Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 20200210 wa0001Tylko 4 akcje mieli w ciągu nocy strażacy z Gminy. Trzy zdarzenia w mieście, jedno w Burgrabicach. Wszystkie dotyczyły połamanych drzew. Na szczęście, spadające konary nie uszkodziły żadnego mienia. Akcje strażaków dotyczyły usunięcia wiatrołomu. - taką informację usłyszeliśmy od oficera prasowego PSP Nysa, bryg. Pawła Gotkowskiego.  W naszej gminie było wyjątkowo spokojnie. A jeszcze wczoraj synoptycy ostrzegali, że właśnie w terenie górzystym będzie wiało najmocniej. Ale to właśnie w powiatach województwa, które są już na terenie równinnym wichura poczyniła najwięcej szkód. Tam wyjazdów druhów z JRG i OSP było wiele więcej. 

W naszej gminie nie doszło także do awarii sieci energetycznej. Przynajmniej o takich nie informuje Tauron. 

 

Aktualizacja artykułu.

O ile noc z niedzieli na poniedziałek była spokojna, to dzień już taki nie był. Tytuł artykułu odnosi się do tego, co było nocą. W dzień wichura poczyniła już kilka szkód, które opisujemy niżej (tytuł artykułu pozostawiamy).

Od rana pojawiły się kolejne interwencje. Na Ul. Kolonii Jagielońskiej, w Podlesiu, Polskim Świętowie - kolejne wiatrołomy. W Konradowie inne zdarzenie - pożar sadzy w kominie. W Nowym Świętowie zerwało dach. Na zdjęciu powyżej drzewo na ul. Chopina, które spadło na nieużytkowany dom. Ponieważ nikt nie wezwał służb, zrobiliśmy to my. 

To jeszcze nie koniec wietrznej pogody. Wiać, choć już słabiej, ma jeszcze do środy. 

psp1psp2psp3psp4psp5psp6psp7

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0