FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

1radio105Próbne uruchomienie nadajnika odbywało się dosłownie w polowych warunkach
Od dziś Inne Radio w Głuchołazach rozpoczyna regularną, choć testową emisję na 105,2 MHz. Po co emisja testowa? A po to, by nadawca mógł sprawdzić i ustalić parametry nadajnika, ustawić profil dźwięku (kompresję dźwięku), sprawdzić zasięg nadajnika i anteny nadawczej. W trakcie takiej emisji nie usłyszymy jeszcze tego, co przy regularnej pracy stacji - a więc programów informacyjnych, cyklicznych itp. To zazwyczaj muzyka przez cały okres nadawania plus przerywniki w postaci zapowiedzi i reklamy stacji.  W tym czasie nadawca może finalizować prace przy uruchomieniu stacji. Czy to przystosowanie studia, testy sprzętu - to wszystko w trakcie trwania emisji testowej. Mieliśmy okazję podpatrzeć prace przy budowie całej infrastruktury radia. Bo profesjonalne radio nadające, dzięki koncesji na falach FM to nowość w Głuchołazach. 

Możemy już ujawnić kilka szczegółów: siedziba stacji będzie się mieścić przy ul. Karola Miarki 1. Działają już także telefony. Można dzwonić. Aaaa, bo to ważne: Jeżeli chcesz pracować w radiu to dzwoń: 536286286. Do współpracy poszukiwani są  marketingowcy, dziennikarze, DJ-e.

Oto, co udało się nam w trakcie przygotowań do uruchomienia podpatrzeć. Kilka zdjęć z ukrytego telefonu, wbrew woli właściciela stacji publikujemy. A do każdego zdjęcia nasz komentarz - jako że laicy, to znamy się na technologii radiowej bardzo dobrze, więc postaraliśmy się opisać to, co widać.

2W pomieszczeniach redakcji natomiast trwa testowanie aparatury studyjnej2Reporterzy otrzymają do swej dyspozycji sprzęt najwyższej światowej klasy2Jednak zanim włączymy napis ON AIR trzeba na czymś usiąść. Meble same się nie złożą2Dziura jest to i woda leci2Analiza permutacji stanów logicznych oświetlenia klatki schodowej w ujęciu sekwencyjnym... A po ludzku: dlaczego to nie świeci?2Pamiątka z PRL-u2Nowoczesna antena podłogowo-paskowa to pionierski sposób na duże pokrycie falą radiową całego powiatu2Tu na razie jest klepisko...My zrobimy gruzowisko2Najważniejsze lampki w studiu2W studiu muzycznym brzmienie klasycznych instrumentów klawiszowych jest nie do przecenienia2Antena, Redakcja, Sekretariat i Reklama... i już dzwonią2Wszędzie te pajęczyny....2Spokojnie! Po kolei, każde zdąży... a PSZOK już się cieszy2... do usłyszenia na 105,22Na państwa sugestie i uwagi czekamy pod numerem 536 286 286

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


4 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Szymon
-5

Szymon

Według mnie za dużo starych piosenek,jest to dobry sposób na przyciągnięcie osób starszych ale nie młodych,dodajcie trochę muzyki nowoczesnej to będzie więcej słuchaczy
Rafałł
+2

Rafałł

Dzień dobry,
informacja przydatna dla techników z radia. Ostatnio jechałem z Głuchołaz do Kłodzka i całą drogę miałem włączone "Inne". Słychać praktycznie do samego Kłodzka (w samym Kłodzku już bardzo słabiutko ale przy antenie dachowej myślę , że się da, jednak w aucie już bardzo słabo). A w Lądku Zdroju i bliżej już dosyć dobrze.
A sama "treść" emisji testowej super. Jak taka muzyka będzie lecieć to będę słuchać z przyjemnością :)
Waldek
+7

Waldek

W końcu ktoś zdecydował się na uruchomienie w naszym mieście lokalnego radia. Życzę Wam jak najlepiej ,dużego grona zadowolonych słuchaczy oraz wielu reklamodawców ,bo jak wiadomo bez tego drugiego się nie obejdzie.
P.S. Macie bardzo ładny zasięg .Słychać Was czyściutko w centrum Nysy .
Dariusz
+3

Dariusz

Cytuję SPECJALISTA:
Jak na to patrzę, to powiem szczerze... czarno to widzę. Kolejna stacja zrobiona bez jakiekolwiek wizji technicznej. Ktoś znowu dał się nabrać na placebo istnienia firmy która robi stacje "pod klucz" czytaj montuje sedes i ustawia procesor audio i wszystko "gra". Nie, takie rzeczy nie istnieją i właściciel prędzej czy później przekonają sie o tym, iż błąd został popełniony już na samym początku.Szanowny Specjalisto !
Bardzo dziękuję za zainteresowanie wydarzeniem. W sklepie z farbami zamówiłem nieco więcej kolorów, by ubarwić Twoje, jakże cenne czarnowidztwo... Może wspólnymi siłami (za Dwa Plus Jeden - "Chodź (i) pomaluj mi świat".

Wśród ciemnej Twej treści (nie mocy - treści !) cieszy mnie jasny błysk - mianowicie wiedza i znajomość tematu. Pełen szacun za użycie określenia "procesor dźwięku" , w istocie takowy jest,
jednakże nie brzmi smacznie wraz z sedesami.

Sumując , bo mija właśnie tydzień (o północy) od włączenia sygnału testowego - sumując
uspokajam Wszystkich Czytelników : firm zaangażowanych przy adaptacji pomieszczeń, mocowaniu anteny, ułożeniu instalacji elektrycznej, ułożeniu instalacji telekomunikacyjnej, komputerowej,
malowaniu ścian, składaniu mebli - baaa przy wywożeniu gruzu nawet... firm Tych było wiele, nie jedna.

Dlatego - Miły Specjalisto - przyjmij zaproszenie do wysłuchania właściwego programu, (nie testowego) - tego programu, w którym będę składał Wszystkim wymienionym - imienne podziękowania... a będę.

Wywołałeś temat przed czasem - dzięki, dlatego już dziś mówię głośno : DZIĘKUJĘ !
Wszystkim, którzy pracowali (i pracują nadal) przy tworzeniu Innego Radia.

Z pełnym Szacunkiem - Dariusz (redaktor naczelny)
SPECJALISTA
-7

SPECJALISTA

Jak na to patrzę, to powiem szczerze... czarno to widzę. Kolejna stacja zrobiona bez jakiekolwiek wizji technicznej. Ktoś znowu dał się nabrać na placebo istnienia firmy która robi stacje "pod klucz" czytaj montuje sedes i ustawia procesor audio i wszystko "gra". Nie, takie rzeczy nie istnieją i właściciel prędzej czy później przekonają sie o tym, iż błąd został popełniony już na samym początku.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: