Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

ryneknocaGminę czeka duża zmiana w zakresie oświetlenia ulicznego. Od maja wieczorami i nocą nasze ulice w całej gminie będą oświetlać już nie lampy rtęciowe czy sodowe a lampy typu LED.  Do końca maja główny dostawca energii dla gminy, na podstawie umowy z gminą (podpisaną końcem października), firma Tauron zobowiązuje się wymiany wszystkich w gminie punktów oświetlenia. Razem będzie to 2400 opraw. - Powstał master plan, na podstawie którego przeanalizowano każdy punkt świetlny i dobrano parametry nowej lampy. - informuje nas Roman Sambor, wiceburmistrz. Nowe oświetlenie na pewno nie będzie gorsze od obecnego. 

Gmina za wymianę systemu oświetlenia nie płaci. Wszystko zostanie wykonane przez Tauron w ramach ustawy o zamówieniach publicznych. Tauron jest właścicielem opraw i je eksploatuje i zgodził się na wymianę na propozycję gminy na tychże lamp  Dla gminy będzie taniej gdy chodzi o koszty oświetlenia (a to rocznie około 2 miliony złotych).

Czeka nas rewolucja na ulicach. Znikną lampy, które swoim pomarańczowym światłem zniekształcały kolorystykę obiektów jak i nie są zbyt dobrym źródłem światła. Będzie nowocześniej, taniej, i miejmy nadzieję, że lepiej. 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maciej
-2

Maciej

Świetnie! LED-brawo, bo to 21 wiek...a szczury w Charbielinie na blokach? No to się cofamy ... a podobno odszczurzanie było "chwile" temu. Mieszkam tu 8 lat i trutka na te gryzonie w piwnicy jest stale ta sama, czyli zgniła i zwietrzała, sprzed 8 lat. Więc 21 wiek witamy ze starymi problemami. Tylko podwyżki mamy nowe, bo z 21 wieku...
As
+5

As

Też mam nadzieję, że będzie nie gorsze a może i lepsze (jak np. w Nysie). Przykładem źle zaprojektowanego oświetlenia led (światło niewłaściwie rozproszone i ukierunkowane) są latarnie stojące w muszli koncertowej. Tak dają po oczach, że z dalszej odległości nie widać już co na scenie tylko oślepiający blask.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: