Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

IMG 8100Dr hab. Kazimierz S. Ożóg, historyk sztuki, w ostrych słowach o reklamie w głuchołaskim rynku. Oto wpis: 

Oto, proszę Państwa, rynek w Głuchołazach. Wbrew pozorom i stereotypom, Głuchołazy to nie dziura na końcu świata, ale bardzo ładne miasteczko. Dzięki położeniu i paru inwestycjom ma szanse na ciekawą przyszłość. Taki rynek, na przykład, mógłby być wizytówką niejednego miasta.


Ale prowincja mentalna wychodzi w samym jego środku. Właśnie dokładnie w centrum tego placu, na przedłużeniu osi wychodzącej z prastarego, przepięknego kościoła parafialnego postawiono takie niezwykle ozdobne "gje". To nie byle jakie "gje" bo reklamuje jakąś prześmieszną firmę (wielki LOL po wpisaniu w pasek przeglądarki - odradzam). Krótka lektura googli (nazwisko w kontekście miejsca) pokazuje, że to lokalnie silne nazwisko. Niejednego trzyma pewnie w napięciu i lęku.

Oto patologia w wersji mikro.

I potem życie przepędza się w poczuciu konieczności przyzwolenia na wszelką niesprawiedliwość, prostactwo i bezczelność.

W kraju mym, patriotyzm poszukiwany jest co najwyżej we frazie "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie". Tymczasem, patriotyzm mieszka w walce z "gje".

 

Zrodlo http://uopole.blogspot.com/2015/08/krotka-opowiesc-o-prowincji.html

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Piotrek
+3

Piotrek

A te płachty na płocie ogólniaka nikomu nie przeszkadzają? Czym skorupka za młodu nasiąknie... nie dziwcie się później takim widokom jak na rynku... i w całej Polsce :(
666
+1

666

Wychodzi na to że Pan Damian Roszak nie miał na studiach zajęć z logiki i rachunku prawdopodobieństwa. Gdyby miał to wiedziałby z jaką reakcją mogła spotkać sie jego inicjatywa.
Obser
+11

Obser

Panowie panie, bo pytanie rodzi się zasadne. Czy to byla samowola, czy burmistrz jednak wyraził zgodę. Ktoś tu powinien za to odpowiedzieć. No i czas najwyższy ppsciagac reklamy w centrum zabytkowym.
Adam
+1

Adam

Oj chłopaku...biedne (czytaj: żadne) portfolio...

Mówi się, że „firma tym lepsza im lepsi ludzie w niej pracują”, najlepiej to widać w naszym Laboratorium - no własnie...

Taki z ciebie informatyk jak z tej przyczepy reklama...
~
+17

~

No p.Damian ma za darmo reklamę na portalu.
A tak przy okazji to pod względem estetyki, harmonii, stylu itd. Głuchołazy już dawno wprowadziły do secesji styl nazywany potocznie "jarmarcznym" Ilustracją do tego jest kamienica na rogu(obfitości) rynku i Kościuszki z butami i chlebem. Poza tym piękne secesyjne bramy zamiast poddać renowacji zastępuje się plastikową taniochą. Okna też wymieniają nie zachowując sztukaterii i podziałów pół - (wstawiają najtańsze bez podziałów) przez to niektóre kamienice z wymienionymi oknami wyglądają jak Warszawa po powstaniu. Szyldy sklepowe tez przeważnie stylu bazarowo -jarmarcznego lub prl. Kolorystyka miasta też bez ładu, składu i całościowej harmonii. Niestety bliżej nam pod tym względem do Bangladeszu niż np .pobliskiego. Krnowa
reklama
+18

reklama

ale kpina.. co to do jasnej cholery robi na środku rynku? kto wydał na to pozwolenie? w taki sposób OSZPECAĆ tak piękny rynek...... spalić to w piz*u !!!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: