Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

wypdekWczoraj i niedzielne popołudnie doszło do dwóch wypadków, w których ucierpieli kierujący jednośladami. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że jesienna aura nie sprzyja bezpiecznemu poruszaniu się na drogach.Robi się ślisko na jezdni, dochodzi poranna mgła, a do tego nisko zawieszone słońce, które skutecznie oślepia kierowców - tu szczególnie należy uważać na ul. Powstańców Śląskich w kierunku na granicę. Tam do południa słońce skutecznie oślepia kierujących. Wypadek, w którym, w wyniku obrażeń śmierć poniosła przechodząca na pasach przy Zespole Szkół kobieta był dobitnym przykładem, jak trudno zobaczyć pieszego w oślepiającym, nisko położonym nad horyzontem słońcu. 

Polska jest w czołówce Unii Europejskiej w niechlubnym rankingu liczby śmiertelnych potrąceń pieszych. Tylko w 2018 roku na drogach zginęło  803 pieszych, z czego 271 zginęło przechodząc przepisowo po pasach. Łącznie na drogach w zeszłym roku zginęło 3000 osób. To daje Polsce 4 miejsce w zestawieniu wypadków śmiertelnych na drogach - wyprzeda nas kolejno: Rumunia, Bułgaria i Chorwacja. Zaś w liczbie pieszych, którzy zginęli na drogach jesteśmy na 3 miejscu - gorzej jest tylko znów w Rumieni, i Łotwie. Jakby przytoczyć liczby to wynika z nich, że co miesiąc na polskich drogach ginie 23 pieszych. 

 

Wróćmy jednak do tego, co wydarzyło się wczoraj. Na ulicy Kraszewskiego doszło do kolizji poruszającego się 11-latka na rowerze, który uderzył w skręcającą w lewo, w ulicę Koszyka kobietę poruszającą się samochodem marki Renault. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Według wstępnych ustaleń Policji - winę ponosi rowerzysta. 

Do nieco poważniejszego wypadku doszło popołudniem w Niedzielę. Około 15, na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego kierujący jadący Oplem ulicą Grunwaldzką nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście poruszającego się ul. Wyszyńskiego. 59 letni kierujący samochodem jak i 47 letni motocyklista byli trzeźwi, z tym że ten drugi trafił do szpitala z obrażeniami nogi. 

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Monika

Monika

Proszę motocyklistę, jego rodzinę lub osoby które go znają o kontakt na e-mail:

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: