Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

dscf0514
Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na wymianę pieca i modernizację instalacji grzewczej w Głuchołaskim Szpitalu przy Lompy. Jedna z firm zmieściła się w pieniądzach, jakie panuje na inwestycję wydać Starosta Powiatowy.  - Zgłosiły się dwie firmy, z czego jedna zmieściła się w pieniądzach, które mamy. mówi nam w rozmowie Wicestarosta, Jacek Chwalenia. - Mamy teraz nadzieję, że wszystko się uda. Teraz będą wdrożone procedury. Musimy sprawdzić dokumenty, Wezwać do złożenia oświadczeń po przetargowych. Mamy nadzieję, że przetarg ostatecznie zostanie rozstrzygnięty.  Do 10 grudnia powinniśmy mieć założone nowe piece, bo tak to widnieje w umowie oraz nowa instalacja łącząca oba budynki szpitalne. W następnym roku nastąpi wymiana całej instalacji grzewczej i kaloryferów w obu budynkach. To będzie etap 2 modernizacji. Wymiany instalacji w budynkach wymienimy ze względów ekonomicznych - w jednym instalacja ma 30 lat, w drugim 20. Nie są jeszcze tak stare, ale dzięki wymianie zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. - tymi słowami streszcza nam wyniki postępowania przetargowego Wicestarosta. 

Cóż - trzeba mieć nadzieję, że ta dobra informacja definitywnie rozwiąże problem smogu i trucia okolicznych mieszkańców wyziewami z archaicznego pieca obecnej kotłowni szpitalnej. Skończy się także wieloletnia walka tychże mieszkańców z kolejnymi władzami Starostwa Powiatowego. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Antonio
+2

Antonio

Jednak władze starostwa dokonały bardzo istotnych zmian w funkcjonowaniu szpitala przy ul. Skłodowskiej. Od dłuższego czasu szpital zmienił nazwę na "SZPITA św.JÓZEFA"! Duża zmiana bez zmiany dyrektora, która jednak bardzo cieszy mieszkańców Głuchołaz bo widać, że starosta ostro działa. Strach się bać kolejnych obietnic z jego strony i kolejnych zmian!
Ciekawe czy dotrzyma terminu 10 grudnia (oczywiście br.) ponieważ jest to już druga zmiana terminu a prace jeszcze nie ruszyły. Czy nie skończy się na kolejnych deklaracjach?
Życzymy zdrowia i wytrwałości mieszkańcom (VIPom!) z ulicy Lompy !
Leonsio
+1

Leonsio

Żeczywiscie, same VIP y z emeryturą nie przekraczającą 2tys. , bogaci nauczyciele - sama śmietanka głuchołaska!
Sukces + po 30 latach może zlikwidują kotłownię. Takie obiecanki już były! - mówią mieszkańcy. W 2014 w ramach
środków norweskich pozyskano kwotę ok. 4,5 mln!!!! Władze starostwa zrezygnowały - jak mówi jeden z radnych. A miały być sale k l i m a t y z o w a n e !!!
Rewelacja! I co? I nic! Władze starostwa na czele z Biłobranem zrezygnowały w ostatnim momencie z tego! I wyszło jak zawsze .
Poczekajmy z tymi obecnymi obietnicami! Jak wynika z dokumentu przekazanego wcześniej mieszkańcom wynika, że inwestycja miała być zakończona do 15 października!!!
Jednak coś się jednak znów zmieniło i ... Ma być do 10 grudnia! Może mieszkańcy do tego czasu mają się"zaciągać" dymem z kotłowni? Pan Chwalenia zawsze dużo obiecuje. Pożyjemy, zobaczymy!
"Po czynach ich poznamy ..."
suwer
-2

suwer

Bo tam jest osiedla domków zamieszkałych przez elite co im śmierdzi dym i dlatego tak szybko sprawa zostala załatwiona, nie tak szybko jak komin w krówkach zadymiający okolicznych ale za to biednych mieszkańców

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: