Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

70885099 781728532276808 3276131075486646272 nPolicjanci z Głuchołaz ujęli podejrzanego 47-mio latka, któremu postawiono zarzut licznych podpaleń na terenie miasta. Mężczyźnie postawiono łącznie 23 zarzuty: podpaleń wiat i boksów na odpady komunalne oraz samych kontenerów z odpadami oraz samochodu. Za to grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.  

Podpalacz grasował na ternie miasta latem. Jak wynika z ustaleń, to właśnie on odpowiada za liczne pożary kontenerów na śmieci na ulicy Orzeszkowej, Ligonia. Łącznie straty spowodowane przez podpalacza to 56 tysięcy złotych - w znacznej części są to koszty firmy EKOM, która byłą zmuszona do wymiany spalonych kontenerów.  Łącznie dziełem podpalacza są pożary 44 pojemników na odpady komunalne. 

orzeszkowa

47-latek przyznał się do winy. Na tą chwilę znajduje się pod dozorem Policji i ma zakaz opuszczania kraju. 

Sprawcę podpaleń można było ująć dzięki cierpliwości i pracy Straży Miejskiej. To dzięki materiałom z kamer - fotopułapek umieszczonych (na naszą prośbę) na ul. Orzeszkowej ustalono podpalacza. Bez tych materiałów śledztwo prowadzone przez Policję nie przyniosłoby rezultatów. Materiał dowodowy uzyskano analizując dostarczone przez kamery Straży Miejskiej nagrania.

Prosiliśmy o zgodę na publikację nagrań z fotopułapki. Jednak spotkaliśmy się z odmową burmistrza, który najwyraźniej nie chce chwalić się tym, że sprawcę ujęto tylko i wyłącznie dzięki pracy podległych mu służb. Dziwi nas to dezawuowanie pracy tych kilku ludzi ze Straży Miejskiej, której istnienie dla wielu mieszkańców nieobeznanych z tym, ile tak naprawdę wnoszą w funkcjonowanie gminy, jest  krytykowane i niedoceniane

 Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0