Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

gopilnainformacjaNyska policja poszukuje sprawców dwóch kradzieży mieszkaniowych na terenie miasta. W obu przypadkach sprawcy dostali się do środka przez otwarte okna bądź drzwi balkonowe na parterze.  Policjanci ostrzegają przed złodziejami i apelują o zabezpieczeniu swoich mieszkań przed kradzieżą. 

Do obu kradzieży doszło w miniony poniedziałek na Osiedlu Podzamcze w Nysie. Podczas nieobecności domowników. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, złodzieje weszli na znajdujący się na parterze balkon, następnie do wewnątrz mieszkania przez uchylone okna przy balkonie. Po przeszukaniu mieszkania ukradli złotą biżuterię. W ten sam sposób i w podobnym czasie nieznany lub nieznani sprawcy okradli również drugie z mieszkań na tym samym osiedlu. W tym przypadku złodzieje ukradli pieniądze pozostawione przez właściciela w kwocie 510 zł. Postępowanie prowadzi KPP w Nysie.

Policjanci apelują!

Właściciele mieszkań, znajdujących się na parterze i niskim pierwszym piętrze powinni szczególnie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drzwi balkonowych i okien. Wejście do mieszkania przez zwykłe okno czy drzwi zajmuje złodziejowi kilkanaście sekund.

Pamiętajmy również, że złodzieje mogą obserwować nasze mieszkanie i czekać na odpowiednią okazję do popełnienia przestępstwa. Wyjeżdżając na urlop lub weekend należy sprawdzić, czy wszystkie okna i drzwi domu są pozamykane. Warto również pozostawić mieszkanie lub dom pod opieką zaufanego sąsiada, który zadba by w naszej skrzynce na listy nie piętrzyły się ulotki i korespondencja, a w oknach od czasu do czasu pojawiało się zapalone światło.

W przypadku osób nieznajomych, pomoc sąsiedzka okazuje się najlepszym zabezpieczeniem. Kiedy zauważymy podejrzane osoby na balkonie sąsiada czy też obserwujące mieszkanie zadzwońmy na Policję. Być może dzięki szybkiej reakcji nie dojdzie do popełnienia przestępstwa lub też złodzieje zostaną zatrzymani na gorącym uczynku.

podkom. Katarzyna Janas KPP Nysa

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

chudy

chudy

znając skuteczność obecnej policji nie znajdą sprawców, obecna policja potrafi tylko aresztować staruszkow i niedołężnych a bardziej sprawnych boją się...nie potrafili złapać sprawcy który staranował szlabany na przejeździe kolejowym ani snajpera który strzela do zwierząt to o czym tu mówić...

  DO GÓRY