Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

p1140727Sprawa cegielni w Konradowie, która stała się za sprawą spółki ze Śląska, nielegalnym wysypiskiem śmieci przewożonymi ze Śląska znalazła w końcu finał. A sprawa trwa od 2016 roku, kiedy to jako pierwsi napisaliśmy o nielegalnym procederze. Wówczas to mieszkańcy informowali nas o podejrzanych ciężarówkach na śląskich numerach rejestracyjnych pełnych śmieci wjeżdżających na teren byłej cegielni. W sprawie ukarani zostali właściciele spółki z Bytomia, w tym jeden z nich to znany, były piłkarz. Tylko kto posprząta 300 ton nawiezionych odpadów komunalnych ze Śląska? Właściciele cegielnie tego nie zrobili, mimo decyzji gminy. Dlatego toczy też toczy się w tej sprawie postępowanie. Właściciele firmy otrzymali też w tej sprawie grzywnę w wysokości 50 tysięcy. 

 

O wysypisku na terenie cegielni pisaliśmy tutaj: 

 

Wygląda na to, że gmina zostanie z problemem posprzątania nielegalnego wysypiska. To są jednak ogromne koszty. Być może uda się otrzymać dofinansowanie na ten cel. Na razie komornik szuka chętnych na zakup terenów, ale nie ma raczej szans na to, by ktokolwiek to kupił wraz z odpadami, których posprzątanie wyniesie więcej niż wartość terenu. 

 

p1140722p1140724p1140725p1140726p1140727p1140728p1140729p1140730p1140731p1140733

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Basia
+2

Basia

Niech gmina usunie śmieci a do pokrycia kosztów zobowiąże właścicieli wysypiska. Za tyle ton śmieci to nieźle się nażarli i napewno stać ich na pokrycie tych kosztów ;) jak nie po dobroci to komornik i zabierać takim dziadom wszystko
kenbik
+1

kenbik

Oto jaskrawy przykład do czego prowadzi kapitalizm , ciekawe ile ludzi poniosło i poniesie skutki w postaci różnych chorób spowodowanych zalegającymi śmieciami.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: