Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bus 3O kpinie mówią mieszkańcy w reakcji na nowy rozkład Bezpłatnej Komunikacji Gminnej. Nowy rozkład tak pokrótce to ustawione kursy pod szkoły. Rano dojazd do szkół w mieście a po 13 i 15 powroty.  Marnie to wygląda wobec zapewnień włodarzy, że rozkład jazdy, który jeszcze funkcjonował do końca wakacji zapewniał także dojazd mieszkańców na choćby zakupy do miasta. To zresztą było mówione przy okazji uruchamiania kursów. Wówczas burmistrz zapewniał, że skoro pomiędzy godziną 8 a 13 kierowca i autobus stoi bezczynnie, to może zrobić dodatkowy kurs do sołectw. I taki też był. Po to, by starsze osoby mogły zrobić zakupy w mieście czy udać się do lekarza. To był argument włodarzy, gdy narzekali pracujący, którzy nie mogą tymi autobusami dojechać do pracy. 

I co? Nagle argument o pomocy osobom starszym w dotarciu do miasta znikł. Wygląda to teraz tak, że emeryt musi jechać do miasta o 7 rano, a wrócić dopiero o 13-stej. Lub, o ile zdąży załatwić swoje sprawy - jechać do miasta o 13 po to, by wrócić do domu o 15-16-stej. Przy okazji rozkład "wykastrowano" z kursów sobotnich.

Od 1 września linie bezpłatnej komunikacji gminnej obsługuje nowy przewoźnik. PKS już tychże połączeń nie realizuje. Teraz te połączenia obsługuje firma Auto-Fan, ta sama zresztą, która wozi mieszkańców miasta w ramach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. 

Gmina dostała, zresztą z wielkim rozgłosem,  rządowe fundusze, w ramach programu reaktywacji połączeń autobusowych, który miał pomóc właśnie w rozwoju i powrotu autobusów na drogi. 38 tysięcy wpłynęło, choć nie widać rezultatu. Przyznać trzeba jednak, że ta kwota to kropla w morzu wobec tego, ile gmina wydaje na bezpłatną komunikację w gminie. Ale przekaz z rządu PiS był i to mocno akcentowany w mediach. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: