Reklama

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

coronawirusOd jutra szkoły w Czachach zamknięte. Odwołane imprezy z liczbą uczestników ponad 100 osób. Wyrywkowe kontrole temperatury prowadzone na ulicach przez Policję i Straż Pożarną. Szkoły w Głuchołazach wczoraj nie pojechały do Czeskiej Wsi na naukę pływania - to także z powodu wirusa.  Coraz więcej uczelni wyższych w Polsce odwołuje zajęcia. Te będą prowadzone drogą elektroniczną. Odwoływane są imprezy masowe. Rozgrywki sportowe odbędą się bez udziału publiczności - będą bezpłatne okna z transmisjami w dotychczas płatnych kanałach na platformach satelitarnych. Na dużych przejściach granicznych wprowadzono kontrole na stan zdrowia. Zamykane są szpitale dla odwiedzających. Również w Głuchołazach - po 15 Szpital MSWiA jest zamknięty dla odwiedzających jak i pacjentów. 

A co w Głuchołazach? Nie mamy jeszcze potwierdzonego przypadku kwarantanny domowej w gminie. Wciąż czekamy na informację z Opola. Wczoraj wysłaliśmy zapytanie prasowe. Po mieście krąży plotka o dwóch osobach obserwowanych. Nie ma potwierdzonego zachorowania na terenie województwa Opolskiego, ale pod nadzorem epidemiologicznych znajduje się 121 osoby, 14 jest objęte kwarantanną a 3 osoby są hospitalizowane do czasu otrzymania wyniku badań.

Ma być więcej niedzielnych mszy w Kościele. To po to, by spróbować ograniczyć liczbę wiernych jednorazowo w kościele. 

Pozwolicie, że trochę rozweselimy co niektórym czytelnikom minorowe miny? Nie dotyczy to naszego kraju niestety: We Włoszech posiadacze kredytów hipotecznych nie muszą spłacać kredytu. 

Dbajcie o siebie. Nie zbliżajmy się do osób z widocznymi objawami grypopodobnymi. Dokładnie i długo myjcie dłonie przy każdej okazji. Pilnujcie dzieci, by również to robiły. Starajcie się , gdy jesteście wśród ludzi nie zbliżać dłoni do twarzy (błon śluzowych). Jeżeli to możliwe - w przestrzeni publicznej starajcie się otwierać drzwi łokciem. Powstrzymajmy się od gestów - całowanie znajomych, przyjaciół, uściski nie są wskazane. Zażywajcie witaminy i zdrowo się odżywiajcie. Doniesienia od naukowców - podobno spożywanie podwyższonych dawek cynku może nam pomóc (tabletki z cynkiem, czosnek, wątróbka).

Jeżeli zauważysz u siebie podejrzane objawy (suchy kaszel, gorączka, bóle mięśni i kości) oraz możesz być w grupie ryzyka (przyjechałeś z innego kraju lub miałeś kontakt z kimś takim) -  dzwoń po informacje co dalej pod numer: 800 190 590. Nie idźcie z tymi objawami do przychodni czy na SOR!

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: