Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

cyklobus
Nikłym zainteresowaniem w pierwszym weekendzie od uruchomienia kursów cieszyła się nowo uruchomiona linia autokarowa przez Głuchołazy, Jesenik do Sumperka. Specjalne, weekendowe kursy autokarowe to ukłon w stronę rowerzystów, choć nie tylko, bo każdy może skorzystać. Tym bardziej, że za dosłownie grosze może pojechać pozwiedzać kraj naszych pobratymców - Czechów. Przypomnijmy - wyjazd z dworca w Głuchołazach ok 9 rano (szczegóły na plakatach), powrót około 16-stej.cyklobus2
 Czy za 4 złote można pojechać do Jesenika czy Sumpreka własnym transportem? Raczej nie. A tu, niemal za darmo mamy zagwarantowany transport do Jesenika czy Sumperka. Koszt roweru na dołączonej do autokaru przyczepce to 3 złote. Możemy pojechać w tamtą stronę jak i wrócić, bo jest także kurs powrotny. 

 

 

 

Wczoraj na przystanku w Głuchołazach zgłosił się jeden chętny pasażer z rowerem. Pan Irek pisze: 

Cyklobus Głuchołazy-Zlate Hory-Jesenik na przystanku Rejviz 07.07.2019 ,frekwencja 1 pasażer z rowerem (autor zdjęcia), można płacić w koronach i złotówkach. Kierowca mówił, że przez 3 dni pasażerów mało, jak tak dalej będzie to chyba pierwszy i ostatni sezon będzie, na przystankach brak informacji o kursach (nie każdy ma internet)

 

Czy przez brak chętnych pomysł Cyklobusa upadnie? Czesi znani są z tego, że im się opłaca. Nawet, jak to mówią głuchołazianie, obserwujący przejazdy pociągu relacji Krnov - Jesenik, wożenie powietrza. Ale wszystko ma swoje granice. Cena przejazdu 4 złote to mniej niż koszt biletu na autobus do Nysy czy Prudnika. A trasa trudniejsza - bo górzysta, a więc i autokar spali więcej. 

Najbliższe kursy już w ten weekend. Tak więc, jeżeli nawet nie masz dwóch kółek, a chcesz zjeść tani, dobry obiad u naszych sąsiadów zza miedzy, chwilę pozwiedzać, choćby w Jeseniku Muzeum Klocków Lego czy pochodzić po mieście a potem wrócić do domu - szczerze zapraszamy. Jeżeli planujesz wyjazd na cały weekend to warto także pojechać do Sumperka. W samym mieście i okolicy wiele atrakcji. Będzie co robić przez weekend.

jhgfjhgf

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Henek
+3

Henek

Ja jechałem w sobotę do Rejvizu. Czasu starczyło na spacer, na Zlaty Chlum i powrót. Można też zejść do Jesenika. W przyszłym tygodniu wybieram się na Elekrownie, faktycznie 3 godz. to trochę mało czasu, ale rowerem spokojnie starczy.
Janusz13
+4

Janusz13

Dobrze,że jest takie połączenie, ale jest ono trochę niepraktyczne. Załóżmy, że chcemy pospacerować po Sumperku. Autobus przyjeżdża tam o 11:40, a wraca o 13:00. Na spacer, ewentualny obiad zostaje 1 godzina i 20 min! Bezsens.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: