Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

img 0780
Kolejny raz Centrum Kultury organizuje festiwal - spotkanie z poezją śpiewaną i pieśnią o miłości, życiu. Wszak okazja ku temu nadspodziewane popularna, a z roku na rok słowiańskie święto miłości odzyskuje swą godną chwałę i popularność.  Bo jakże nie odróżnić zalet czerwcowego święta zakochanych - pełnego letniego ciepła, kwitnącej natury i aromatu przyrody od ponurego, zimnego a często, mroźnego święta sprowadzonego z Ameryki - Dnia Św. Walentego, patrona osób ciężko chorych (szczególnie umysłowo), który stał się także ichniejszym patronem zakochanych. Na szczęście i ku naszej radości, w naszym kraju względy i popularność odzyskuje dawne święto przesilenia letniego - widać to po ilości ośrodków kulturalnych w kraju, które obchody takie organizują. Tu pochwała dla Głuchołaskiego CK - bo Głuchołaska impreza jest organizowana już kolejny raz i cieszy się szczególną estymą wśród zakochanych w poezję jak i pieśń, słuchaczy koncertu. 

 

img_0669img_0673img_0680img_0701img_0703img_0707img_0714img_0720img_0741img_0746img_0764img_0766img_0773img_0780img_0787img_0794

 

W tym roku przegląd utworów z miłością miał miejsce w Muszli Koncertowej. Czy to lepsze miejsce niż to z poprzednich edycji, czyli pod zabytkowymi murami obronnymi? - nie nam oceniać. Ale wydaje się, że leśna atmosfera dodawała uroku imprezie.

A co było i jak było? Cóż, może trochę przybliży to te kilka zdjęć, które prezentujemy powyżej. Niestety, nieco się spóźniliśmy na imprezę, przez co ominęło nas co nieco. W dodatku, na miejscu okazało się, że po wykonaniu pierwszego zdjęcia odeszła do krainy nie-błyskających fleszy nasza lampa błyskowa. Tak więc zdjęcia wykonane zostały w trybie manualnym w dość niesprzyjających warunkach jak na reportaż.

Jeżeli ktoś nie był wczoraj na święcie miłości w Głuchołazach, ma jeszcze szanse to naprawić - podobną imprezę organizuje się w Jarnołtówku. To już dzisiaj. Szczegóły na plakacie w plakatowni (na dole strony).

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek
+1

Maniek

Dopiero co, rozpoczęły się kolonie i obozy. Może warto by było takie "prestiżowe" imprezy przenieść na lipiec i sierpień?
zaler
+3

zaler

Na powstańców śląskich też koncert w wykonaniu szurniętego mieszkańca, który cały dzień puszcza bardzo głośno disco polo, on jest ze wsi i myśli że w mieście takie coś robi na ludziach wrażenie, biedny glupek...
Observer
+6

Observer

Jakość zdjęć nie ma znaczenia droga redakcjo. Ważne co przekazują. A w fotoreportażu widać, że marazm kulturalny w Głuchołazach postępuje. Frekwencja raczej nie dopisała gdyż charakter pięknej poniekąd imprezy nie łączy się z nadmiernym spożywaniem alkoholu i tupaniem nóżką w rytm utworów. Poza tym słuchając tekstów trzeba troszeczkę pomyśleć, a jak wiemy dla większości społeczeństwa myślenie jest nadmiernym wysiłkiem. Wszechogarniająca plebejskość zbiera żniwa. Zapewne impreza disco-polo z otwartymi straganami z piwem zapełniłaby "muszlę" po brzegi. Taki kraj, taka gmina.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: