Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

1radio105Próbne uruchomienie nadajnika odbywało się dosłownie w polowych warunkach
Od dziś Inne Radio w Głuchołazach rozpoczyna regularną, choć testową emisję na 105,2 MHz. Po co emisja testowa? A po to, by nadawca mógł sprawdzić i ustalić parametry nadajnika, ustawić profil dźwięku (kompresję dźwięku), sprawdzić zasięg nadajnika i anteny nadawczej. W trakcie takiej emisji nie usłyszymy jeszcze tego, co przy regularnej pracy stacji - a więc programów informacyjnych, cyklicznych itp. To zazwyczaj muzyka przez cały okres nadawania plus przerywniki w postaci zapowiedzi i reklamy stacji.  W tym czasie nadawca może finalizować prace przy uruchomieniu stacji. Czy to przystosowanie studia, testy sprzętu - to wszystko w trakcie trwania emisji testowej. Mieliśmy okazję podpatrzeć prace przy budowie całej infrastruktury radia. Bo profesjonalne radio nadające, dzięki koncesji na falach FM to nowość w Głuchołazach. 

Możemy już ujawnić kilka szczegółów: siedziba stacji będzie się mieścić przy ul. Karola Miarki 1. Działają już także telefony. Można dzwonić. Aaaa, bo to ważne: Jeżeli chcesz pracować w radiu to dzwoń: 536286286. Do współpracy poszukiwani są  marketingowcy, dziennikarze, DJ-e.

Oto, co udało się nam w trakcie przygotowań do uruchomienia podpatrzeć. Kilka zdjęć z ukrytego telefonu, wbrew woli właściciela stacji publikujemy. A do każdego zdjęcia nasz komentarz - jako że laicy, to znamy się na technologii radiowej bardzo dobrze, więc postaraliśmy się opisać to, co widać.

2W pomieszczeniach redakcji natomiast trwa testowanie aparatury studyjnej2Reporterzy otrzymają do swej dyspozycji sprzęt najwyższej światowej klasy2Jednak zanim włączymy napis ON AIR trzeba na czymś usiąść. Meble same się nie złożą2Dziura jest to i woda leci2Analiza permutacji stanów logicznych oświetlenia klatki schodowej w ujęciu sekwencyjnym... A po ludzku: dlaczego to nie świeci?2Pamiątka z PRL-u2Nowoczesna antena podłogowo-paskowa to pionierski sposób na duże pokrycie falą radiową całego powiatu2Tu na razie jest klepisko...My zrobimy gruzowisko2Najważniejsze lampki w studiu2W studiu muzycznym brzmienie klasycznych instrumentów klawiszowych jest nie do przecenienia2Antena, Redakcja, Sekretariat i Reklama... i już dzwonią2Wszędzie te pajęczyny....2Spokojnie! Po kolei, każde zdąży... a PSZOK już się cieszy2... do usłyszenia na 105,22Na państwa sugestie i uwagi czekamy pod numerem 536 286 286

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


4 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Jagoda

Jagoda

W ubiegłą niedzielę wysłuchałam audycji telewizyjnej "Piosenka u Ciebie", którą prowadził Pan Tadeusz. Zgłosiłam Wasze "Inne radio-inna muzyka" jako najlepszą stację od wielu lat. Bo dzięki Waszemu programowi świetnie prowadziło mi się zajęcia terapeutyczne i logopedyczne w Jarnołtówku w domu Seniora "Złote Borki". Wprawdzie już tam nie pracuje, ale audycji słucham w każdej wolnej chwili. Pozdrawiam. Jagoda Gajda
Dariusz

Dariusz

Cytuję Specjalista 09-01-2020 13:30
Szanowny Panie Dariuszu - od napisania, przez Pana tego posta minęło... hohohooo trochę czasu, mamy 2020 rok... więc zadaje teraz pytanie, zupełnie na poważnie, jak długo macie zamiar "testowo nadawać"? na antenie nie ma nic, po za badziewną muzyką, dziurami w dosyle i innymi "smaczkami" czy to radio to ma być WIECZNA EMISJA TESTOWA?

Dziękuję za kolejną reakcję... Jak to mówią "ważne, ŻE mówią, byle ...nie przekręcali..."
Jest 16:30, długo zastanawiałem się co odpisać ? Odpiszę "zupełnie na poważnie" : odpowiedzi na Pana uwagi, zarzuty i sugestie SĄ poniżej....

Dziękuję Wszystkim Państwu za aktywność w tym temacie (wątku). Słowo wyjaśnień ? Niby winni się tłumaczą, ale ok :
Programy żywo prowadzone zostały nadane : 24.10 od 00:00 do 03:00 / 01.11. od 08:00 do 16:00 / 24.12 (!) od 18:00 do 02:30 / 31.12 (!) od 20:00 do 03:30 , poza tym bywają spontaniczne wejścia informacyjne o sprawach ważnych. W Wigilię głosu udzielili dwaj Biskupi, dwaj Proboszczowie, etnograf(ka) dietetyk, specjalistka od protokołu dyplomatycznego (wystrój) itp.

W trakcie wymienionych audycji (i poza nimi też) zachęcam do dzwonienia na nr antenowy > 77 439 77 77 , poza tym ciągle czynny jest automat 536 286 286.

Treści reklamowe - jak słychać są obecne, dla Chętnych Reklamodawców - zielone światło - zapraszam,

Muzyka ?!? INNA jako, że INNE RADIO = INNA MUZYKA :-)

i już, proszę dokładnie poczytać komentarze (za które dziękuję) - tam i o muzyce i o treściach...

Teraz informacje - cóż odpowiem : nie kiedy , a KIM ?
Proszę Państwa : mamy w Głuchołazach gazetę, periodyk comiesięczny, mamy portal żywy i obecny,
mamy strony Informacji Turystycznej, Urzędu itp., na skali radioodbiornika mamy (obok) inne muzyki ;-) czytaj stacje....

Radio w Głuchołazach nie bez przyczyny ma nazwę INNE RADIO, w zbiorach jest już ponad 300 (!) nagranych telefonów, które wcześniej były prezentowane na antenie, oczywiście nie wszystkie są pochlebne, ale przecież nie o wazelinę chodzi a o szczerość.

Kolejne zielone światło dla Wszystkich Chętnych do współpracy jest zapalone od 01-go czerwca, od startu emisji. Zapraszam do kontaktu i na spotkanie Osoby zainteresowane współpracą z Radiem.

Prawda, gorzka prawda jest taka, że trolując w necie nie jesteśmy obiektywni, dlatego kończąc tę przydługą odpowiedź - zapewniam : ja, Właściciel, Sympatycy (a są) i Zatroskani - wszyscy chcemy jak najszybciej ruszyć z normalnym (czytaj podobnym do szablonu) programem, ALE - nie za wszelką cenę, bowiem priorytet stanowi baza, detale, drobiazgi.

Tymczasem, zapraszam do kontaktu - poprzez znany nr automatu 536 286 286 , a sporadycznie, podczas audycji przez antenowy - 77 439 77 77 . (dlaczego podczas audycji wigilijnej i sylwestrowej żadna z kilkunastu dzwoniących Osób nie zechciała "wejść" na antenę ?!?!) Dlaczego ? a rozmawialiśmy poza anteną sympatycznie , miło i swobodnie... czyli co ? trema ? bo znajomi ? bo... mamy radio ale się boimy ?

Słuchajcie Państwo INNEGO RADIA , choćby dlatego, że innym ono jest :-)

Pozdrawiam, wdzięczny za już - Dariusz
Specjalista

Specjalista

Cytuję Dariusz:
Cytuję SPECJALISTA:
Jak na to patrzę, to powiem szczerze... czarno to widzę. Kolejna stacja zrobiona bez jakiekolwiek wizji technicznej. Ktoś znowu dał się nabrać na placebo istnienia firmy która robi stacje "pod klucz" czytaj montuje sedes i ustawia procesor audio i wszystko "gra". Nie, takie rzeczy nie istnieją i właściciel prędzej czy później przekonają sie o tym, iż błąd został popełniony już na samym początku.


Szanowny Panie Dariuszu - od napisania, przez Pana tego posta minęło... hohohooo trochę czasu, mamy 2020 rok... więc zadaje teraz pytanie, zupełnie na poważnie, jak długo macie zamiar "testowo nadawać"? na antenie nie ma nic, po za badziewną muzyką, dziurami w dosyle i innymi "smaczkami" czy to radio to ma być WIECZNA EMISJA TESTOWA?


Szanowny Specjalisto !
Bardzo dziękuję za zainteresowanie wydarzeniem. W sklepie z farbami zamówiłem nieco więcej kolorów, by ubarwić Twoje, jakże cenne czarnowidztwo... Może wspólnymi siłami (za Dwa Plus Jeden - "Chodź (i) pomaluj mi świat".

Wśród ciemnej Twej treści (nie mocy - treści !) cieszy mnie jasny błysk - mianowicie wiedza i znajomość tematu. Pełen szacun za użycie określenia "procesor dźwięku" , w istocie takowy jest,
jednakże nie brzmi smacznie wraz z sedesami.

Sumując , bo mija właśnie tydzień (o północy) od włączenia sygnału testowego - sumując
uspokajam Wszystkich Czytelników : firm zaangażowanych przy adaptacji pomieszczeń, mocowaniu anteny, ułożeniu instalacji elektrycznej, ułożeniu instalacji telekomunikacyjnej, komputerowej,
malowaniu ścian, składaniu mebli - baaa przy wywożeniu gruzu nawet... firm Tych było wiele, nie jedna.

Dlatego - Miły Specjalisto - przyjmij zaproszenie do wysłuchania właściwego programu, (nie testowego) - tego programu, w którym będę składał Wszystkim wymienionym - imienne podziękowania... a będę.

Wywołałeś temat przed czasem - dzięki, dlatego już dziś mówię głośno : DZIĘKUJĘ !
Wszystkim, którzy pracowali (i pracują nadal) przy tworzeniu Innego Radia.

Z pełnym Szacunkiem - Dariusz (redaktor naczelny)
J.G

J.G

Czy można drogą radiową przesłać szczególne[/b] pozdrowienia świąteczne? To bardzo proszę o dosłowność; "Innego spojrzenia na życie, dalszych powodzeń w prowadzeniu interesu, więcej optymizmu, mniej złości, nienawiści i ignorancji, umiejętności w przekazywaniu miłości najbliższym i szczęścia dla nich życzy ukochanemu synowi mama".
Jagoda
-1

Jagoda

Cytuję Szymon:
Według mnie za dużo starych piosenek,jest to dobry sposób na przyciągnięcie osób starszych ale nie młodych,dodajcie trochę muzyki nowoczesnej to będzie więcej słuchaczy

Jest możliwość wyboru; jak się chce posłuchać "trochę nowoczesnej muzyki" to można przerzucić na inną stację np. RMF. Bo głuchołaska jest de best. Tak trzymać.
Maciej
+3

Maciej

Świetny pomysł, tym bardziej, że muzyka niejednostajna typu; "Ty pójdziesz gorą..." , lub nagrania powielane codziennie te same jak w innych rozgłośniach. Słucham codziennie, brakuje mi tylko jednego; informacji o tym, co się tyczy Głuchołaz i gminy. Bo wieści o Polsce i Europie można słuchać na każdej innej stacji.
A poza tym-gratulacje za świetny pomysł.
grafik87
+5

grafik87

Idealne narzędzie do promowania regionu . W przyszłości z pewnością pojawią się serwisy informacyjne, sport, imprezy lokalne, mini lista przebojów, pogoda, reklama :) Duże wyzwanie ale właśnie o to chodzi !:) Pozdrawiam Ludzi zaangażowanych w ten Projekt.
Szymon
-10

Szymon

Według mnie za dużo starych piosenek,jest to dobry sposób na przyciągnięcie osób starszych ale nie młodych,dodajcie trochę muzyki nowoczesnej to będzie więcej słuchaczy
Rafałł
+5

Rafałł

Dzień dobry,
informacja przydatna dla techników z radia. Ostatnio jechałem z Głuchołaz do Kłodzka i całą drogę miałem włączone "Inne". Słychać praktycznie do samego Kłodzka (w samym Kłodzku już bardzo słabiutko ale przy antenie dachowej myślę , że się da, jednak w aucie już bardzo słabo). A w Lądku Zdroju i bliżej już dosyć dobrze.
A sama "treść" emisji testowej super. Jak taka muzyka będzie lecieć to będę słuchać z przyjemnością :)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: