Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 20191231 113030Mija już półtora roku od tragedii na torach w Charbielinie. Przypomnijmy: latem 2018 roku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kolei transgranicznej na wysokości Charbielina zginął młody człowiek na rowerze. Przyczyny tragicznego wypadku to, pomijając nieostrożność, zła widoczność na linię kolejową z drogi. Mieszkańcy zwracali wówczas uwagę na ograniczenie widoczności z drogi i przejazdu. Torowisko zarośnięte wysoką trawą, niekarczowane krzaki i zarośla skutecznie ograniczały widoczność na tym przejeździe.  Co się zmieniło od tego czasu? Chyba za sprawą tego tragicznego wypadku w końcu torowisko uprzątnięto - rychło w czas - zrobiono to dopiero niedawno. Jest lepiej, choć nie do końca. Czytelnik wysłał nam przez mobilną apkę tego, jak po sprzątaniu pozostałą hałda wyciętych krzaków, która także ogranicza widoczność. Powycinali i... zostawili. 

Czytelnik pisze:

Około 3 tygodni temu zostały wycięte wszystkie drzewa wzdłuż Linii kolejowej, a część ściętych drzew została zrzucona na wielką kupę, która leży ledwie 10 metrów od przejazdu. Zatrzymując się przed znakiem STOP kierowca ma zasłonięty widok z prawej strony. Stąd pytanie: czy mamy teraz wysiadać z auta, żeby się rozejrzeć czy nadjeżdża jakiś pociąg czy może ktoś w końcu z robi z tym porządek?

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Głuchołaziak

Głuchołaziak

Naturalna selekcja ,,słabszych" gatunków, a niewspomnieliście , że ,,samobójca" z Charbielina miał słuchawki na uszach i okolice w nosie? Tak samobójca, który naraził budżet państwa na koszta. Nie litujmy się nad łosiami co to w nosie przepisy mają.
Dawid

Dawid

[ocenzurowano przez automat]enie....
A czy coś się zmieniło na przejeździe w Szybowicach? Czy znów zarządca pobliskich ziem posadzi rzepak tak skutecznie i blisko torowiska by uniemożliwić bezpieczny przejazd?
Rosnącę w odległoście ok.300m krzaki również skutecznie utrudniają widoczność.
W Charbieinie przejazd jest bardzo słabo uczęszczany natomiast ten w Szybowicach stwarza realne zagrożenie dla ludzi go przejeźdzających.
Do tej pory od lat nic na tym przejeździe się nie zmieniło choć giną na nim ludzie.Może też najwyższa pora by coś z nim zrobić.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: