Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

26198268 2046068195611412 1238791464154186168 oJutro, tj. 28 grudnia wchodzi w życie apel RM w sprawie ograniczenia lub całkowitego zrezygnowania z używania materiałów pirotechnicznych. Już teraz treść tego apelu jest wywieszona na tablicach w mieście. Apel, jaki wystosowała do mieszkańców Rada Miejska być może trafi do tych, którzy świadomi są tego, że Nowy Rok można uczcić inaczej niż puszczając z ogniem fortunę. Ale nie trafi do wielu, dla których punktem honoru jest pokazanie, jakim się jest świetnym pirotechnikiem. Mieszkańcy masowo wydają w tych dniach przeciętnie 130 złotych na to, by je potem wypalić w powietrze. A im efektowniejsze wystrzały, tym większa duma z siebie. Ci mądrzejsi patrzą na to z politowaniem.  Tyle wstępem, bo apelować i prosić można. Do kogo trafi apel RM, jaki ta teraz uchwaliła? Miejmy nadzieję, że do każdego, kto pomyśli, ile szkód wyrządza się środowisku naturalnemu. Masowe ucieczki zwierząt z podwórek, które przerażone smrodem palonego prochu i hukiem, w panice uciekają gdziekolwiek, byle jak najdalej od źródła. W rezultacie zwierzęta często potem znajdują się daleko od swego miejsca zamieszkania. To także dym i smog, którym dodatkowo zatruwamy powietrze. Mało argumentów? To może taki, że oprócz, czasami ciężkich obrażeń przy nieodpowiednim obchodzeniu się z tymi materiałami, także szkody materialne w postaci wywołanych pożarów?

Nie chcemy kategoryzować na tych, którzy myślą i na tych, którzy tego nie robią odpalając kolejną petardę czy racę. Ale wydaje się, że piętnowanie jest najlepszym sposobem na dotarcie do co niektórych.

Zanim wydasz fortunę na Chińskie sztuczne ognie, pomyśl, jakie szkody możesz tym wyrządzić. Zamiast wydawać przeciętnie tą stówkę, wydaj je rozsądnie na noworoczny prezent dla ukochanej? A może na realizację jakiegoś pomysłu? 

 

Foto: Sebastian Batycki, glucholazyonline.com.pl

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Zdzicha
-3

Zdzicha

Żal mi tych wszystkich ludzi którzy tak podniecają się głupimy fajerwerkami. Jak mało wam do szczęścia potrzeba...jest to bardzo przykre jacy jesteście samolubni i złośliwi. Najłatwiej patrzec jest tylko na sam czubek swojego nosa i nie przejmować się krzywdą innych. A większość fajerwerków i tak sponsoruje zapewne 500+, najwazniejszy i często jedyny zarobek większości Polaczków!
Balbina
-2

Balbina

As, ależ oczywiście że twoje zarobione pieniądze..... , że fajerwerki legalne.... , nikt tego nie neguje pod warunkiem że są to prze ciebie zarobione pieniądze a nie otrzymane np. z OPS. Zwykle takie ,,dochody,, wydawane są na rozrywki lekką ręką. Władze miasta nawet jeśli zaproponowałyby rozrywkę na sylwestra to myślę, że powiedziałbyś As ,, nie będą ci mówić co masz robić,, Ten typ tak ma. Wyśmiewasz napój z OPS za butelkę? Co widzisz złego w posprzątaniu miasta? Przerasta cię to fizycznie i intelektualnie?
As
+6

As

Nie będą mi mówić na co mamy wydać swoje zarobione pieniądze. Fajerwerki są legalne i jak zechcę to wypuszczę w niebo nawet kilka stówek. A co władze miasta oprócz tego apelu zaproponowały dla mieszkańców na sylwestra !!! Napój z OPS za butelkę . Szczęśliwego Nowego Roku !
człowiek
+1

człowiek

Cytuję Józek:
1.Czeskie są lepsze i tańsze i wspieramy sąsiada.
2.Powiedz dzieciom ,że fajerwerków nie będzie!
3.Po całym roku zapierdzielania należy się światełko w tunelu każdemu.
4.Ludzie ludźmi powinni się przejmować,a nie zwierzętami!!!

Typowy Józek oderwany od pługa i przez pomyłkę wpuszczony do miasta.
Zdzicha

Zdzicha

Popieram wypowiedź Balbiny. Józek jeśli Twoje rozwydrzone bachory nie potrafią przeżyć sylwestra bez fajerwerków to żal mi ich ze względu że rodzice nie potrafią zapewnić im innych ciekawych atrakcji. A swoją drogą skoro dla Ciebie nagroda za rok zapierdzielania sa fajerwerki w sylwestra to musisz siebie bardzo nisko cenic:D Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzeta! amen
Balbina
+3

Balbina

Do Józefa, wyjaśniam 4 punkty:Odp 1. Czy chińskie czy czeskie nie ma znaczenia w przypadku zatruwania środowiska, czytanie ze zrozumieniem się kłania Józef. Odp2. my wychowujemy i kształtujemy nasze dzieci a nie odwrotnie. Chyba że u ciebie Józef jest odwrotnie. Odp.3 Jeśli na koniec roku puszczanie petard to dla ciebie ,,światełko w tunelu,, a nie znasz innych form rozrywki to jesteś bardzo prostym urządzeniem. Odp.4 Nie nazywaj ludżmi kogoś kto nie przejmuje sie zwierzętami. Do twojej informacji Józef, nie jesteś pępkiem świata, istniejemy razem ze zwierzętami na tej planecie i albo ktoś ma empatie albo nie, bez podziału na ludzi i zwierzęta. WNIOSEK; ŻAL MI CIĘ
Józek

Józek

1.Czeskie są lepsze i tańsze i wspieramy sąsiada.
2.Powiedz dzieciom ,że fajerwerków nie będzie!
3.Po całym roku zapierdzielania należy się światełko w tunelu każdemu.
4.Ludzie ludźmi powinni się przejmować,a nie zwierzętami!!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: