Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

fjfjOddana do użytku w drugiej połowie 2013 roku droga rowerowa Głuchołazy-Charbielin już zaczyna się sypać - informuje nas poprzez onlinekontakt nasz czytelnik, Pan Marcin. Jak pisze autor informacji i zdjęcia: Nowa droga nie dawno wybudowana a asfalt jest tak "grubo położony " ze przebija go trawa.Za rok z tej drogi nic już nie będzie w szczególności jak przyjdzie sroga zima. Ponadto jaki inżynier odbierał tą drogę że wyjazd na główna drogę krajowa 40 jest wysypany tłuczniem po którym ciężko się jeździ w szczególności kolarzówką. W załączniku przesyłam zdjęcie pięknych ogrodów na drodze rowerowej. Mam nadzieje że uda się aby firma wykonała prace gwarancyjne ponieważ ta droga jest bardzo potrzebna a może nam zarosnąć.

male kolka 2015 550x825Nieco humorystycznie: Chyba słuszna wobec tego jest informacja GOSiR, że na imprezę dla dzieciaków, jaka dziś na tej drodze będzie miała miejsce należy zabrać ze sobą kask i ew. inne środki ochrony ciała.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

nuda

nuda

" wyjazd na główna drogę krajowa 40 jest wysypany tłuczniem"
Czyli niby Pan Marcin wie, ale jednak nie wie, jednak się wypowie.
Przez gminę przebiegają drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe i każda z tych rodzajów dróg ma swojego zarządcę a zarządzanie nimi podlega hierarchii. Tak więc gmina nie może podłączyć asfaltem swojej drogi do drogi wyższej hierarchii, choćby dlatego, że drogi posiadają oprócz widocznego pasa, również niewidoczny pas należący do drogi (pobocze, rowy) które należą do innej drogi i jej zarządca decyduje, jak ma ten pas przebiegać, gdzie ma zostać przerwany. Można zwrócić się z prośbą do zarządcy innej drogi, ale on musi też chcieć zmienić plany zagospodarowania pobocza itd. co trwa i kosztuje.
Gdyby Pan Marcin jeździł chociaż raz w tygodniu po tej ścieżce, to trawa by tam nie miała szans wyrosnąć. Nawierzchnia asfaltowa nie jest strukturą gładką, a nawet i na szkle trawa potrafi się zakorzenić. Obok są pola uprawne, nawożone. Nasionko, żyzna ziemia, parę kropel wody i dlaczego ma coś nie rosnąć? Czy ktoś sieje trawę na chodnikach? Śnieżkę trzeba po prostu zacząć używać. Chyba, że to inwestycja, o którą strasznie gardłowano, bo innego pomysłu nikt nie miał, a była ona zbędna

  DO GÓRY

Przeczytaj także: