Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

20190919 132819Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Cała gmina oklejona banerami, plakatami, afiszami i wszelkiego rodzaju innymi sposobami dotarcia do wyborcy. Z obserwacji wynika, że w liczbie banerów króluje tutaj PiS, których materiały wyborcze zasypały poty, ogrodzenia, bariery, drogi, słupy, tablice ogłoszeniowe, elementy infrastruktury, ściany budynków... Od pewnego czasu na rynku, a więc tym miejscu miasta, gdzie o miejsce parkingowe walczą poruszający się samochodami z mieszkańcami, stoi przyczepa reklamowa Posłanki Czochary z PiS. O tak, po prostu sobie stoi. Bo rynek to najlepsze miejsce promocji. Przyczepa stoi centralnie pod oknami urzędu. Nie ma szans, by petent odwiedzający urząd nie zobaczył wielkiego billboardu.

Niektórym może się wydawać, że takie "na siłę" promowanie, zajmujące deficytowe miejsce parkingowe jest co najmniej nie na miejscu. Ale tu nie chodzi tylko o to. Okazuje się, że Pani Czochara może słono zapłacić za tą przyczepę. Ta stoi na głuchołaskim rynku od dokładnie 13 września, od godziny 18:37. Skąd to wiemy? Bo Straż Miejska liczy czas postoju. Zadzwoniliśmy bowiem do Komendanta Straży Miejskiej z pytaniem, czy ta przyczepa stoi zgodnie z prawem. Jak się okazuje, do złamania przepisów ruchu drogowego nie doszło, ale jest inny problem z tą przyczepą. Okazuje się bowiem, że przyczepa jest w myśl przepisów reklamą, a umieszczenie jej w pasie ruchu drogowego wymaga zgody i jeżeli już ma się tą zgodę - jest płatne za czas jej umieszczenia. A według Komendanta SM, tu takiej zgody nie wydano 

Co najciekawsze - Straż Miejska informuje, że PiS wcale nie reaguje na informacje o tym, że przyczepa reklamuje kandydatkę tej partii, zajmując pas drogowy. I tu kolejna ciekawostka - reklama zajmuje pas drogowy bez zezwolenia! SM pisała w tej sprawie do Sztabu wyborczego PiS w Warszawie. Bez reakcji, albo inaczej - ignorancja służb i prawa ze strony partii. Posłanka w dodatku nie prosiła o zgodę na zajęcie pasa. W dodatku osoba, która parkowała przyczepę jeździła samochodem po chodniku.  W rezultacie czas postoju reklamy jest naliczany posłance a rachunek wysłany do niej samej. A to nie pierwszy przypadek łamania prawa przez tą posłankę. Kilka lat temu prezentowaliśmy film, jak oklejała głuchołaski rynek swymi banerami bez zgody na to.

 

20190919_132819pis-banery2pis_banerypisbanery3

To nie jedyny przypadek łamania przepisów. Kolejny przykład - kiosk przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Warszawskiej - cały oklejony banerami m. in Posłanki Czochary. Tu znów doszło do złamania prawa. Kiosk jest po śmierci właściciela w opiece gminy, która walczy z nadzorem budowlanym o jego usunięcie. Kolejny przykład, którym zajmuje się Straż Miejska to Polonia. Kolejne to tablice na terenie sołectw.  Każde z naruszeń prawa to banery kandydatów partii Prawa i Sprawiedliwości! Gmina została oklejona banerami tej partii bez poszanowanie mienia i zasad a często z naruszeniem przepisów. Oczywiście, jak zapowiada SM, te zostaną wypunktowane w postaci mandatów i wniosków o zapłatę. 

 

Banerów wyborczych nie wolno wieszać tam, gdzie mogą zasłonić znaki drogowe, skrzyżowania (o ile mogą utrudnić kierowanie pojazdem), ponadto nie można, bez zgody obiektu wieszać baneru na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych.

Nie można także agitować :

  • na terenie szkół
  • w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku
  • na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
  • na terenie zakładów pracy w sposób i formach zakłócających normalne funkcjonowanie;
  • na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.

 

Nie można także, zgodnie z zapisami prawa, bez zgody i naliczonej opłaty (nie mniejszej niż to wynika z powszechnie ustalonych opłat za reklamę) wieszać banerów wyborczych na ogrodzeniach parafii, kościołach i innych obiektach sakralnych. Za złamanie zakazu grożą kary finansowe i parafii, i komitetowi. Na takie wykorzystywanie obiektów kościelnych nie zgadzają się hierarchowie Kościoła. Kościół także nie powinien udostępniać bezpłatnie komitetom wyborczym miejsca, np. sal do organizowania spotkań z wyborcami. To złamanie art.132, par. 5 Kodeksu Wyborczego. Grzywna za złamanie przypisów wynosi od 1 do 100 tysięcy złotych.

 

Zauważyliście miejsce, gdzie baner wyborczy znajduje się bezprawnie? Zrób foto i wyślij do nas. Czeka OnlineKontakt, mail, aplikacja mobilna oraz nasz FanPage.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię2

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maciejka
+13

Maciejka

Dwa razy dziennie widzę te śliczne buźki pani katarzyny C, violetty P, kamila B i dwa razy dziennie zastanawiam się gdzie jest granica przyzwoitości dla polityków? Bez skrupułów oklejają całe miasta, tablice, słupy. Przyczepy blokują miejsca innym kierowcom /przy takim deficycie miejsc parkingowych - wstyd/ i wszystko to pod płaszczykiem sprawiedliwości i prawa. Skoro są tacy dobrzy, idealni, znani, pracowici, itd, itd TO PO CO TE REKLAMY ślicznych twarzyczek, po co tysiące złotych wyrzucone w kampanię, nie lepiej przeznaczyć je na szczytne cele? Przypominam sobie jak kilka lat wstecz pan kamil B okleił miasto przed wyborami na Burmistrza. Oj nie wyszło mu to na zdrowie, oj nie wyszło. Panie prezesie jarosławie!!! Widzisz to pan i nie grzmisz???
Ps. photoshop to potęga :lol:
opole.wyborcza.pl/.../...
zoj
+12

zoj

Mam nadzieję,że ten preceder da odwrotny skutek od zamierzonego! Nie mozna juz na nich patrzec,są wszędzie, burzą spokoj PISowcy
Tio
-7

Tio

Odpowiadając wszystkim takie mądre głowy tylko w Głuchołazach, takie PO i wszystko jasne. Smród bieda głupota takie rzeczy tylko w Głuchołazach. Ręce opadają ale czego się spodziewać patrząc na poniższe komentarze.
samar
+9

samar

I dlatego powtarzam jeszcze raz, nie głosujemy na PIS bo rozdają pieniądze biednych ludzi dla bogatych emerytow, 13,14 itp sami przyznają sobie wysokie premie bo im się należy za ciężką pracę a biedak dalej klepie biedę
cacuszko
+13

cacuszko

Kiedy dziadzio, który nigdy nie pracował w żadnej firmie, nie prowadził działalności, nie założył rodziny, nie ma prawa jazdy ani konta itp jednoosobowo i bezkarnie po królewsku rządzi krajem ignorując zasady ekonomii to dokąd nas to doprowadzi. Film Polityka dosyć słaby, ale jedna scena mnie uderzyła: błaszczak informuje jaro, że rydzyk chce założyć partię i pewnie przyjdzie po więcej kasy, na to jaro - pieniądze to nie problem, to nas nic nie kosztuje. Zastanówmy się zatem dlaczego pieniądze nic nie kosztują rządzących. Płaca minimalna 4000 to koszt pracodawcy, który te koszty przerzuci na klienta i wyeliminuje najmniej efektywne stanowiska pracy (polecą głównie mało wykształceni o których "myśli" jaro). Od tych 4000 zapłacimy do państwa wyższe podatki, z których będzie można rozdawać socjal i kupować głosy, czyli rząd robi ludziom dobrze i ma z tego więcej kasy na rozdawnictwo. Ale czy tak można robić w nieskończoność -nie, ale w skali kraju dosyć długo (patrz grecja). Zobaczmy ile czeskich samochodów stoi pod marketami w Głuchołazach i zastanówmy się jak długo to potrwa, kiedy ceny podskoczą. jaro orzeka że nie będziemy rezerwuarem taniej siły roboczej i on to uczyni jednym dekretem , żeby zobaczyć jeszcze jak stajemy się potęgą (a jest już po siedemdziesionie). Niestety nic w gospodarce nie da się zadekretować, my wyjeżdżamy do Anglii, do nas przyjeżdżają Ukraińcy, bo na sukces gospodarczy potrzeba czasu. I jeszcze pytanie: skoro salowa ma zarabiać 4000 to ile powinna zarabiać pielęgniarka i czy to ją zatrzyma w kraju? Chyba, że wszyscy mamy zarabiać tyle samo (oprócz polityków), bo przecież żołądki mamy takie same.
P.S. Celowo ignoruję zasady ortografii odnośnie dużych liter
Basia
+19

Basia

Cytuję Tio:
Pisarzyku boli że wreszcie ktoś w tym kraju robi porządek i już nie długo i na małego rycerza przyjdzie czas i tobie też się urwie. A reklama Łazy może postawić ale jeśli poprzednia władza nakradla i rozpuscila to niestety na reklamę nie stać. A jak widać na Jana Pawła stoją to też ktoś liczy??? A dzielna SM nie ma czym się zajmować czy po prostu taki rozkaz od księcia dostali??? Jaka władza taka SMPoczekaj jeszcze trochę i zagłosuj na PiS. Będziesz tylko wspominał pisarzyka i media prywatne, gdzie mogłeś pisać co chcesz. Zostanie tylko pisowskie TVP. Media, które patrzyły na ręce władzy znikną. Jeszcze trochę i jeszcze jedna kadencja PiS. Zrobią to, co obiecują - zlikwidować niezależne media.
Wiesław D.
+20

Wiesław D.

Cytuję Tio:
Pisarzyku boli że wreszcie ktoś w tym kraju robi porządek i już nie długo i na małego rycerza przyjdzie czas i tobie też się urwie. A reklama Łazy może postawić ale jeśli poprzednia władza nakradla i rozpuscila to niestety na reklamę nie stać. A jak widać na Jana Pawła stoją to też ktoś liczy??? A dzielna SM nie ma czym się zajmować czy po prostu taki rozkaz od księcia dostali??? Jaka władza taka SM


Jaki porządek robi PiS? Afery, kradzieże publicznych pieniędzy to jest porządek? Daliście się omamić obietnicami. Za 500 złotych partia kupiła sobie spokój, gdzie może robić co chce, kraść na potęgę, rozdawać pieniądze swoim. Za kilka lat obudzicie się w kraju komunistycznym. Zamknięte granice bo wyjdziemy z UE, puste półki w sklepach, bo już nie kupimy produktów, których u nas się nie produkuje. Za 500 złotych władza powoli do tego dąży. Będzie to, co stało się w Turcji, Węgrzech. Bieda i strach przed władzą, która jak za komuny będzie karać za wolność poglądów i wypowiedzi. Będą kolejki przed sklepami za podstawowymi produktami. Czym jest teraz 500 złotych przy tej inflacji? Wiosną za te pieniądze można było kupić tyle co wcześniej za 375 złotych. Za rok będą warte 250 złotych dzięki drożyżnie w sklepach. Co dobrego wniosła ta władza? Upadające szpitale, brak leczenia za które płaci się podatki? Umierający ludzie na raka, bo cytostatyki, czyli terapia rakowa kiedyś bezpłatna teraz kosztuje miesięcznie 10 tysięcy złotych, których chory nie ma? Ludzie umierają na raka, bo państwo już nie dotuje leków, które są poza możliwościami finansowymi obywatela? Co dobrego zrobiono w szkołach? Nauka do 20 wieczorem? Nawet stadniny koni, które przynosiły potężny zysk w milionach do budżetu państwa teraz upadają.

Za dosłownie 2-3 lata obudzimy się w kraju biedy, żałoby po bliskich, którzy nie mogli zapłacić za leki ratujące życie a zapadli na nowotwór. Kraju śmierdzącym od dymu z kopciuchów. Z pustymi sklepami i bezrobociem, bo firmy od ilości nałożonych podatków upadły. Kraju podobnym do Grecji, Wenezueli, gdzie władza robiła to samo co PiS - rozdawała pieniądze. Grecji pomogły Niemcy, bo była w strefie Euro, my nie jesteśmy. Nam nikt nie pomoże. Kraju jak w Wewnezueli, gdzie ich rozdawanie pieniędzy by ludzie siedzieli cicho gdy władza robi co chce, doprowadziło do upadku gospodarki kraju i wojny domowej. Tego chcecie? Za 500 złotych powtarzajcie kłamstwa TVP, która już nie jest państwowa a PiS. Otwórz oczy, poczytaj gazety niezależne od PiS. Zobaczysz co robi i jak kradnie władza, gdy ty nie protestujesz omamiony jałmużna 500 złotych które dostajesz od rządu, a które najpierw ten rząd zebrał ci coraz wyższymi podatkami i cenami w sklepach.

Nie widzisz jak zostałeś kupiony? Jak za twoimi plecami i za wcześniej zabrane 500 złotych ta władza powoli wprowadza dyktaturę jak przed 89 rokiem? A może nie pamiętasz komuny więc nie wiesz jak było? Poczekaj i dalej ich wybieraj. Oni ci przypomną jak wyglądała komuna.
Tio
-9

Tio

Pisarzyku boli że wreszcie ktoś w tym kraju robi porządek i już nie długo i na małego rycerza przyjdzie czas i tobie też się urwie. A reklama Łazy może postawić ale jeśli poprzednia władza nakradla i rozpuscila to niestety na reklamę nie stać. A jak widać na Jana Pawła stoją to też ktoś liczy??? A dzielna SM nie ma czym się zajmować czy po prostu taki rozkaz od księcia dostali??? Jaka władza taka SM

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: