Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

toaleta automat
Napisała do nas czytelniczka, która w wiadomości pisze: "Witam. Czy macie jakieś i formacje na temat budowy szaletu miejskiego w sąsiedztwie boiska Szkoły Podstawowej Nr 1? Czy mieszkańcy kamienic przy Ul.Rynek 1-5 nie mają prawa o tym wiedzieć?" O informację na ten temat poprosiliśmy wiceburmistrza, Romana Sambora, który dziś w rozmowie telefonicznej potwierdził fakt, że gmina chciałaby postawić w tamtejszej okolicy publiczną toaletę.  Jak mówi wiceburmistrz, na umiejscowienie w tamtym miejscu toalety są spełnione warunki, jakie określa miejscowy plan zagospodarowania - co oznacza, że działka, na którym ma znaleźć się toaleta ma taką w założeniu pełnić rolę.  - W takim wypadku także nie są potrzebne publiczne konsultacje i informowanie stron - mówi wiceburmistrz. - To zresztą nie jest tajemnica - w roku poprzednim w budżecie zapisano, że toaleta ma powstać na ulicy Magistrackiej.

Ale to nie wszystko - umiejscowienie tam toalety pozwala prawo, które mówi, że taka toaleta nie może znajdować się bliżej niż 10 metrów od okien należących do mieszkańców. - Te warunki są spełnione. jest rozporządzenie, które określa warunki techniczne budynku i jego usytuowanie. Odległość powinna wynosić co najmniej 10 metrów, a to jest spełnione. Kamienica numer 5 od tamtej strony nie ma okien, od innych te odległości są zachowane. - informuje wiceburmistrz.

- Niech ludzie się nie boją uciążliwości. Jeżeli ktoś  spodziewa się wielkiej, śmierdzącej  toalety to jest w błędzie. To będzie pierwsza ( w gminie - red. ) toaleta samoobsługowa, automatyczna. Taki mały, stalowy kiosk, do której jedna osoba wchodzi, wychodzi, a automat samoczynnie sprząta i dezynfekuje. Na rynku brakuje rąk do pracy. Już w tym roku będziemy chyba zmuszeni do wynajęcia firmy od obsługi pozostałych toalet. Dlatego to będzie pierwsza taka toaleta. Oczywiście, toaleta będzie odpłatna. (...) Postawienie takiej toalety zakończy odwieczny temat braku publicznych toalet. Jeżeli by taka powstała, to będziemy mieli więcej toalet niż w Nysie - mówi wiceburmistrz. 

Jest jeden problem z tą toaletą. W ogłoszonym przez gminę przetargu na postawienie takiego przybytku użyteczności nie wystartowała ani jedna firma. 

Na zdjęciu w nagłówku : przykład jednej z realizacji automatycznej toalety w Beskidzie Śląskim. Foto: http://toaletybudotechnika.com.pl

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Malkontent
-3

Malkontent

Tak, toaleta miejska pod oknami... bardzo miły prezent dla mieszkających tam ludzi. I za przeproszeniem dla kogo, bo tam turystów jakoś nigdy nie spotkałam, a w centrum to toaleta dostępna jest w Urzędzie Miasta. Wystarczy pomyśleć a lepsze usytuowanie się znajdzie, myśleć a nie iść po najmniejszej linii oporu
As
+5

As

Niech budują jak najszybciej, bo toalety w centrum (i nie tylko) są bardzo potrzebne. Jedynie się obawiam że bez "babci klozetowej" mogą się stać przedmiotem wandalizmu. A u nas co by nie robiono nawet najlepszego to zawsze znajdą się etatowi malkontenci.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: