Reklama

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

1radio105Próbne uruchomienie nadajnika odbywało się dosłownie w polowych warunkach
Od dziś Inne Radio w Głuchołazach rozpoczyna regularną, choć testową emisję na 105,2 MHz. Po co emisja testowa? A po to, by nadawca mógł sprawdzić i ustalić parametry nadajnika, ustawić profil dźwięku (kompresję dźwięku), sprawdzić zasięg nadajnika i anteny nadawczej. W trakcie takiej emisji nie usłyszymy jeszcze tego, co przy regularnej pracy stacji - a więc programów informacyjnych, cyklicznych itp. To zazwyczaj muzyka przez cały okres nadawania plus przerywniki w postaci zapowiedzi i reklamy stacji.  W tym czasie nadawca może finalizować prace przy uruchomieniu stacji. Czy to przystosowanie studia, testy sprzętu - to wszystko w trakcie trwania emisji testowej. Mieliśmy okazję podpatrzeć prace przy budowie całej infrastruktury radia. Bo profesjonalne radio nadające, dzięki koncesji na falach FM to nowość w Głuchołazach. 

Możemy już ujawnić kilka szczegółów: siedziba stacji będzie się mieścić przy ul. Karola Miarki 1. Działają już także telefony. Można dzwonić. Aaaa, bo to ważne: Jeżeli chcesz pracować w radiu to dzwoń: 536286286. Do współpracy poszukiwani są  marketingowcy, dziennikarze, DJ-e.

Oto, co udało się nam w trakcie przygotowań do uruchomienia podpatrzeć. Kilka zdjęć z ukrytego telefonu, wbrew woli właściciela stacji publikujemy. A do każdego zdjęcia nasz komentarz - jako że laicy, to znamy się na technologii radiowej bardzo dobrze, więc postaraliśmy się opisać to, co widać.

2W pomieszczeniach redakcji natomiast trwa testowanie aparatury studyjnej2Reporterzy otrzymają do swej dyspozycji sprzęt najwyższej światowej klasy2Jednak zanim włączymy napis ON AIR trzeba na czymś usiąść. Meble same się nie złożą2Dziura jest to i woda leci2Analiza permutacji stanów logicznych oświetlenia klatki schodowej w ujęciu sekwencyjnym... A po ludzku: dlaczego to nie świeci?2Pamiątka z PRL-u2Nowoczesna antena podłogowo-paskowa to pionierski sposób na duże pokrycie falą radiową całego powiatu2Tu na razie jest klepisko...My zrobimy gruzowisko2Najważniejsze lampki w studiu2W studiu muzycznym brzmienie klasycznych instrumentów klawiszowych jest nie do przecenienia2Antena, Redakcja, Sekretariat i Reklama... i już dzwonią2Wszędzie te pajęczyny....2Spokojnie! Po kolei, każde zdąży... a PSZOK już się cieszy2... do usłyszenia na 105,22Na państwa sugestie i uwagi czekamy pod numerem 536 286 286

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


5 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: