóre witaminy. O Cynku nie ma mowy. Allegro i OLX otrzymały zakaz sprzedaży maseczek i płynów dezynfekujących. Oferty z cenami z kosmosu są usuwane z serwisów.

Urząd Miasta i Gminy Głuchołazy od jutra (13.03) będzie zamknięty dla interesantów.  Nie odbędzie się głosowanie w sprawie budżetu obywatelskiego. Od dziś także szkoły, przedszkola są zamknięte. Prowadzone są jedynie działania opiekuńcze dla tych, którzy rzeczywiście nie mogą dziecka zostawić w domu. Pd 16 marca nieczynny będzie żłobek miejski. 

W Polsce sytuacja się pogarsza, ale w Chinach jest coraz mniej zachorowań i coraz więcej ludzi wychodzi ze szpitala po wyleczeniu powikłań COVID-19. 

Miejmy nadzieję, że i u nas rozprzestrzenianie się wirusa uda się zatrzymać. A na to jest jedyny i najlepszy sposób - nie spotykać się, nie gromadzić w instytucjach publicznych, kościołach, spotkaniach, bibliotekach, urzędach. 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Kazik
-4

Kazik

Większej bandy debili nie ma w zadnym innym kraju tylko w Polsce panika :D Gadanie blokady na granicach z Niemiec do polski to jakiś żart 2 policjantów i 3 w kombinezonie sprawdzają 1 na 50 pojazdów sklepy byle syf ludzie kupują miesiąc po terminie a ludzie biorą z pocałowaniem reki a później się dziwić ze papieru nie ma w sklepach. 14 dni kwarantanny mam siedziec w domu bez wychodzenia?? do tej informacji powinni dodać numer telefonu kelnera co zakupy będzie robił
Olls
+4

Olls

Na poważnie:
Czy to prawda, że w Gluchołazach jest już przypadek koronowirusa bo na mieście aż huczy , a wczoraj ok 16 w Nowym Swietowie widzialem pogotowie, policje i spec-ekipę w białych kombinezonach.
Kasamara

Kasamara

Szkoda,że wszystko zamykają A apteki i inne sklepy otwarte gdzie to największe skupisko ludzi i większą prawdopodobnosc zachorowania...
AsiaL
+9

AsiaL

A głuchołaskie dzieci i młodzież mają chyba koronoferie bo pełno ich wszędzie, zamiast siedzieć w domu,,,,
Maniek
+3

Maniek

Tak trzymać !!! Towar zalegający półki sklepowe już znajduje się w bezpiecznych domach ... Pora na podwyżki i nowy towar w sklepach.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: