Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bodzanow2
Niedawno na sesji ustalono, że na każdym przystanku komunikacji autobusowej będzie widniała naklejka informująca o tym, że Głuchołazy zostały wyróżnione jako miasto Orderu Uśmiechu. A tymczasem... Bodzanów. Tam mieszkańcom nawet nie w głowie jakieś ozdobniki przystanków. Bo te przystanki zwyczajnie urągają swojej nazwie. O tym, jaki przystanek wita poruszających się trasą 411 pisaliśmy już jakiś czas temu. Reakcji ze strony władz - brak. W marcu 2018 roku pisaliśmy:

 

Teraz w tej właśnie sprawie piszą do nas mieszkańcy, którym oddajemy na na naszych łamach głos:

 bodzanow3

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH KORZYSTAJĄCYCH Z KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ MIEJSCOWOŚCI BODZANÓW (RUDAWA 411)

Pasażerowie korzystający z komunikacji publicznej skarżą się bezpieczeństwo dojścia do przystanków. Po pierwsze w kierunku Nysy jest brak przystanku. Żeby się do niego dostać trzeba przejść dość długi odcinek drogi, która jest bardzo ruchliwa, pobocza się znikome, pasów brak a to, że nie ma z tej strony przystanku, wiaty woła o pomstę do nieba. Zachęcamy do spróbowania przejścia na 2 stronę ulicy i postania chociaż przez chwile w gorące dni lub w zimie. Natomiast przystanek w stronę Głuchołaz wygląda jak po bombardowaniu i nadaje się tylko do wyburzenia i postawienia w to miejsce czegoś nowego. Poza tym korzystając z komunikacji po zmierzchu można przeżyć horror (jest ciemno jak w d....). Przydałoby się tak jak z reszta jest w pozostałych wioskach porządne oświetlenie i pasy umożliwiające przejście (skoro udało się to w Nowym Świętowie jak również przy wyjeździe z Głuchołaz to czemu nie można tego zrobić w Rudawie?) Może jakieś rozwiązania solarne? Nie trzeba ciągnąć prądu do góry. No chyba, że jest taka możliwość to super. Poza tym zjazd do Rudawy jest w ogólne nie oświetlony, nie oznakowany - kierowcy zmierzający w stronę Rudawy nie wiedza gdzie dokładnie mają skręcić. Często jadą za daleko a następnie próbują zawrócić co powoduje niebezpieczeństwo na drodze. Często zdarza się, że stojącym na przystankach pasażerom kierowcy komunikacji publicznej nie zatrzymują się i wygląda to tak, jakby myśleli, że w tym miejscu nie ma żadnego przystanku. 

 

bodzano1 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maria Teresa
+2

Maria Teresa

Widać, że po niespełna roku czasu miasto nasze przekształca się z MIASTA ORDERU UŚMIECHU w miasto ..... WIELKIEGO ŚMIECHU :D Co na to władze gminne ze swoim burmistrzem, który zaszył się w swoim gabinecie i ... odlicza dni do emerytury! "Umierające miasto" widzą również turyści przyjeżdżający do naszego miasta. Co na to Koalicja Obywatelska rządząca u nas? Podobno do niedawna twierdzono, że jest tak dobrze ... że aż strach mówić! Więc burmistrz ze swoimi ludźmi po prostu .... MILCZY!!! (pełna dyplomacja) :P
jerzy
+3

jerzy

Proponuje aby ktoś z władz zglosil się na ochotnika i po zmierzchu dotarl nieoswietlona droga na przystanek w Rudawie.Strach tamtędy chodzic ,wystarczylo by postawić dwie latarnie .Paniom order za odwage ze tamtędy chodza!!
szynel
+6

szynel

Co tam przystanki, grunt, że urząd ma porządny dach i nie cieknie urzędnikom na głowę a zimą kaloryfery się prostują z gorąca a ludzie na przystankach się nie liczą bo to biedni ludzie a biedny zawsze byl kopany...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: