Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

burzaNie koniec złych informacji. Jak niemal każdy wie, Polska na skutek zaniedbań w dziedzinie rozwoju metod produkcji energii elektrycznej znajduje się na szarym końcu państw, w których miksie elektrycznym mają udział inne, alternatywne źródła energii. Za rządów PiS ten stan dodatkowo uległ pogorszeniu - spadł, na wskutek ustaw autorstwa b. minister edukacji, Anny Zalewskiej (która zajmowała się wcześniej właśnie energetyką), udział w miksie produkcji przez elektrownie wiatrowe.  Polska węglem żyje. Jak twierdzi władza PiS, węgla nam starczy na 200 lat. Ta sama władza broni się przed postępem broniąc uparcie węgla i Polskich kopalni. Tymczasem masowo i coraz więcej importujemy węgla z Rosji czy nawet Mozambiku. Wytwarzamy energię elektryczną wytwarzając przy tym olbrzymie ilości dwutlenku węgla - gazu, za emisję którego się płaci. Płaci coraz więcej. Tak więc wytwarzanie energii elektrycznej z węgla czy gazu kosztuje coraz więcej. 

Rząd twierdzi, że podwyżek energii elektrycznej nie będzie. Ale te już są - na razie dla firm i gmin. Niebawem zapewne i dla szarego człowieka - Tauron i reszta firm wytwarzających energię elektryczną już wniosły do urzędu regulacji projekty nowych, wyższych cenników dla odbiorców indywidualnych. 

Wyższa cena energii elektrycznej to wyższa cena każdego produktu dzięki niej wytwarzanego. Odczujemy to w naszych portfelach już niebawem. Tymczasem gmina Głuchołazy już wie, ile zapłaci za wyższą cenę prądu. To pół miliona złotych więcej, jakie zapłaci gmina za oświetlenie ulic, nieruchomości gminnych. 

Te pół miliona złotych gmina będzie musiała wyłożyć na rzecz Taurona. Kosztem inwestycji czy remontów. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Krzych
+1

Krzych

Większych bzdur nie czytałem już dawno... Artykuł napisał ktoś, kto na temat rynku energii elektrycznej nie ma zielonego(nomen omen) pojęcia. Pomijam już względy polityczne, które zapewne kierowały autorem artykułu do wywodu, który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Czy przed publikowaniem czyta ktoś te wypociny...?
Janusze
+17

Janusze

Tak czytam te poszczególne rewelacje, które Autor pisze i się nadziwić nie mogę...hahahaha....skąd tyle jadu i nienawiści u Autora tychże rewelacji do Rządu Polskiego? Czy Gmina za tą tanią propagandę płaci czy jak? Hahaha... przecież podwyżka i cały finansowy aktualny problem wokół emisji CO2 i energii elektrycznej to zawdzięczamy byłej premier czyli Pani Kopacz, która dała zielone światło by od 2018 roku ceny za energię elektryczną i emisję CO2 poleciały w górę bez żadnych ograniczeń, no i jak właśnie wtedy czyli kilka lat temu ówczesna Opozycja oraz eksperci zwracali uwagę że ceny od 2018roku polecą w górę i będzie to ogromne obciążenie dla przemysłu i zwykłego Kowalskiego, to Pani Kopacz do kamer telewizyjnych zapewniała że nie wzrosną...I teraz pytanie, czy tak beznadziejnych doradców i ekspertów oraz polityków miała ówczesna koalicja PO-PSL rządząca, czy po prostu kłamali i robili tylko to, czego od nich wymagał Rząd Niemiecki, bo przecież u podstaw zakładania partii PO leżą pieniądze z Niemiec co nie jest żadną tajemnicą a o czym się często zapomina... A co do historii z węglem to inna bajka na osobny rozdział, bo widać, że Autorowi artykułu bliżej do propagandy z czasów III RZESZY niż do rzetelnego dziennikarstwa...A szkoda, bo media są wiarygodne gdy podają fakty bez ich naginania i bez sugerowania kogo ma odbiorca kochać a kogo nienawidzić, bo ostateczna decyzja po zapoznaniu się z faktami a nie manipulacjami, powinna należeć do odbiorcy, czyli obywatela. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia!
Jeremi
+12

Jeremi

Energia idzie w górę nie przez rząd PiS a przez wszystkie poprzednie. Które nasz sektor energetyczny pozostawił w opłakanym stanie. Brak nowoczesnych elektrowni i marna rozbudowa elektrowni węglowych. Dodatkowo wzrost ceny pozwoleń na emisję co2. Tak negocjować to tylko rząd po-PSL potrafił. Dodatkowo za rządów platformy i ludowców sprzedawano pozwolenia na emisję żeby zasypac dziurę budżetowa. Ot prawda. Więc winne są wszystkie ekipy które rządziły po 89 roku.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: