Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

komin lompy
Pisaliśmy o tym, w jaki sposób Wicestarosta, Jacek Chwalenia (PiS) na antenie Radia Nysa obrażał mieszkańca Głuchołaz, Leszka Indyka, mówiąc o aberracji. Dziś jednak opiszemy o tym, jak to Starosta, Andrzej Kruczkiewicz (PiS) także ignoruje tegoż samego mieszkańca.  Leszek Indyk wraz z mieszkańcami wystosował pismo w trybie dostępu do informacji publicznej. Według prawa, tj. ustawy z 6 września 2001 roku, wnioskujący o taką informację winien otrzymać odpowiedź w ciągu 14 dni. Jednak władze Powiatu pod względem współpracy z mieszkańcami wykazują się, podobnie jak na szczeblu krajowym, ignorancją względem prawa. 

Skoro odpowiedzi na prośbę mieszkaniec nie otrzymał w przepisowym terminie, wystosował pismo o braku odpowiedzi ze strony Starosty. Jakież było jego zdziwienie, gdy otrzymał informację, że take informacje zostały przez Starostwo wystawione i wydane. Tymczasem mieszkaniec nic nie otrzymał. Brak także oficjalnie wpisów poświadczających oficjalny obieg dokumentów, jakoby takie pismo istniało i zostało wysłane ze Starostwa. Jak mówi Leszek Indyk, Starosta bezczelnie kłamie. 

Od maja minęło już kilka miesięcy. I nadal, w odpowiedzi na prośby i pisma, Starostwo milczy. W końcu cierpliwość wobec ignorancji Starosty wyczerpała się. Leszek Indyk tym razem wystosował oficjalne pismo skarżące opieszałość urzędniczą. informując o niej Wojewodę, jako organ nadrzędny. 

Jak nam mówi Pan Leszek, to co wyprawiają władze Starostwa pod dobrą zmianą, jest co najmniej nie na miejscu. Nigdy przedtem w kontaktach z władzami powiatu nie spotkał się z ignorancją i co najgorsze, z obrażaniem. A przecież o czystość powietrza i nieszczęsny komin szpitala przy Lompy walczy od dawna. Poprzednie władze starostwa z nadania PSL, PO i SLD nigdy nie obrażały, ignorowały ludzi. 

Na tą chwilę jest skarga na opieszałość urzędniczą i żądanie przeprosin za uwłaczające i obrażające słowa wobec mieszkańców. A co będzie dalej - Leszek Indyk nie wyklucza wstąpienia na drogę sądową. 

 Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Helenka
-1

Helenka

W ostatnim pismie z dnia 16 wrzesnia br. od Starosty Nyskiego otrzymalismy informacje, że termin montażu mobilnej kotlowni olejowej przedłuży się do 20 Wrzesnia!!! Wynika to z informacji przeslanej przez dyrektora Grychowskiego przeslanej do Starosty. TO JUZ TRZECIA ZMIANA TERMINU!!! Powod - koniecznosc naprawy zepsutych STARYCH URZĄDZEŃ -a mialy byc nowe!!! Co o tym sadzic???
Leszek Indyk
-1

Leszek Indyk

Obietnica zainstalowania mobilnej kotłowni olejowej od 1 września nie została dotrzymana do dnia dzisiejszego!!!

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: