Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

12085242 10207821370920373 1584764735 o
Osiem dużych, jedenaście małych projektów zgłosili mieszkańcy gminy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 roku. Który  projekt wygra? Wyniki poznamy 20 maja, 4 dni po głosowaniu, które odbędzie się 16 maja. W tym roku Budżet Obywatelski kieruje się nowymi zasadami. Mając w pamięci wyniki poprzednich głosowań, gdzie wygrywały projekty wiejskie, których mieszkańcy, zrzeszeni i skupieni w realizacji celu skutecznie wygrywały z miastem. W tegorocznej edycji gminę podzielono na 3 okręgi - dwa wiejskie i miejski.  

Okręg 1 (wiejski - Bodzanów, Charbielin, Jarnołtówek, Konradów, Nowy Las, Podlesie, Pokrzywna):

Wnioski "duże" - do 40 tys. złotych:

 Tu tylko jedne projekt, który nie podlega wg regulaminu głosowaniu i zostanie skierowany do realizacji :

 

Budowa siłowni zewnętrznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzanowie.

 

Wnioski "małe" do 10 tysięcy złotych:

 

Zakup dodatkowego osprzętu  ratownictwa dla OSP Jarnołtówek

Doposażenie terenu po  byłej strzelnicy w urządzenia siłowni i zabawek dla dzieci


Okręg wiejski nr 2 (Biskupów, Burgrabice, Gierałcice, Markowice, Nowy Świętów, Polski Świętów, Sławniowice, Stary Las, Sucha Kamienica, Wilamowice Nyskie)

 

Wnioski "duże" do 40 tys. 

 

1. Remont dużej sali w świetlicy w Biskupowie

2. Budowa zadaszenia na stadionie w Nowym Świętowie i ocieplenie części świetlicy i remizy OSP w Gierałcicach.

 

Wnioski małe :

 

1, Wilamowice Nyskie - zakup karuzeli tarczowej i huśtawki typu bocianie gniazdo

2. Biskupów - remont małej sali świetlicy wiejskiej

3. Sławniowice - zakup huśtawki typu bocianie gniazdo

4. Sucha Kamienica, Polski Świętów - zakup 3 namiotów biesiadnych


 

Miasto :

Duże projekty (80 tyś złotych):

 

1. Zakup wyposażenia dla nowej biblioteki miejskiej  - regały, lady biblioteczne, stoły i krzesła dla nowego obiektu biblioteki miejskiej.

2. Dmuchany letni plac zabaw - zakup dużych dmuchanych zabawek dla dzieci.

3. Rozbudowa placu zabaw przy ul . Moniuszki

4. Remont elewacji i ocieplenia w Przedszkolu nr 1.

5. Zakup wyposażenia edukacyjnego do Międzyszkolnego Centrum Edukacyjnego.

Małe projekty (10 tyś złotych):

1. Zakup interaktywnej podłogi dla oddziału dziecięcego i młodzieżowego biblioteki

2. Organizacja Gminnego Dnia Dziecka an terenie Muszli Leśnej

3. Organizacja imprezy "Most Kultury Festiwal"

4. Koncerty Chóru  Capriciolium we wszystkich szkołach gminy

5. Organizacja wyjazdów integracyjnych dla dzieci z gminy do różnych instytucji kultury 

Projekty odrzucone to:

1. Rewitalizacja góry Szubienicznej - powód - miejski plan zagospodarowania na tą chwilę nie umożliwia realizacji pomysłu utworzenia "Łąki kwietniowej", natomiast propozycja propozycja, by na tą chwile po głosownie zgłosić jednie remont altanki nie spotkał się z aprobatą wnioskującego.

2. Modernizacja klatki schodowej w budynku szatni stadionu miejskiego - obecnie opracowywany jest projekt realizacji poddasza. Dopiero po zrealizowaniu tego projektu będzie możliwe realizowanie innych projektów. 

Teraz pozwolimy sobie na trochę "prywaty".

Do miejskiego dużego budżetu zgłosiliśmy (zgłosiłem - P. Pastucha) pomysł budowy letniego dmuchanego placu zabaw dla dzieci. Skąd taki pomysł? Koszt zabawy na takim dużym dmuchańcu to najmniej  7-9 złotych za kilka minut zabawy dziecka. Dosłownie wyzysk w wykonaniu firm, które są wynajmowane na różne imprezy na terenie gminy. Pomysł zakłada zakup dużych dmuchańców, które w okresie letnim będą służyć dzieciom za darmo lub niewielką kwotą za wejście na plac, ale i będzie wypożyczany dla różnych imprez na terenie gminy. Każdy  rodzic wie, jaką frajdę dla dzieci a dla rodzica wytchnienie  dostarczają te zabawki. Plac powstałby przy Kąpielisku Nad Białką, choć dobrym pomysłem byłaby lokalizacja przy ul. Moniuszki. 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie. Wybierz jeden duży i mały projekt zgłoszony do Budżetu, na który zagłosujesz 16 maja.

Na jakie projekty budżetu obywatelskiego zagłosujesz?
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
 • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

zoś
-1

zoś

Cytuję UE:
Tak się zastanowiłem i że tak powiem łapnąłem języka w różnych miejscowościach, które znam i gdzie mam znajomych w urzędach, no i tak patrzę na te pomysły w naszej uroczej Gminie oraz na ilość pieniędzy na to wszystko przeznaczone...Ilość na te różne pomysły pieniędzy można by zwiększyć o fundusze UE, ale jest to tylko możliwe wtedy, gdyby dział w Urzędzie Gminy odpowiedzialny za projekty z funduszy UE był bardziej zaangażowany w tworzenie projektów choćby w ramach też budżetu obywatelskiego...nie chodzi o to, że się nie da, bo tak najłatwiej znajdować 100 tysięcy wymówek, ale jednak w innych miejscowościach się udaje i proponują projekty obywatelskie, które w miarę już ogarnięto od strony "papierkowej" pod kątem funduszy UE, dzięki czemu proponują projekty na o wiele większe pieniądze oraz większa część pomysłów może wtedy zyskać, jak i większa część społeczności gminnej. To tak w wielkim skrócie, nie rozpisując się od strony technicznej, ale jakby osoby w Urzędzie pod kątem funduszy UE przygotowywały po kilka takich projektów obywatelskich, z których by mieszkańcy wybierali te przeznaczone do realizacji, to z pewnością miałyby dzięki dodatkowym niemałym pieniądzom o wiele większy zakres. Nie mówię tu oczywiście, że trzeba każdy projekt pod tym kątem funduszy UE przygotowywać i proponować, bo te małe projekty nadal mogą w tej formie zostać, ale te duże projekty można by pod kątem jednak pozyskiwania dodatkowych pieniędzy z UE organizować, a można nawet w zależności od projektu i do 70-80% uzyskać dotacji, czyli obrazując to w złotówkach, wydając choćby 30 tyś zł to UE dodatkowo dorzuca 70 tyś zł i projekt zamiast za 30 tyś to za 100 tyś może być realizowany...no ale pytanie na ile nasi urzędnicy są skutecznie ogarnięci w realizowaniu projektów w ramach funduszy UE, a na ile tylko czasem się coś uda, bo się na przykład trafi jak przysłowiowej ślepej kurze ziarno. Dlaczego w wielu miejscowościach urzędnicy już od wielu lat prawie wszystkie projekty potrafią realizować w ramach funduszy UE i to nawet bardzo małe, a w naszej gminie tylko nieliczne?! Przecież otrzymując dodatkowe pieniądze z UE to oszczędzamy pieniądze na inne wydatki w gminnej kasie.


no właśnie, może w przyszłym roku by o tym w urzędzie gminy też pomyśleli
Sowigwizd
-2

Sowigwizd

Panie naczelniku tegoż portalu czy tam redaktorze. Czy czasami w drugim okręgu wiejskim nie było 6 projektów do małego budżetu?? Bo w artykule pojawiło się tylko 4.
Proszę o rzetelność dziennikarską na przyszłość.
Pozdrawiam Gliździszpon.
Marcin Sznajder
+3

Marcin Sznajder

witam i ja również troszkę informacji na temat małego grantu z budżetu obywatelskiego ,a mianowicie chodzi o pozycje nr 3 w mieście -MOST KULTURY FESTIVAL. Prosimy o głosy
Organizacja festiwalu pod nazwą: Most Kultury Festiwal. Most Kultury Festiwal to wydarzenie podczas którego odbędą się happeningi ekologiczne, wystawy, projekcje filmów związanych z kulturą i ekologią, koncerty, warsztaty proekologiczne, muzyczne czy warsztaty z udziałem osób niepełnosprawnych i dzieci. Uczestnikami mogą być zarówno mieszkańcy jak i osoby przyjezdne. Nie przewidujemy przedziałów wiekowych, we wszystkich warsztatach czy koncertach uczestniczyć będą mogły zarówno dzieci, młodzież, ludzie dorośli i w podeszłym wieku. Ponadto przygotowane zostaną również specjalne atrakcje dla dzieci tj. konkursy i zabawy. Jednym z celów naszego projektu jest również integracja społeczna i przeciwdziałanie wykluczeniu, dlatego do udziału w projekcie zaproszone zostaną osoby niepełnosprawne działające przy lokalnym WTZ.
W ramach festiwalu odbędą się:
,-warsztaty malowania (farbowania )tkanin
-warsztaty świadomości ekologicznej (recycling + sprzątanie lasu)
-warsztaty Jogi,
-warsztaty budowania instrumentow z recyclingu
-wieczorne soundsystemy.
Organizacja Festiwalu ma służyć kształtowaniu pozytywnego wizerunku miasta Głuchołazy jako przyjaznego różnorodności, wychodzącego przed szereg. Jesteśmy wciąż miastem ludzi młodych, ludzi zakochanych w swoim mieście, chcących pokazać to piękno innym i pozwolić aby Most Kultury Festiwal ubogacił kulturową nisze, a każdy z mieszkańców miasta jak i gości poprzez działania na festiwalu czynnie włączył się w integracje i sam zobaczył, że różnorodność jest fajna i nie trzeba się przed nią zamykać.
Miejscem realizacji będzie Muszla Leśna w Głuchołazach.
Aśka
-2

Aśka

Kilka dni temu pisane było o chodniku w Charbielinie... i jakoś zaginął ten post.

Nic nie zginęło. Zapewniamy. Proszę poszukać.
mieszkaniec
+3

mieszkaniec

[quote name="UE"]Tak się zastanowiłem i że tak powiem łapnąłem języka w różnych miejscowościach, które znam i gdzie mam znajomych w urzędach, no i tak patrzę na te pomysły w naszej uroczej Gminie oraz na ilość pieniędzy na to wszystko przeznaczone...Ilość na te różne pomysły pieniędzy można by zwiększyć o fundusze UE, ale jest to tylko możliwe wtedy, gdyby dział w Urzędzie Gminy odpowiedzialny za projekty z funduszy UE był bardziej zaangażowany w tworzenie projektów choćby w ramach też budżetu obywatelskiego...nie chodzi o to, że się nie da, bo tak najłatwiej znajdować 100 tysięcy wymówek, ale jednak w innych miejscowościach się udaje i proponują projekty obywatelskie, które w miarę już ogarnięto od strony "papierkowej" pod kątem funduszy UE, dzięki czemu proponują projekty na o wiele większe pieniądze oraz większa część pomysłów może wtedy zyskać, jak i większa część społeczności gminnej. To tak w wielkim skrócie, nie rozpisując się od strony technicznej, ale jakby osoby w Urzędzie pod kątem funduszy UE przygotowywały po kilka takich projektów obywatelskich, z których by mieszkańcy wybierali te przeznaczone do realizacji, to z pewnością miałyby dzięki dodatkowym niemałym pieniądzom o wiele większy zakres. Nie mówię tu oczywiście, że trzeba każdy projekt pod tym kątem funduszy UE przygotowywać i proponować, bo te małe projekty nadal mogą w tej formie zostać, ale te duże projekty można by pod kątem jednak pozyskiwania dodatkowych pieniędzy z UE organizować, a można nawet w zależności od projektu i do 70-80% uzyskać dotacji, czyli obrazując to w złotówkach, wydając choćby 30 tyś zł to UE dodatkowo dorzuca 70 tyś zł i projekt zamiast za 30 tyś to za 100 tyś może być realizowany...no ale pytanie na ile nasi urzędnicy są skutecznie ogarnięci w realizowaniu projektów w ramach funduszy UE, a na ile tylko czasem się coś uda, bo się na przykład trafi jak przysłowiowej ślepej kurze ziarno. Dlaczego w wielu miejscowościach urzędnicy już od wielu lat prawie wszystkie projekty potrafią realizować w ramach funduszy UE i to nawet bardzo małe, a w naszej gminie tylko nieliczne?! Przecież otrzymując dodatkowe pieniądze z UE to oszczędzamy pieniądze na inne wydatki w gminnej kasie.[/quot

też tak myślę :)
Kamila
-6

Kamila

Cytuję Holek:
A mam pytanko! Po h.. j wam te dmuchane pierdoły!? Następny durnowaty pomysł! A może by tak Polonię odremontować. Nie widzieliście nigdy dmuchanej slizgawki!???????


A co lepsze dla dzieci? Mają frajdę z takich zabawek a rodzice spokój. To jest budżet dla obywateli na nie na zadania statutowe gminy. Remonty dróg czy kamienic to zadanie gminy i spółek gminnych i z pięnędzy gminy a nie z pięniędzy przeznaczonych na pomysły mieszkańców
Holek
+7

Holek

A mam pytanko! Po h.. j wam te dmuchane pierdoły!? Następny durnowaty pomysł! A może by tak Polonię odremontować. Nie widzieliście nigdy dmuchanej slizgawki!???????
UE
+9

UE

Tak się zastanowiłem i że tak powiem łapnąłem języka w różnych miejscowościach, które znam i gdzie mam znajomych w urzędach, no i tak patrzę na te pomysły w naszej uroczej Gminie oraz na ilość pieniędzy na to wszystko przeznaczone...Ilość na te różne pomysły pieniędzy można by zwiększyć o fundusze UE, ale jest to tylko możliwe wtedy, gdyby dział w Urzędzie Gminy odpowiedzialny za projekty z funduszy UE był bardziej zaangażowany w tworzenie projektów choćby w ramach też budżetu obywatelskiego...nie chodzi o to, że się nie da, bo tak najłatwiej znajdować 100 tysięcy wymówek, ale jednak w innych miejscowościach się udaje i proponują projekty obywatelskie, które w miarę już ogarnięto od strony "papierkowej" pod kątem funduszy UE, dzięki czemu proponują projekty na o wiele większe pieniądze oraz większa część pomysłów może wtedy zyskać, jak i większa część społeczności gminnej. To tak w wielkim skrócie, nie rozpisując się od strony technicznej, ale jakby osoby w Urzędzie pod kątem funduszy UE przygotowywały po kilka takich projektów obywatelskich, z których by mieszkańcy wybierali te przeznaczone do realizacji, to z pewnością miałyby dzięki dodatkowym niemałym pieniądzom o wiele większy zakres. Nie mówię tu oczywiście, że trzeba każdy projekt pod tym kątem funduszy UE przygotowywać i proponować, bo te małe projekty nadal mogą w tej formie zostać, ale te duże projekty można by pod kątem jednak pozyskiwania dodatkowych pieniędzy z UE organizować, a można nawet w zależności od projektu i do 70-80% uzyskać dotacji, czyli obrazując to w złotówkach, wydając choćby 30 tyś zł to UE dodatkowo dorzuca 70 tyś zł i projekt zamiast za 30 tyś to za 100 tyś może być realizowany...no ale pytanie na ile nasi urzędnicy są skutecznie ogarnięci w realizowaniu projektów w ramach funduszy UE, a na ile tylko czasem się coś uda, bo się na przykład trafi jak przysłowiowej ślepej kurze ziarno. Dlaczego w wielu miejscowościach urzędnicy już od wielu lat prawie wszystkie projekty potrafią realizować w ramach funduszy UE i to nawet bardzo małe, a w naszej gminie tylko nieliczne?! Przecież otrzymując dodatkowe pieniądze z UE to oszczędzamy pieniądze na inne wydatki w gminnej kasie.
Johny brawo
+6

Johny brawo

Wyposażenie biblioteki. To po co ja budowali jak w kasie ck nie zabezpieczyli środków na to. Tak samo jak inżynier R. budował fontannę na basztowym :) kiedyś się zrobi i ile lat już się to robi. Wstyd
Aśka
+2

Aśka

[quote name="Zły"]Chciałem nagłośnić sprawę mojej żony straciła by życie gdyby nie Opole ale ty redaktorki powiedziałeś że ty tam się leczysz l nie będziesz pisał o tym .widać że piszeszesz co ci wygodne.[/quote
]No właśnie, może by tak wspomóc ratownictwo medyczne? Może podpicować jakiś gabinet nocny dla lekarzy? Pytam, kto wymyśla takie projekty? Czyżby Ci, na których głosowaliśmy? Bo jakoś nas, obywateli nikt nie informował o możliwości składania "wniosków..."

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: