Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

20190104 122040
Spółdzielnia mieszkaniowa prosi mieszkańców osiedli, które jeszcze tej zimy były ogrzewane ciepłem z papierni o wypełnianie i składania wniosków - ankiet, w którym mieszkaniec ma wyrazić zgodę na zmiany w zakresie ogrzewania. Chodzi o inwestycję w indywidualny w każdym bloku piec gazowy, który ogrzeje wszystkie mieszkania położone w takim budynku. Ankieta, według prawa jest konieczna, by inwestycja mogła zostać zrealizowana. Musi zostać złożone przynajmniej 50 procent + 1 deklaracji, by inwestycja mogła zostać wdrożona. Gdy liczba deklaracji w wymaganej ilości nie zostanie złożona, głos o tym, czy inwestycję będzie można realizować będzie musiała, według prawa, zostać podjęta drogą sądową. 

Piece gazowe, ogrzewające mieszkania wchodzące w skład jednego budynku są jedyną alternatywą wobec ogrzewania ciepłem z Papierni. Po tym, jak spółka Energetyka Cieplna w GZP wymówiła umowę ogrzewania dużej części miasta, zarówno MSM jak i GKTBS muszą myśleć o innej formie ogrzewania mieszkań. Jednak do tego, by takie inwestycje mogły zostać podjęte do projektu i wdrożenia, konieczna jest zgoda mieszkańców. Stąd do każdego lokatora trafiła deklaracja zgody. 

Niestety, większość mieszkańców o konieczności wypełnienia deklaracji zapomniała, bądź zignorowała. Stąd wymagana frekwencja oddanych deklaracji jest niewystarczająca do uruchomienia inwestycji. Tymczasem ten sezon grzewczy jest ostatnim, w którym ciepło dostarczane jest z Papierni. 

Spółdzielnia prosi o składanie wniosków do siedziby spółdzielni w nieprzekraczalnym terminie 15 sierpnia. 

Podobna inwestycja wyposażania każdego budynku osiedla jest obecnie przeprowadzana na Os. Tysiąclecia. Ten sezon grzewczy będzie pierwszym, w którym rolę ogrzewania mieszkań podejmą indywidualne na każdy budynek, piece gazowe. Według przewidywań MSM, koszt takiego ogrzewania będzie niższy o nawet kilkaset złotych rocznie - mieszkańcy będą opłacać tylko koszt zużytego przez piec, gazu. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

M
+5

M

Ważna informacja dla tych którym zarząd MSM nie uwzględnił reklamacji- można starać się o odszkodowania grzewcze do 10 lat wstecz.
M
+5

M

Zachęcam właścicieli mieszkań spółdzielczych o to, żeby za nim podpiszą zgody na zamontowanie pieców o zapoznanie się jakie powinny być proporcje kosztów stałych do kosztów zmiennych. Mecenas zajmujący się kilkanaście lat odszkodowaniami za nieprawidłowo naliczane opłaty za centralne ogrzewanie uwrażliwia, że koszty zmienne powinny wynosić 10 góra 15 % całości kosztów centralnego ogrzewania. Według prezesa spółdzielni mieszkaniowej w Głuchołazach koszty zmiennych mają wynosić 40%. Dlaczego nikt na zebraniu nie zaprotestował? Jak wskazuje mecenas , mimo iż mamy zwrot kosztów albo musimy dopłacić za centralne ogrzewanie to niestety, również możemy za nie przepłacać. Po przeanalizowaniu przez fachowca kilkuletnich rachunków za centralne ogrzewanie ,okazało się że niestety bardzo dużo przepłaciłam. Tak może być również w Państwa przypadku. Dlatego należy pytać osób kompetentnych, które nie mają interesów z osobami zarządzającymi naszą spółdzielnią. Myślę, że zmiana sposobu ogrzewania nie zmieni problemu wysokich opłat za co. Dlatego apeluję, szczególnie do tych, którzy przestrzegają dziennikarskiej etyki o pochylenie się nad problemem. Chcemy się ogrzać? Jakim kosztem? Zainteresowanych odsyłam do wysłuchania audycji (od 24 minuty) radioszczecin.pl/125,14436,20122017

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: