Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

photo 1465317480636 fc9bb019d82a
Wiemy już, przynajmniej na tą chwilę, jak będzie wyglądała sytuacja oświatowa w gminie podczas planowanego strajku nauczycieli. Sytuację i zamierzenie poszczególnych, gminnych jednostek przedstawiła na sesji RM Naczelnik Wydziału Oświaty, Krystyna Kubiszyn. Trzy, znajdujące się na terenie miasta szkoły podstawowe nie przystąpią do strajku. Tak więc uczniowie PSP1, PSP2 i PSP3 będą uczestniczyć w zajęciach. Nie będzie także strajku w szkole w Bodzanowie. Strajk planuje szkoła w Nowym Świętowie. Tu egzaminy mogą zostać poprowadzone przez nauczycieli z innych szkół, pod warunkiem, że ministerstwo naprędce, awaryjnie zmieni przepisy o egzaminach szkolnych, które dotąd nie przewidują, by egzaminy mogły być nadzorowane przez nauczycieli spoza danej szkoły. 

Do strajku przystępuje prawdopodobnie gimnazjum nr 1 (po decyzji na zebraniu Rady Pedagogicznej) Ale także tu egzaminy będą mogły się odbyć, pod warunkiem, że Ministerstwo na szybko zmieni przepisy o przeprowadzaniu egzaminów. 

Największy problem będą mieli rodzice przedszkolaków. Oba przedszkola w mieście przystępują do strajku. Przedszkola będą czynne, i jeżeli rodzice nie będą w stanie podjąć się opieki nad dzieckiem we własnym zakresie, mogą przyprowadzić dziecko do przedszkola, z tym, że przedszkole nie zapewni wyżywienia. 

Nie wiadomo nic na temat szkół stowarzyszeniowych. Jak nas telefonicznie przed chwilą poinformowała Naczelnik Oświaty, te szkoły z racji charakteru zatrudnienia nauczycieli najprawdopodobniej do strajku nie przystąpią. 

Strajk zacznie się 8 kwietnia aż do odwołania.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0